8 měsíční dítě a čípek

64453
14.6.21 19:41

Čípek - teplota, aplikace

Ahoj, potřebuji radu. Syn, skoro 8 měsíců, má vysoké teploty, přes 39 st, asi rostou zuby. Nesnese sirup, ani nurofen, ani Paralen. Koupila jsem tedy čípky.. Zavedu, ihned vytlačil vč stolice. No dobře, očistím prcka, vezmu čípek, Zavedu, opět šlo vše ven.. Čípek se ale mezitím rozpustil, nemám s tím zkušenost. Daly byste další, nebo nedali? Celá aplikace trvala max minutu :think: díky. Čípky jsme nikdy nepoužívala a o této situaci se v přívalovém letáku fakt nepíše :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12779
14.6.21 19:49

Udelej mu vlaznou koupel nebo zabal, srazi to o pul stupne, to staci.
On i ten rychly pokles po cipku muze nadelat paseku.
Srazim pouze takto, ne leky, a dobry. Ale jsou to trochu nervy, no. Prijemny bonus je ten, ze horecka je jen tak na den dva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64453
14.6.21 19:57

@Lucie_Sx včera odpol to začalo.. Má studené ruce a nohy, tak nechci dávat zábal :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12779
14.6.21 20:11
@martina.se píše:
@Lucie_Sx včera odpol to začalo.. Má studené ruce a nohy, tak nechci dávat zábal :think:

Muzes dat jen na telo, ruce nohy venku. A staci vlazny az trochu teply, hlavni je, aby teplota byla trochu nizsi nez telesna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
836
14.6.21 20:12

U syna fungovalo podržet půlky u sebe, aby se ten cipek vcucl. Jestli se ti teď vyprazdnil, dala bych znovu a pridrzela, nebude ho to tolik nutit. Zabal bych taky nedávala, pri studenyxh končetinách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64453
14.6.21 20:12
@Lucie_Sx píše:
Muzes dat jen na telo, ruce nohy venku. A staci vlazny az trochu teply, hlavni je, aby teplota byla trochu nizsi nez telesna.

Dobře.. Zkusím mu to dát na tělo.. Oaac úplně sálá.. A mám kapánek obavu, že ten čípek takhle rychle zapůsobit fakt nestihl. I když se rozpustil

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64453
14.6.21 20:13
@mapu píše:
U syna fungovalo podržet půlky u sebe, aby se ten cipek vcucl. Jestli se ti teď vyprazdnil, dala bych znovu a pridrzela, nebude ho to tolik nutit. Zabal bych taky nedávala, pri studenyxh končetinách.

On měl předtím plnou plinu tak jsem nečekala, že to bude jako znovu a dokonce 2× :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10883
14.6.21 20:17

Mně malý kadil po čípku pokaždé. Doktor mi tehdy říkal, že pokud je to do 5 minut po zavedení, mám dát nový, později už ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1186
14.6.21 20:18

Když zavádíš čípek, podrž půlky zadečku u sebe. Jestli se ti dvakrát takhle pokakal a pokaždé to celé trvalo max minutu, zkusila bych dát klidně třetí - třeba hodinku počkat, změřit teplotu a dát.
U nás zábaly taky nejdou. malá má ruce i nohy pravidelně ledové. Jinak ještě taková poznámka - horečka 39 většinou značí něco jiného než zuby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
317
14.6.21 20:18

Četla jsem doporučení na webu pediatričky, že se mají podržet půlky u sebe, 1-2 minuty, aby se stihlo něco rozpustit a vstřebat do organismu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
836
14.6.21 20:22
@martina.se píše:
On měl předtím plnou plinu tak jsem nečekala, že to bude jako znovu a dokonce 2× :mrgreen:

Chápu, taky to tak u syna bylo. Vždy plna plná nekolikrat :lol: Já bych zabal nedávala, do roka mi ho ani dr. nedoporucoval, plus teda u studenych končetin to ještě zřejmě poroste. Ať je brzy líp.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7625
14.6.21 20:23

Ja jsem nosila vzdy aspon 10 min a drzela pulky u sebe…jinak klidne to muzou byt zuby, dcera mela ke spicakum 40 horecky :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4619
14.6.21 20:43

Já zaváděla čípek pomocí rektální rourky. A tu rourku jsem mu vždycky chvíli držela v zadečku, aby to nemohl vytlačit. A dala bych klidně nový čípek, jestli to neudržel ani minutu, tak má v těle nula nula prd. Čípek se rozpustil teplem, ne tím, že ho synek vstřebal do organismu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12779
14.6.21 22:52

Zabal neni mysleno studeny, jak si kazdy predstavuje, to je asi zasadni. Davala jsem i do roka, mam to vyzkousene, klesne o pul stupne. Nedavam leky, mam cim dal vetsi pocit, ze deti co jsou kazdou chvili lecene na teplotu, jsou pak porad nemocne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64453
14.6.21 23:49
@Kukacka123 píše:
Ja jsem nosila vzdy aspon 10 min a drzela pulky u sebe…jinak klidne to muzou byt zuby, dcera mela ke spicakum 40 horecky :?

Jo, mám stejnou zkušenost se staršími.. A teď váhám.. Natekly má celý vršek, tak se uvidí. Zítra zavolám po sichr dr. Ale jemu nic jiného není, no.. Přes den si i celkem hraje, směje se atd.. Ale ty noci stojí za to

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat