Svatba a šetření

Anonymní
6.6.13 18:25

svatba a peníze

Ahoj děvčata, předem se omlouvám za anonym, ale zná mě tu dost lidí a nechci aby se to rozkřiklo.
Chceme se s přítelem vzít, ale už na začátku příprav přišla neshoda. Přítel je pro ušetřeni celé částky potřebné na svatbu a já pro to, aby se každý měsíc něco koupilo, zařídilo nebo objednalo.
Jak to máte Vy? Šetřite nebo každý měsíc něco koupíte? Chci přijít s nějakým kompromisem.

Příspěvek upraven 06.06.13 v 22:56

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5467
6.6.13 18:28

My jsme vše kupovali a zařizovali průběžně (dekorace, kytky, snubáky, papírování…atd)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9194
6.6.13 18:28

Tak ten anonym moc nevyšel :-D

jinak některé věci budete muset zamlouvat platit postupně, zálohy atd. takže model našetřit pytel peněz a najednou ho utratit, nemusí vyjít. Záleží odkud jste a kolik do toho chcete vrazit.

Ten prsten mu chceš dát jako výčitku, že ti žádný nedal? Zásnuby jste teda asi neměli, takže bych to nechala být.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11132
6.6.13 18:32

Zasnubni prsten bych chlapovi nedavala a kdyz ti nedal zadny on, tak tim spis. asi by to fakt spis vyznelo jako vycitka :nevim:
jinak setrit a kupovat probezne budete muset zaroven. neco je treba platit hned a dopredu, neco na miste. nejvetsi palka byva hostina, zbytek se da rozlozit a platit aspon zalohy prubezne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2251
6.6.13 18:35

No my jsme jednak ušetřili na svatbě a jednak jsme na to měli dva měsíce, takže jsme platili jak bylo co potřeba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69305
6.6.13 18:37

Hele, my tedy měli našetřenou částku celou, ale, loni se ženil brácha, hodně věcí se dá pořídit třeba v inzerátech na www.beremese.cz Představ si, že oba snubáky ze zlata je vyšli na 2000, posbírali po rodině, u mě a u mamky :mrgreen: zlato, oztržený řetízek, jedna naušnice… našli zlatníka a ten jim to z jejich materiálu udělaljen za práci. Hostina, tak jsme to měli my před 12-ti lety, udělali jsme oběd v restauraci a pak se přesunuli dopronajatého sálu, rauty, alkohol, vše bylo v naší režii z velkoskladu, měli jsme tam dvě holčiny, co vyráběly rauty a jednoho barmana, my měli hoooodně lidí a jen na tom jsme ušetřili hodně tisíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Poison Ivy
6.6.13 18:52

Není to prašť jako uhoď :)? Když budete kupovat průběžně, nebude vás to potom najednou tak bolet - zaplatíte stejně, ale neopotíte se z té finální částky najednou :lol:. Manžel se stihl opotit až zpětně, když se zeptal na finální účet, ovšem to už bylo pozdě.

Zásnubák bych mu nedávala :). Ale to je jen můj názor.

• Citovat
  • Nahlásit
8587
6.6.13 18:53

Šetříme a pak se z toho nakoupí vše co má. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4466
6.6.13 18:55

Kupovali jsme průběžně :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6473
6.6.13 19:20

S tím prstenem je to hodně blbý, snad už jsi dospělá.

Jinak šetřit nebo kupovat průběžně - nevyjde to ve výsledku nastejno?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1284
6.6.13 19:24

My se brali cca. 2 měsíce po tom, co jsme se zasnoubili. Takže na nějaký velký šetření nebyl čas. Je pravda, že já nejsem na ty serepetičky, takže co nás vyšlo nejdráž byl raut (nechtěla jsem typickou hostinu) Kdyby to nebylo v říjnu, tak místo toho upečem prase na zahradě. Bohužel na to nebylo počasí. Dali jsem zálohu a pak dopláceli, když už bylo po všem. Což byla výhoda, protože místo darů se nám sešli peníze (díky bohu). Nevím co bysme dělali se spotřebičema, když jsem spolu už nějakou dobu žili :D.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2584
6.6.13 19:33

My jsme měli taky 2 měsíce na přípravy, tak se platily zálohy průběžně. Některé věci se doplácely těsně před svatbou a zbytek ze svatebních darů (peněz) po svatbě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
monca114
6.6.13 19:42

Nechápu, proč chcete velkou svatbu, když na to nemáte peníze… Není lepší mít menší svatbu, ale zato si ji užít a netrápit se s tím na čem kde ušetřit?

Jinak anonimní nejsi :D

• Citovat
  • Nahlásit
20386
6.6.13 19:55

My to meli hodne narychlo (rychle jsme se dohodli), stala nas hodne malo, ale meli jsme neco nasetrene, zbytek se vzal z platu… ;) Ale meli jsme fakt hodne malou svatbu…

Ja bych koukala prubezne, kdyz bych nasla neco, co by se hodilo, tak koupit a malickosti dokoupit nakonec… ;) A na to „zaverecne“ bych nasetrila.. ;)

Ale zalezi na tom, jak velkou svatbu chcete, kde ji chcete delat apod… ;)

Co se tyka prstynku, tak jestli ho chces, tak bych nenapadne zminila nebo se podivala do vykladu zlatnictvi a treba nejaky okomentovala… ;)

Ale podle me jsou zasnubni jako takove v dnesni dobe prezitek… :nevim: (samozrejme je to romantika apod, ale ja jsem treba na necem takovem netrvala… ;) ).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
464
6.6.13 19:58

My měli na svatbu našetřené peníze, ale i tak jsme vše kupovali postupně, aby toho nebylo pak naráz hodně a něco se nevynechalo..Finální částku jsme radši přesně nespočítali, jen odhadem..
Zásnubák bych mu asi nedávala, pokud jsi ho nedostala ty, tak nač on? Když se dva lidé spolu domluví, tak nač pak dodatečně prsten? :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat