Sušička ve skříňce

513
4.11.20 10:20

Sušička ve skříňce

Ahoj, chci si koupit sušičku, v koupelně mám pračku s horním plněním, protože by se tam 60 cm pračka nevešla, takže do koupelny ji dát nemůžu. Musím ji dát do kuchyně. Máte někdo sušičku schovanou ve skříňce? Nebude součástí kuchyňské linky, bude stát na druhé straně a chtěla bych ji trochu „zamaskovat“. Budu ráda za případné foto, moc děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5615
4.11.20 10:46

Do skříně opravdu ne. Sušička musí být v místnosti s dobrým větráním, jde od ní hodně vlhko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6619
4.11.20 10:52

Sušičku zavřením do skříňky zničíte. Pokud budete mít sušičku s tepelným čerpadlem, tak od ní vlhko není, ale produkuje obrovské množství tepla a když to teplo nemá kam odvádět, tak hůř funguje, natahuje programy a kolikrát je potřeba ještě pustit dosušovací program. Je vidět i rozdíl v sušení když je koupelna otevřená a když je zavřená. Ještě je potřeba počítat, že sušička potřebuje za zády aspoň 20 cm volného prostoru kvůli proudění vzduchu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52042
4.11.20 10:56

Fakt musí větrat. Odrovnala bys sušičku i skříňku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61742
4.11.20 11:06

@verujan sušička musí mít prostor. Je to tak trochu jako kamna, mě vyhreje místnost 7×4 m :mrgreen: i výrobce uvedl, že musí být ve volném prostoru

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
926
4.11.20 12:00

My máme susicku v kumbalu, ale je kolem ni prostor a kdyz susim, tak musi byt dokoran otevreny dvere. Vytopi mi to chodbu i loznici co je naproti :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ibi
3065
4.11.20 12:01

@verujan řeším podobný problém s tím rozdílem, že nemám místo ani v kuchyni :roll: v koupelně mám pračku s vrchním plněním. Koukala jsem, že existují jak sušičky tak předem plněné pračky s hloubkou cca 46 až 48 cm. Tak poměř, jestli by tohle nebylo řešení. Třeba se ozve někdo, kdo tento typ pračky a susičky ma

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22882
4.11.20 12:52

Stáhni si návod vyhlídnuté sušičky a tam se dočteš, že sušička musí mít odvětrávání. Určitě do skříně ne.
Známá ji má v rohu ložnice. My v takové pidi místnosti jen se závěsem ve verandě. Je chladnější, tak se tam hodí :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14451
4.11.20 13:01

Já jsem ve starém bytě měla sušičku v kuvhyni, ale ne zavřenou ve skříňce. Byla normálně vsunutá pod pracovní desku, takže zepředu byla vidět a kolem sebe měla volný prostor. Specielně kvůli umístění sušičky jsme kuchyňskou linku rozšiřovali. A jinak mám pračku s hloubkou 45 cm a sušičku tedy v klasických rozměrech. Mě vyhovuje menší pračka, protože nemusím tak dlouho čekat, než se mi nasbírá oblečení a nepotřebujeme ho tolik.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6619
4.11.20 14:01

@verujan Ještě je možnost udělat nad pračku konstrukcí na kterou se sušička postaví, ségra takhle vyřešila, když měla pračku 40 hloubku a sušičky se v té době dělaly jenom 60 hloubka. Takže nad pračkou má dřevěnou polici na vysokých nohách, kotvenou do stěny

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
513
4.11.20 14:17

Všem moc děkuji za odpovědi.

@Heivka To by možná bylo řešení, dát ji na nějakou konstrukci nad myčku. Můžeš mi prosím poslat foto, třeba do sz?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
513
4.11.20 14:20

@Ibi Díky, dám dotaz i na méně hlubokou sušičku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat