Jakou pračku na praní plenek?

987
25.10.20 15:23

Jakou pračku na praní plenek?

Pračka dnes dosloužila, tak musím rychle koupit novou.

Slyšela jsem, že je dobré na to mít pračku s možností přidat extra vodu.

Jakou pračku máte vy a jak jste s ní spokojené? Máte tuhle funkci? Nebo přiléváte vodu ručně? Kolik?

Koukala jsem co se prodává a našla jsem tuhle funkci hlavně u Bosch. Máte s boschkami a plínkami zkušenost?

A taky aby to mělo rozumnou délku programů, optimálně nastavitelnou. Měla jsem doteď Indesit, prala dobře, ale většina programů byla hrozně dlouhá a hlavně ty programy na vyšší teploty byly nekonečné, takže jsem stejně věděla, že než přide mimčo tak jí budeme muset vyměnit za lepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
974
25.10.20 15:28

Já mám LG má to nějaký dětský parní program, který se na plenky chystám využívat, je v tom i máchání navíc. Obecně za to machani navíc bych se primlouvala, jinak asi stačí běžné programy, na prvního jsem neměla nic extra. Ale lépe z prádla vyplachnout prášek jiste prospěje, alespoň v sestinedeli. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51448
25.10.20 15:41

Mám teď Samsunga. Ale ono stačí dát buď předepírku nebo jsem dávala předem krátký pětiminutový program bez ždímání, jen s vypuštěním vody. Tím se ty plenky na začátku nacucaly a normálním programem už praly ve vodě a šplouchaly. Hlavně žáné ekofunkce a šetření vodou. Musela jsem si to s novou pračkou vychytat.
Bosch jsem měla předtím a dobrý, ale po sedmi letech odešla. Přilívat vodu ručně u nový a ne úplně levný pračky mi přišlo dost proti srsti.
Jinak pokud to má vyprat pořádně, tak ty dlouhý programy jsou jedině ku prospěchu. Čemu to konkrétně vadí, jestli peru hodinu a půl nebo dvě a půl? Na krátký peru jenom takoé to běžně znečištěné prádlo na 40.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5245
25.10.20 15:44

My Bosch máme, 4,5roku, nedám na ní dopustit. Voda navíc tam jde nastavit, plenky ještě neperu, ale chystám se na to. Peru hlavně na mix nebo bavlna eko, super je když je špinavá tak si sama řekne o čištění. Máme 7kilovou, a skoro 3deti, a klidně by jsem vzala větší

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2487
25.10.20 16:12

Mela jsem Siemens a byla super. Mela moznost dodatecneho machani u vsech programu. Bohuzel v zari doslouzila. Zkusila jsem parni Gorenje. Ma funkci extra voda. Programy s bavlnou (vyvarka i na 40°) jsou dlouhe pres 3 hodiny 8o Ale ono se to asi 40 minut pere ve studene vode a az pak se zacne voda ohrivat. Program syntetika je na 2 hod. A ma pro me uzasnou funkci - moznost dodatecneho pridani pradla. Stale jsem zapominala na nejake spinave veci a vzdy se placla do cela, ze jeste tohle jsem tam k tomu chtela dat prat :mrgreen: Ja tedy nepouzivam avivaz. Misto ni davam trochu octa, ktery by mel zneutralizovat pripadne zbytky prasku :nevim:

Příspěvek upraven 25.10.20 v 16:14

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
987
25.10.20 16:13

@ugluk

Byla jsem na přednášce o látkování a paní říkala:

• předepírku ne, ta to akorát pomáchá, ale vodu nevymění, takže to pak pere v té stále špinavé vodě.
  • doporučuje napřed pustit na krátký program a nebo na máchání, aby se vymáchalo a vypustilo to nejhorší a pak na normální program.

Běžně peru na 90 minut, taky nemam ráda kratší. Ale představuju si, že 60 stupňový program by se do 2 hodin mohl vejít, vzhledem k tomu, že to ještě bude prodloužené o ten máchací program předtím.

Ta indesitka měla 60tkový program na 2,5 hodiny, a 90 stuňový program jsem zkusila jednou a vydržela to 5 hodin než jsem to vzdala a vypnula :lol: Takže vlastně nevím, jak dlouho by trval :lol:

@Semtex Peru v ekologických gelech, co skoro ani nijak nevoní. Myslíš že i na ty potřebuju extra máchání?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
987
25.10.20 16:15

@luci.no

No, to se mi právě nechce mít takhle dlouhé programy, už mě pak z toho trochu chytá nerv když mi za dveřmi něco šplouchá takhle dlouho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2487
25.10.20 16:17

@Callista jde o to, kde pracku mas. Pokud v doslechu, tak chapu, ze dlouhe prani je o nervy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29404
25.10.20 16:34
@Callista píše:
@ugluk

Byla jsem na přednášce o látkování a paní říkala:

• předepírku ne, ta to akorát pomáchá, ale vodu nevymění, takže to pak pere v té stále špinavé vodě.
  • doporučuje napřed pustit na krátký program a nebo na máchání, aby se vymáchalo a vypustilo to nejhorší a pak na normální program.

Běžně peru na 90 minut, taky nemam ráda kratší. Ale představuju si, že 60 stupňový program by se do 2 hodin mohl vejít, vzhledem k tomu, že to ještě bude prodloužené o ten máchací program předtím.

Ta indesitka měla 60tkový program na 2,5 hodiny, a 90 stuňový program jsem zkusila jednou a vydržela to 5 hodin než jsem to vzdala a vypnula :lol: Takže vlastně nevím, jak dlouho by trval :lol:

@Semtex Peru v ekologických gelech, co skoro ani nijak nevoní. Myslíš že i na ty potřebuju extra máchání?

Kde předepírka vodu nevymění? Moje pračka na předpeírku předpere, vodu vypustí a napustí novou. Od toho je předepírka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9217
25.10.20 16:38
@Callista píše:

@Callista píše:
Slyšela jsem, že je dobré na to mít pračku s možností přidat extra vodu.

Jakou pračku máte vy a jak jste s ní spokojené? Máte tuhle funkci? Nebo přiléváte vodu ručně? Kolik?

Koukala jsem co se prodává a našla jsem tuhle funkci hlavně u Bosch. Máte s boschkami a plínkami zkušenost?

A taky aby to mělo rozumnou délku programů, optimálně nastavitelnou.

Ahoj, mám Bosch na 8 kg prádla. Standardní program na bavlnu 60 C trvá 2:35, když přidáš +vodu, tak trvá 2:55, program bavlna 40 C je ještě delší. Zkrátit program jde, ale je pak větší spotřeba vody a elektřiny, nepoužívám to, tak nevím jak to pere. Já jsem s pračkou spokojená, s tou vodou navíc pěkně z prádla dostane prášek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29404
25.10.20 16:40

Mám AEG Lavamat na 7 kg, nejkratší program bavlna na 60 trvá 1,24 hod. S předepírkou asi 1,54 hod. Můžeš si tam nastavit, co potřebuješ, jak dlouho chceš z výběru, je tam i pára pro ošetření tkanin. Má i vyvářku, 30 min, praní, nastavení otáček…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51448
25.10.20 16:40

@Callista tk třeba mně to při předeírce vodu vypustí (neždímá!) a pak zas dopustí novou, k čemu by jinak předepírka byla? Ale netuším, jak to dělají jiné pračky. Ale jiank tam mám program máchání, které na jednorázové puštění trvá šest minut - napustí vodu, pořádně protočí, pak zas vypustí. Tak ten dávám před klasika praním.

5hodinový program by mi teda přišel sakra hodně :mrgreen: Ale ty 2,5 hodiny na 60 mi přijdou jako optimum, pořádně se to vypere. Plenky pereš na těch 60, na 90 prakticky neperu. To už k tomu na 60 radši přisypu pro dezinfekci perkarbonát (který je na plenky super, krásně vytáhne fleky).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51448
25.10.20 16:42

Jinak k tomu parnímu praní, nejsem si úlně jistá, jestli bych to riskovala na PUL svrchňáky. Šedesátku dlouhodobě snesou, ale jinak je to dost citlivý materiál. A plíny potřebujou hlavně vodu, vodu a zase vodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5206
25.10.20 16:55

Mám Bosch, nebyla ani drahá, má možnost přidat vodu. Zkracene programy, za mě top pračka. Na 40 pere program 1h10min, na 60 pere cca 60 min. Zkráceně. Jsou tam i extra dlouhé programy jako třeba 4 hodiny, ale to nevím na co ani je :lol: Na 30 pere standartne 30min, zkracene 15…coz využívám dost často když chci jen něco premachnout.

Příspěvek upraven 25.10.20 v 16:58

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1304
25.10.20 16:57

Máme Bosch s funkcí extra voda, na plenky v pohodě. Bavlna na 60 trvá s extra vodou skoro 3 hodiny, ale záleží na množství náplně - po chvíli praní pračka délku programu upraví, takže reálně většinou se to zkrátí a trvá to třeba 2-2,5 hod. Na 40ku peru většinou na program Mix (trvá chvíli přes hodinu).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama