Amoksiklav do UM?

Anonymní
16.6.21 17:57

Amoksiklav do UM?

Zdravím, dcera dnes dostala antibiotika. Na první dávku jsme ji museli držet 3, samozřejmě se budu snažit ji je podat rovnou do úst, ale když to nepůjde, jak moc velký průšvih je přidáni do UM?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
487
16.6.21 18:23

Jak stará je dcera? Jinak asi moc velký ne.. v nemocnici lidem co mají třeba problém s polykáním léky běžně drtime a dáváme na lžičku s pitím nebo i třeba do jogurtu, přesnídávky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.6.21 19:13

@Vladusxx 2 roky a 3 měsíce. Ptala jsem se na to doktorky a ta zacla vyhrozovat nemocnici, že se to nesmí redit, zapijet nic a pak mi řekla ať to zají presnidavkou. :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
950
16.6.21 19:23

Já bych to dala do něčeho jiného nebo samotné. Co když ji tím UM znechutíš. Pak se to taky nemá přidávat, že dítě to třeba nevypije celé a pak nelze dodržet dávkování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
109
16.6.21 19:36

Dceri jsem to v 9 mesicich michala to roztlaceneho bananu, kdyz mela zanet stredniho ucha.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.6.21 19:39

@Zuzaja zkusím samotné, ale když to nepůjde, tak hledám alternativy. Ve 27mi měsících by asi nevadilo, že už by nechtěla UM. A dala bych tak, abych věděla, že to vypije.

• Citovat
  • Nahlásit
950
16.6.21 19:42

Aha, pokud je takhle velká, tak bych to zkusila s UM smíchat, třeba celou dávku léků a třetinu UM, pokud by chtěla další UM, tak bych ji to dala. Zkus lék ochutnat, uvidíš, jestli se to dá sníst samotné, jestli to nebojkotuje z jiného důvodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
487
16.6.21 20:30

Jojo ono je léků co se nesmí drtit…taky se dle příkazu nesmí dávat do jídla atd… V nemocnici to ale děláme běžné…pokud je to větší tableta tak nadrtit a ideálně dat do něčeho sladšího… Drcené léky bývají hořke… Dobrá je přesnídávka nebo čokoládový puding ale postaci i sladký čaj

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5204
17.6.21 07:22
@Anonymní píše:
Zdravím, dcera dnes dostala antibiotika. Na první dávku jsme ji museli držet 3, samozřejmě se budu snažit ji je podat rovnou do úst, ale když to nepůjde, jak moc velký průšvih je přidáni do UM?

Nechci strašit, ale já měla po Amoksiklavu brutální alergickou reakci, otekla jsem jak balon, hlava, obličej, ruce, vyrážka. Dr. mi musela píchnout nějakou protilátku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat