Styk s širší rodinou

Anonymní
16.3.20 07:19

Styk s širší rodinou

Ahoj holky,
tak už nevím, jestli jsem mimo. Možná uznávám, že jsem těmi médii zmasírovaná a zbytečné to hrotím, zajímal by mě váš nezaujatý názor.
S manželem jsme se včera (po vyhlášení opatření vlády) celkem dost chytli.
On už když se začlo mluvit ráno o možné povinné karanténě, začal přemýšlet, že by tu s námi mohla být jeho máti (bydlí od nás 10 km), jako na výpomoc s dětmi (máme 3 malé). No to jsem radši nechala bez komentáře. No a včera po tom vyhlášení všech možných zákazů (např. návštěvy rodiny jen v nutných případech), už zase začal plánovat, jak řekne rodičům, aby nám sem šli kdyžtak zabavit decka, abych já si mohla jít lehnout (nepřijde mi to jako nutný případ a přes den ani ležet nechodím). No když jsem se ohradila, že si myslím že je to teď fakt zbytečný a vlastně i zakázaný a moc jsem se na to netvářila (tchánovci chodí oba do práce, z toho jeden z nich sem tam jezdí i MHD), takze mě to fakt přijde zbytečný se vystavovat většímu riziku přenosu (i kdy je možná minimální), tak se strhla šílená hádka. Vyslechla jsem si solidní věci. Ale to už sem psat nebudu.
Tak se chci zeptat, jsem fakt tak mimo? Jak to máte vy?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

894
16.3.20 07:22

U nás se kolektivně celá široká rodina (přes 20 lidí) dohodla, že se uvidíme, až se to přežene. Opravdu vydržíme se 14 dní až měsíc nenavštěvovat. A zvládne to i moje závislá tchýně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14969
16.3.20 07:23

Ja bych je taky doma nechtěla, ani tak ne kuli nakaze, ale spis pro ten klid. Kdyz musime uz tak byt zavreni doma, je mi jasny, ze se deti budou nudit a zlobit a drasat mi nervy a jedine co potřebuju jsou dalsi lidi, co mi polezou na nervy :D nechtěla bych ani svoje ani pritelovo rodice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3220
16.3.20 07:28

Stykame se pouze pres whatsapp, zajistili jsme chronicke leky a operativne resime nakupy ke dverim. Nenavstevujeme se. Fakt nechci zazit, mit nekoho z rodiny na JiP a nemit moznost se s nim ani rozloucit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7165
16.3.20 07:29

Mám tvůj názor. V sobotu jsme měli mít oslavu narozenin malé, budeme sami :nevim: Zabavovat děti opravdu není nezbytný důvod. Čím méně lidí se bude potkávat tím lépe. To je smysl těch opatření. Naštěstí se s manželem shodneme…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5817
16.3.20 07:29

Ne, rodinu bych nenavstevovala a na navsteve, natoz na spani, ji nechtela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.3.20 07:30

On teda v té druhé verzi, po vyhlášení karantény, myslel, že by sem přijeli jen nějaké jedno odpoledne no. Abych to uvedla na pravou míru…ale i tak. To mi přijde už úplně zbytečné prostě.

• Nahlásit
  • Citovat
5817
16.3.20 07:30
@anupati píše:
Mám tvůj názor. V sobotu jsme měli mít oslavu narozenin malé, budeme sami :nevim: Zabavovat děti opravdu není nezbytný důvod. Čím méně lidí se bude potkávat tím lépe. To je smysl těch opatření. Naštěstí se s manželem shodneme…

Presne tak. I muj manzel je v tomto ae mnou za jedno, cela rodina to same.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13317
16.3.20 07:36
@Anonymní píše:
On teda v té druhé verzi, po vyhlášení karantény, myslel, že by sem přijeli jen nějaké jedno odpoledne no. Abych to uvedla na pravou míru…ale i tak. To mi přijde už úplně zbytečné prostě.

Pokud chodí normálně do práce, tak je zbytečné riziko, aby chodili k vám. Manžel to asi myslí dobře, abys měla trochu oddech od dětí. Ale já bych to také nechtěla. Já jsem už oznámila minulýt týden rodičům, že nepřijedeme na velikonoce. Bydlíme v Praze a nebudu riskovat, že jim tam něco natáhneme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.3.20 07:38

Tak díky za první názory, pořád se mi to totiž honí hlavou, jestli fakt nepřeháním.
Zajímavý je, že když jsme se s nima viděli v pátek, hrozně všichni lamentovali nad tím, jak jsou lidi nezodpovědní, že nedodržují to co mají a že se to šíři kvůli takovým blbcům.
Tak asi oni porušovat nařízení můžou, nebo já nevím…
Teda nemůžu mluvit za tchýni, ta nevím jak by se k tomu postavila…tohle začal. planovat akorát chlap…ale pochybuju, že kdyby řekla, že to riskovat nebude, sjel by ji jak mě :-/

• Nahlásit
  • Citovat
16.3.20 08:01

My jsme už dopředu zrušili plánované setkání s rodinou. Také počkáme, to se přežije.
Babičce bereme nákupy a dáváme jen ve dveřích, abychom snížili riziko.
Já jsem ráda za možnost pohybu po parcích, pro mě to znamená za si půjdu zaběhat do liduprázdné pustiny a nikdo na mě nebude volat policii.
Ale další lidé? To je zbytečné

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.3.20 08:10

Nepřeháníš. My žijeme s rodiči v jednom domě a telefonujeme! si, protože byli v Německu a kašlou. Kvůli bezohledným troubům jako je tvůj muž se virus bude šířit dál. On nemá strach o děti a rodiče? Je vyhlášená karanténa pro všechny a návštěvy jsou zakázané. Ale někteří lidé to budou respektovat, teprve až je budou na ulicích střílet.

• Nahlásit
  • Citovat
16.3.20 08:14

Ne nechci se stýkat…mam 3 měsíční mimino a nehodlám ho ohrozit kvůli návštěvě. A to jsme zvyklí se vídat každý týden… Sice manžel chodí do práce, tchyně je doma, a její manžel taktéž chodí do práce… Ale je to fakt zbytečný…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14170
16.3.20 08:28

A byl tvůj muž na vojně? Vsadím se, že ne. Není zvyklý poslechnout rozkaz.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.3.20 08:31

@divine woman
No jasně že nebyl.
Mně na tom nejvíc ale fakt zaráží, že ještě den před tím, než vláda vydala prohlášení, prohlašoval, jak by všechny střílel, co porušujou nařízení.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama