Muzu zmenit davkovani u atb

Anonymní
11.6.21 20:47

Muzu zmenit davkovani u atb

Ahoj,

Syn ma atb, jsme v Nemecku, syn s muzem jeli napred, ja dorazila dnes, mela jsem tu nejake vyrizovani. Syn prijel v po a ve st mel horecku, sli k lekari a zanet prudusek.
Ja ted koukam, ze muz mu dava divne davkovani, asi to nepochopil. Syn ma mit 3×4 ML (messaloffe) je k tomu odmerka a to MS je ta odmerka, tohke ma na tom baleni napsane to 3×4ML a muz mu dava 4×1 ML, ze ory se ptal v lekarne, kde mu zas rekli jiny udaj, no vubec tomu nerozumim, jak to mohl takhke zvorat.

Jinymi slovy ma mit 3 x denne 4 ty odmerky po 8 hodinach. To je dle letaku 1500 mg cefalexinu.

Manzel.mu dava na dotaz v lekarne 4×1 coz je 1000g cefalexinu. Ze pry mu prislo divny, ze to davkovani 3×4 v letaku neni, coz je pravda, ale kdyz to urcil lekar…

Ta davka co poradil lekarnik tam je u 20 ka 6 leg, coz je syn plus minus ma asi,18 kg u normalniho davkovani. Jen je o 500 mg mensi nez napsal lekar.

Syn uz nehoreckuje, jen kasle trochu, jinak je zivy…takze atb asi zabrala. Mam uz to tak nechat neboi najet na to davkovani od lekare, muzu to zmenit? Ani nezminuji, ze nevi jak dlouho je ma brat..cesky ekvivalent toho keku hsem nenasla, v letaku jak dlouho nepisi, pouze jak urci doktor. Leda tam v po zavolat..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5292
11.6.21 21:26

Maximální doporučená denní dávka je 100 mg / kg / den.

Dávkovat určitě po 8 hodinách, nikoliv po 6 hodinách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
včera v 07:36

@Doctus aha, dik, e zo uz asi nema smysl menit, ma uz tam tak na 2 dny. Neni to malo, jak dlouho se normalne ta atb berou? Ja naposledy mela atb jako dite, tak vubec nevim, ale pamatuji si, ze jsem je bravala tak tyden a vim, ze i par dni po kdyz uz mi bylo dobre. Pribte davce co napsal lekar by to bylo na cjvili, 3× 4 odmerky denne, kdyz odmerka ma 5ml. Cela. sklenicka ma 60 ml..muz to daval teda dle te lekarnice 4×1 5 ml a uz je tam na dne..tak ja nevim, asi jsme to davali cely blbe..

• Citovat
  • Nahlásit
5292
včera v 09:27

Běžně se ATB užívají 7 až 10 dnů. Upřednostňuji dávkování v mililitrech než v odměrkách. Jaká je koncentrace přípravku (někde na krabičce bude napsáno XY mg cefalexinu / 1 ml). Jestli tam náhodou nedošlo k nešťastné záměně, kdy zkratka pro mililitr byla zaměněna za zkratku pro odměrku. Když je objem lahvičky 60 ml, tak jednotlivá maximální dávka je zhruba těch 5 až 7 ml, jinak by balení nevydrželo ani na 2 dny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34543
včera v 10:09

Nám se taky jednou stala záměna, před pár lety jeden doktor ORL vypsal recept ručně, lékárník to po něm nemohl přečíst. Volal tam, ale v té chvíli to tam nebrali, za námi fronta, já u sebe řvoucí mimino s horečkou a píchlým uchem. Byl to Amoksiklav. Lékárník je vysokoškolsky vzdělaný člověk, na toto si musí dát pozor a sám nám řekl obvyklé dávkování v této situaci.

Potom jsem volala naší doktorce a ta říkala, že pokud se do dítěte napere v krátkém čase větší darda, než je predepsaná, jednorázově to zvládnou játra i ledviny, protože děti, které jsou hospitalizované a děti, které mají sepse, dostávají krátkodobě dávky mnohem vyšší.
Prý penicilin je bezpečný i ve vysokých dávkách, kyselina klavulanová - tam se musí dávat pozor na předávkování, jednorázově se ale nic nestane.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
včera v 10:29

@Doctus ahoj, dik za rady, je tam toto. Ale tech 60 ml susoenze oroste stejne nevychazi na cely tyden. Bere tonod stredy odpo, to davkovani dle lekarnika 4×1 a ne 3×4 :roll: ale i tak, je tam uz na dne, dnes je to 4. den.

• Citovat
  • Nahlásit
2527
včera v 10:39

Taky jsme se takhke jednou zamotali do davkovani..

Zkus zajit do lekarny a vysvetlit to a jak to teda dobrat nebo to berte jak doted a v pondeli za doktorem, ale je divne, ze byste meli atb na 4 dny..nam detska rika 7-10 u penicilinu a vzdy jeste 2 dny po odeznemi priznaku dobrat..

Ale musim rict, ze tomu vubec nerozumim, jak to tu popisujes, koukla jsem na letak, ziju v AT a tyto atb tu maji a teda nechapu to taky. Suspenze ma 60 ml a jedna plna odmerka je 5 ml coz je 250 mg toho leku, denni davka tedy 1000mg, coz pri davkovani 4×1 denne vychazi na 3 dny, denne je to 4×5ml tedy 20 ml (4 odmerky)? To je nejaky divny, to kdyby daval tech 3×4 tak to mas druhy den pryc. Fakt bych se sla zeptat do lekarny jeste. Nevim..sorry :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5292
včera v 10:49

Tak to máme jasné. Kdybychom brali uváděnou běžnou denní dávku ATB (25 mg / kg / den až 50 mg / kg / den), tak to vychází u 18kg dítěte 450 mg až 900 mg ATB na den. Rozdělíme-li toto množství do 3 denních dávek, tak jsme na 150 mg až 300 mg na dávku, tudíž se pohybujeme okolo 1 odměry (5 ml) na dávku. Kdybych měl ordinovat lék já osobně, tak nadávkuji 6 ml po 8 hodinách, samozřejmě 1 balení na celou dobu nevystačí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat