Dětské lázně Klimkovice

159
18.6.21 13:58

dětské lázně Klimkovice

Dcera (11let), je po operaci a pojede do lázní Klimkovice. Termín ještě nemáme, ale vyjde to asi na velké prázniny. Vůbec netuším, jak to v takových lázních chodí. Nemá někdo zkušenost?
Budu ráda za každou informaci.
Dějuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
555
18.6.21 14:18

Ahoj, už je to sice víc jak 10 let, ale byla jsem tam ve věku dcerky. Měsíční pobyt, bylo to tam fajn. Pokoj byl pro dva, něco jako v nemocnici, čistě holčičí oddělení (věkově asi 6-13 let). Dopoledne byla škola, klasické skupiny a učení se zkoušením, poté různé procedury. Bublinkové koupele, bazén, tělocvik, arteterapie, parafínové zábaly. Měla jsem rozpis a sestry z našeho oddělení mě vodily kam bylo potřeba. Ven se nesmělo, jen hromadně. Na víkend vždy přijeli rodiče, ubytovali se poblíž a brali si mě na celý den, protože sobota a neděle nebyly žádné léčivé procedury :) :mavam: ať se pobyt líbí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.6.21 14:21

@smajlik40 Do Klimkovic jsem také jezdila jako dítě do lázní bez doprovodu. Dívky po operaci slepého střeva tam mají tyto procedury: Koupele v léčivé jodobromové solance, plavání v bazénu, skupinové cvičení, perličkové a vířivé koupele, elektroléčbu a laser na jizvu, masáže, rašelinové obklady na břicho., cvičení ve fitness. V sobotu je většinou jedna vodoléčebná procedura, v neděli procedury nejsou. Ve školním roce je v lázních k dispozici škola, děti se učí tři hodiny denně. Jídlo dostávají 5× denně. Na pokojích jsou děti po dvou, každý pokoj má vlastní WC a sprchu. Za dcerou můžete jezdit na návštěvy v odpoledních hodinách nebo v neděli na celý den. Odpoledne chodí děti na vycházky se zdravotními sestrami, které na ně dohlížejí. Jednou za týden bývají děti v lázních testovány na covid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
159
18.6.21 14:24

Moc děkuji.
Dcera se těší, ale zatím ještě nebyla na celý měsíc někde sama. Tak uvidíme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
159
18.6.21 14:27

@Jana Martinková
Moc děkuji. Nevíte náhodou, jak je to o prázdninách- kromě procedur, mají děti volno, nebo mají nějaký program?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2535
18.6.21 14:36

Ahojky, já jsem tam byla v průběhu školního roku, také v tom věku, a vůbec se mi nechtělo jezdit na ty víkendy domů, chtěla jsem byt tam :mrgreen: i v dospělosti jsem se parkrat vrátila coby samoplatce :kytka: a jinak krom těch procedur a cvičení, co psaly holky výše, jsme tam mely i nějakou paní vychovatelku nebo aktivizacni pracovnici, co se nám věnovala odpoledne po škole. Měla vždy připravenou nejakou činnost, třeba vyrábění něčeho a tak, a kdo chtěl, mohl za ni jít do nějaké té herny nebo klubu, který byl na patře, a tvořit si to s ni. Nebo si tam jen hrát. Já tam chodila pořad, strašně mě to bavilo :srdce:

Ať se dcerka nebojí, jistě se ji tam bude taky líbit ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2535
18.6.21 14:59

A jinak si pamatuju, ze jsem se tam cítila hrozně dospěle a samostatně :mrgreen: dostali jsme totiž takovou tabulku s procedurami, vypadalo to jako školní rozvrh, a každý si musel sam hlídat, kdy co má, a dostavit se tam včas, jinak pruser. A samosebou sis musela včas zjistit u sestry, která seděla na patře v sesterně, kde to je a jak se tam jde. Každý si tam chodil sam, nikdo nás nikam nevodil. Chodili jsme I třeba do pro mě tehdy “odlehlých” částí budovy, i někde v nějakém sklepení cosi bylo a vedla do toho taková dlouhá podzemní chodba, která byla z kopce. To bylo totálně hustý :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :P (ale věřím, ze kdybych tam znovu šla dnes, bude mi to připadat mrnavy)

A věřím, ze o prázdninách budou mít nějaký program místo školy, rozhodne tam nebudou bezprizorni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.6.21 17:28

@smajlik40 I během prázdnin mají děti program - lázně pro ně po procedurách pořádají různé kulturní akce - tvoření, malování, sportovní odpoledne, karneval, dětskou diskotéku, divadelní představení atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
159
18.6.21 17:30

Moc všem děkuji. Dceři jsem to říkala a těší se moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.6.21 17:34

@smajlik40 To je dobře, že se dcera těší. Určitě si v lázních najde kamarádky. Ještě kdyby se v lázních objevily např. neštovice, tak všechny děti, které je neprodělaly, musí odjet domů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2535
18.6.21 17:42

@Jana Martinková jo, a vím, ze tam nesměly ani děti, které měly bradavice kvůli přenosu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.6.21 17:47

@Semtex A museli jsme mít podepsané oblečení fixem na textil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
159
18.6.21 18:06

Neštovice prodělala jako malá, stejně tak ostatní dětské nemoci. Bradavice nemá. Fixu na textil mám doma, tak se pomalu asi dám do podepisování - bude toho asi hodně.
Jestli si ještě na nějakou vychytávku vzpomenete, budu moc ráda.
Jste všechny moc hodné.
Děkuji :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.7.21 12:19

@smajlik40 Dobrý den, je už dcera v lázních v Klimkovicích? Je tam spokojená?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
159
20.7.21 12:32

Ano, dcerka už tam je. Spokojená je tak na 70 procent. Moc si chválí sestřičky a děcka. Prostředí a strava jsou prý horší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat