Reklama

Sušička prádla elektrolux

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Aspera
Generální žvanilka 20515 příspěvků 1 inzerát 06.03.10 15:10
Sušička prádla elektrolux

Dobrý den, pročetla jsem si tu diskuze o sušičkách a mám doplňujících otázek.

Sušičku se chystáme koupit kvůli vlhkosti bytu při sušení prádla. Jestli jsem to dobře pochopila tak potřebujeme kondenzační sušičku.

Máme pračku elektrolux a proto bych měla ráda od stejné značky i sušičku. Nemáte někdo s nějakou elektroluxkou zkušenost?

Pračka má pouze 1000 otáček (měnit ji nemíním je půl roku stará, holt při koupi jsem nad sušičkou nepřemýšlela), ale v diskuzích jsem se dočetla, že to by takový problém být neměl, ale asi bych užila sušičku s menší spotřebou elektriky. Bude stejně výkonná jako ty s větší spotřebou? Aby to nebylo na vrub tomu, že bude sušit delší dobu.

Dále mi každý z okolí tvrdí, že sušička hodně mačká prádlo, což se neschoduje s názory zde, že žehličku skoro nepoužíváte.

Omlouvám se za menší román, ale nechci si pořídit nějaký křáp, který by mě jen rozčiloval.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 06.03.10 15:18

Mam lavatherm, aeg, ale ono je aeg a electrolux jedna a tataz firma. Spotrebu B, preci jen vrazit do susicky pres 20tis se mi nechtelo.
Pradlo zmackane neni, kdyz se vytahne hned po suseni, kdyz ho tam zapomenu a vychladne, tak trochu zmackane je.

Pracku mam taky jen na 1000 otacek, susicka susi myslim podle toho, jak moc pradla v ni je a jak moc je mokre, zdimala jsem kvuli plinam i na 700 a v pohode ususila.

Ale pocitej s tim, ze i kdyz se pradlo susi v ni, tak susicka vydava nejake teplo i vlhkost, pradelnu to vyhreje obstojne a trochu vlhci vzduch tam je.

Ale jinak super, mame vsude plastova okna a neschlo mi tu nic.

janik73
Echt Kelišová 7887 příspěvků 06.03.10 16:28

ahojky, ja mám asi 1,5 roku sušičku AEG lavatherm 59840 a dříve jsem měla pračku na max 1000 otáček a taky to šlo. Jinak ze sušičky jsou skvělé ručníky pleny a trička. Sušička Ti ušetří spoustu času při žehlení, žehlím jen opravdu nutne veci a čas žehlení se zkrátí na minimum. sušení trvá podle toho jak je prádlo vyždímané, jestli ho chceš uložit do skříně, nebo jesli chceš použít funkci nemačkavosti a taky podle plnosti sušičky. Pleny, vyždímané na 900 otáček a na srovnání do skříně tak mi stačí 57 min. Jestli Ti mužu doporučit, tak sušička je skutečně super pomocník,pokud máš malé mimčo. :lol: :lol: :lol:

Aspera
Generální žvanilka 20515 příspěvků 1 inzerát 06.03.10 16:35

Mimčo zatím nemám, ale ráda bych si ji do té doby pořídila. Letos jsem zažila problémů se sušením doma až až a to pereme maximálně jednou týdně, to pak s mimi nebude možné.

A nevíte jestli existuje nějaká, která by produkovala do okolí jen minimální vlhkost? Koupelnu musím větrat přes ložnici, tak aby mi zase nevyrostla plíseň.

janik73
Echt Kelišová 7887 příspěvků 06.03.10 19:18

zalezi na tom, jestli bude zapnuta susicka i pracka. Ja vetsinou peru 1 pracku denne a pak dam susicku, pokud to je tak tak neni moc problem s vetranim.Pokud si poridis tuto susicku a budes pouzivat odstredeni 1000 otacek a na susicce ulozeni do skrine, tak je to cca hodina v susicce :-D

Aspera
Generální žvanilka 20515 příspěvků 1 inzerát 06.03.10 19:31

Ta hodina v sušičce to by šlo. Někde jsem už četla, že někdo suší dvě hodiny a to už se doba natahuje. Tak budu doufat, že to pak problémy dělat, každopádně doufám, že to zvýší vlhkost míň než sušení na sušáku.

janik73
Echt Kelišová 7887 příspěvků 06.03.10 20:11

musis si to vyzkouset, jsou tam programy na max 2hod 58 min, ale to je na perove polstare a periny. Zaclony, fleasove veci jsou za 42 min uplne v pohode vysusene. :lol: hlavne navod je trosku zmateny. susicka je spotrebic, ktery mi usetri minmalne 2 hodiny denne casu. Muzu Ti rici, ze jsem si tuto hracku vyzkousela pred 6ti lety ve státech, bohužel kdyz jsem se vratila zpet, tak jsem nenasla tu pravou susicku az predloni, jsem objevila tuto, ktera splnovala vsechny parametry, hlavne ja bydlim v rodinnem domku a nemam problem s mistem…

Aspera
Generální žvanilka 20515 příspěvků 1 inzerát 06.03.10 20:25

Tak to my se s místem fackujeme a jak suším prádlo tak se nedostanu pořádně do skříně. Sušičku bych postavila na pračku tam se vejde. Jen doufám, že to na tu mojí pračku půjde postavit. Nevíte jak se pozná pračka na jakou jde postavit sušička a na jakou ne? Mám normální 60 cm širokou a hlubokou mám pocit taky 60.

janik73
Echt Kelišová 7887 příspěvků 06.03.10 20:31

tak to je v pohode, podivej se na velikost, ja totiz mam postavenou susicku i pracku zvlast,protoze ji mam vrchem plnenou. Vetsinou je rozmer vyska 85 sirka i hloubka 60, ale nejsem si jista, na netu kdyz se podivas tak rozmery budou

janik73
Echt Kelišová 7887 příspěvků 06.03.10 20:33

Rozměry výrobku:
Hmotnost (kg): 59.000
Výška (cm): 84.50 Šířka (cm): 60.00
Hloubka (cm): 58.00
tak toto bylo na netu

Monique1
Závislačka 3588 příspěvků 06.03.10 20:37

Já mám taky sušičku AEG lavatherm 59840 mám ji na pračce LG která má rozměr 60×55 cm a vlezla mi tam přesně na milimetr :)

Taky jsem se hodně strachovala co a jak, ale nakonec to tam vlezlo a byla jsem ráda. Jinak bychom ji asi provizorně dali do budoucího dětského pokoje. Sušičce stačí jen zásuvka a elektřina.

Aspera
Generální žvanilka 20515 příspěvků 1 inzerát 06.03.10 20:48

to je to, že já ji musím narvat na tu pračku jinak bych nejspíš byla nahraná. Dětský pokoj ani nemám, takže pak leda, že by bydlela v ložnici. Doufám, že to na tu pračku půjde dát.

Aspera
Generální žvanilka 20515 příspěvků 1 inzerát 06.03.10 20:53
janik73 píše:
Rozměry výrobku:
Hmotnost (kg): 59.000
Výška (cm): 84.50 Šířka (cm): 60.00
Hloubka (cm): 58.00
tak toto bylo na netu

Tak rozměrově se mi na sebe vejdou, pračka je podle netu o centimetr hlubší. Trošku se děsím té váhy, ale na to je asi pračka připravená.

janik73
Echt Kelišová 7887 příspěvků 06.03.10 20:56

tak zkus to obratit, ale pracka by tuto vahu mela udrzet, uz jsem to videla u nekolika lidi a zatim ok.

Aspera
Generální žvanilka 20515 příspěvků 1 inzerát 06.03.10 20:59

Otočením si nepomůžu, pračka je ještě těžší a navíc pak do ní ještě natíká voda. Co jsem koukala, jak prodávají sety, tak na podobný typ co mám já ji dávají, tak doufám, že to na tu mojí půjde taky.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Jak se nalíčit a učesat před kameru? Podívejte se na proměnu moderátorky

Moderátorka iDNES.cz Eliška Malínská se obvykle líčí pouze decentně a na... číst dále >