Termoska - co nejkvalitnější

2500
28.10.20 19:19

Termoska - co nejkvalitnější

Dobrý den, jdu se zeptat - nemáte tip na co nejkvalitnější termosku na čaj? Chtěla bych domácí, takže vůbec nemusí být malá, skladná, atd - jestli jsou nejlepší staré „komunistické“, proč ne.

Potřebovala bych, abych do ní mohla udělat litr a půl čaje a během dne si natočit a měla čaj teplý… dělám si čaj cca 6× za den a je to dost opruz…:)

Proto bych potřebovala tip na nějakou opravdu dobrou termosku, která uchová čaj skutečně dlouho teplý

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4393
28.10.20 19:33

To by mě také zajímalo. Doma už jich mám min. 10 a všechny k lejnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1085
28.10.20 19:34

My mame od Primus, dvouplášťová… V zimě si v tom i ven tahame caj s merunkovicí :lol: A pití vydrží fakt dlouho teplé, akorat je to jedna z tech trochu dražších.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12036
28.10.20 19:50

Já mám obyč od Tescomy - hlavně kvůli tomu, že se k ní dá dokoupit ten vnitřní bazmek, kterým se to nalévá. Ale pokud jde o teplý čaj na doma, tak nedám dopustit na konvičku s ohřívačem na čajovku. Drží to teplotu „tak akorát“. Ale není to, na co ses ptala… :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
829
28.10.20 19:58

Určitě termoska od Colemana. Mám ji pro dítě na vodu. Zkousela jsem dát do ní čaj a ven na mráz a ráno byl cajik krásně teply.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14821
28.10.20 19:58

Tak já doufala, že se dočtu o nějakých super těsnících termoskách (což je to, co mě vždycky chybí a skoro každá prokapává) a tobě jde jen o udržení teplého čaje? Mám doma asi 3 termosky - jednu z Tesca asi za 80,–, jednu Tescomu a jednu úplně no name reklamní z práce. Všechny udrží horkou vodu horkou minimálně 12 hodin. Dokonce v té Tesco jsme zapomněli večer horký čaj v autě, v noci těžce pod nulou a ráno byl stále dost teplý na zahřátí… Ovšem musí být zašroubovaná tím horním víčkem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
7528
28.10.20 20:28
@Niemeyer píše:
Dobrý den, jdu se zeptat - nemáte tip na co nejkvalitnější termosku na čaj? Chtěla bych domácí, takže vůbec nemusí být malá, skladná, atd - jestli jsou nejlepší staré „komunistické“, proč ne.

Potřebovala bych, abych do ní mohla udělat litr a půl čaje a během dne si natočit a měla čaj teplý… dělám si čaj cca 6× za den a je to dost opruz…:)

Proto bych potřebovala tip na nějakou opravdu dobrou termosku, která uchová čaj skutečně dlouho teplý

Omylem jsem si takovou koupila na cestách, ale je malá - třičtvrtě litru. Uvařený čaj je pitelný až po dvanácti hodinách, teplý vydrží 24 hodin. Takže na túru vaříme čaj večer dopředu.

Asaklitt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14821
28.10.20 20:40
@SAJ píše:
Omylem jsem si takovou koupila na cestách, ale je malá - třičtvrtě litru. Uvařený čaj je pitelný až po dvanácti hodinách, teplý vydrží 24 hodin. Takže na túru vaříme čaj večer dopředu.Asaklitt.

Já vždycky beru krom té termosky s ranním čajem i normálně vodu do lahve a ředím tak 1:1 ;) :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
7528
28.10.20 21:00
@unuděná píše:
Já vždycky beru krom té termosky s ranním čajem i normálně vodu do lahve a ředím tak 1:1 ;) :mavam:

No, když ona nemá víčko, do kterého by se dalo nalívat. Je fakt super, jen se s ní musí umět plánovat. :mrgreen: A vodu nosím taky. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14821
28.10.20 21:19
@SAJ píše:
No, když ona nemá víčko, do kterého by se dalo nalívat. Je fakt super, jen se s ní musí umět plánovat. :mrgreen: A vodu nosím taky. ;)

Aha! Tak to je velmi zajimava termoska 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
7528
28.10.20 21:31
@unuděná píše:
Aha! Tak to je velmi zajimava termoska 8)
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4393
28.10.20 21:59

@SAJ A fakt neteče? Těch ostatních „netekoucích“ mám fakt plné dvě police.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
7528
28.10.20 22:14
@Zumpa píše:
@SAJ A fakt neteče? Těch ostatních „netekoucích“ mám fakt plné dvě police.

Netekoucí je moje téma. Nějakých deset let mám Starbucks hrnek a denně, jako fakt denně ho v kabelce tahám do práce a v něm mám čaj s mlíkem. Neteče. Jen je fakt fest omlácený, je to takový zjizvený bojovník.
Tož jsem loni od drahé polovičky dostala nový. A vzala jsem si ho na dovolenou a ta nová sviňa začala protékat. Tak jsem koupila v prvním obchoďáku tuhle termosku. Neteče, ani prd - jen, když je hodně horká, chce to otvírat opatrně, protože ten horký vzduch může odprsknout. :nevim: Což je nomální fyzika, nepřekvapuje mě to. Když to víš, není problém. Jinak fakt ani kapička.

Ten nový hrnek jsem vyreklamovala a vyměnila ho za nový, stejný jako ten předešký a ten zase neteče, jen je o něco málo větší - má skoro půl litru. Ale ten nový tahám teprve rok, tak uvidíme. :) Vlastně ho kvůli tomu pitomýmo Covidu teď netahám nikam, doma piju z normálních hrnků.

Kvůli tomu čaji s mlíkem je pro mě bohužel nepoužitelná klasická termoska s tím promačkávacím otevíráním, nedá se toiž pořádně vymýt a po nějaké době zasmrádá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14821
28.10.20 22:41

No jestli mate nekdo tip na klasickou termosku s kelimkem alias sroubovaci vicko, objem alespon 1l, ktera netece, sem s tim. Ja uz jsem zvykla je nosit ve vnejsi kapse batohu a nepredklanet se :mrgreen: ale obcas ji hodim do kufru treba s lyzaky a je vymalovano :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12036
28.10.20 22:45

@unuděná Hele, a to Ti teče po nějaké době? Já měla vždycky ty nejobyčejnější, teď teda tu tescomáckou a nevyteklo mi to nikdy (když jse to teda nezapomněla zavřít :roll: ). Ale nikdy jsem je nepoužívala denně…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat