Svatební obřad vede unitář

329
6.3.20 11:27

Svatební obřad vede unitář

Dobrý den,

chtěla jsem se optat zda někdo měl svatbu kde ho neoddávali z matriky, ale ta osoba byla od Unitář?

Máme termín svatby, který by jsme chtěli, ale díky tomu, že je to víkend tak na tom místě kde se chceme brát matrika oddává pouze pátky a tak nám bylo doporučeno Unitárium a konkrétně pan Unitář Vlastimil Krejčí.

Proto jsem se chtěla optat jak to probíhá? Jak se pak jedná s matrikou, když je po sňatku a nejvíc mě zajímá ZKUŠENOSTI s panem Vlastimilem Krejčím.

Děkuji za reakce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

149
6.3.20 11:36

Ahoj, manzelcinu kamaradku takhle oddaval unitar par let zpatky. Uprimne, nevidel jsem rozdil mezi urednikem a unitarem :nevim:. Jen mi prislo dost divny, ze se nechaji oddat „knezem“, kdyz ani jeden z nich neni verici. Spis presne naopak. Ale tak kvuli svatbe se pretvaruzje kde kdo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1912
6.3.20 12:07

My meli pana Rehaka, normalne jsme zajeli na matriku, tam vyplnili dva formulare, za tyden bylo hotove povoleni k obradu. Pak asi tri nebo dva mesice pred svatbou si s nami dal pan schuzku kde jsme si tri hodiny povidali jak jsme se seznamili, jake bylo zasnoubeni, co na druhem obdivujeme, plany do budoucna apod. Pak o nas asi 20 min prave na zaklade rozhovoru mluvil, pak asi 10 minut ty formalni veci. Rikal, ze obrady typu obecni co jsou pet minut nedela. Pak nam strihnul obcanky dal ty zelene listecky, a na matriku pak ten papir posilal on, takhe asi za 10 dnu nam prisel oddaci list.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
329
6.3.20 12:22

@DedBezdez jako přetvařovat se určitě nechci to v žádném případě. Mě bylo řečeno, že tam o víře nemluví jako klasický farář a že vlastně je to mnohem hezčí obřad než klasický vedený matrikou. Každopádně se mi jedná o termín, který je v sobotu a matrika oddává pouze v pátek a tak zjišťuji jaký je v tom rozdíl a jaké to doopravdy je, jelikož jestli je to opravdu vedené více o těch dvou co se chtějí brát tak se mi to i více líbí o tom ani po tom. Každopádně moc děkuji za reakci :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
329
6.3.20 12:26

@Peggy54 To zní strašně hezky takové více osobní než klasický obřad, který vede matrika. I paní kde chceme mít svatební obřad mi říkala, že ty unitáři mají strašně hezké proslovy a že to není odfrknuté za pár minut frázemi co mají naučené, že je to hezčí. Jelikož jsem právě řešily ten datum, že se nám neslučuje s matrikou a o datum opravdu stojíme takový jaký jsme si vybrali tak zjišťuji co a jak. Mohu se ještě optat jaké se platí poplatky ohledně toho?? Já četla, že kdyby to bylo pod matrikou tak bych platila 5000, jelikož není svatební obřad pod mým trvalým bydlištěm což je Pha 9, ale bude na Pha 7 tak by mě zajímalo jak to pak bude, když by jsme to měli přes Unitáře?

Děkuji za odpovědi na mé neustálé otázky.
Přeji krásný páteční den :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1912
6.3.20 12:40

@Pucinka0 na matrice jsme platili jen manipulacni poplatek, panu oddavajicimu myslim 3tis, a jeste dostal obrovsky darkovy kos. Jj byl to moc hezky obrad, vtipny na videu se vsichni smeji. Pak to prislo do vaznejsiho tema, typu ze ikdyz se nam zmeni treba postava nebo vzhled at se milujeme, ze laska zvladne vse. To zase par lidi je videt ze drzi slzicky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
329
6.3.20 12:50

@Peggy54 ale o bohu nic ne? Moje mamina je zhrozená, že by se to vedlo v duchu Boha a prostě že řeč je dosti podobná jako v kostele kde vlastně taky se musí chodit na nějaké sezení s farářem plus musí být křtění.
Nedokážu jí vysvětlit, že to takto nebude tak snad na netu se mi najde nějaké video s takovým vedení, aby si to dokázala představit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1912
6.3.20 12:59

@Pucinka0 ne vubec o bohu ani slovo, na te schuzce se nas ptal jestli budeme chtit pronest motlidbu a zapalit svice spojeni, ale to jsme odmitli. Ale meli jsme obras s masli, kde nam zavazoval kolem ruky a rikal o spojeni tela a dusi, to se mi libilo, ale taky to bylo dobrovolne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
329
6.3.20 13:05

@Peggy54 moc děkuji za odpovědi na všechny mé otázky :) tak už jen počkat na přítele a říct mu vše co jsem zjistila a nějak se k tomu postavit :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13001
6.3.20 13:52

Je to stejné jako círekvní svatba, takž bude potřeba zajít pro razítka na formulář na matrice a ten odevzdat oddávajícímu před obřadem.

Unitáři jsou církev s povolením oddávat. Jen nepotřebují striktní pravidla jako katolíci, nevyžadují příslušnost k jejich komunitě a tak - domluvte si s tím pánem setkání a společně si pak ujasníte jakou svatbu chcete a nechcete.

Tady o tom stručně píšou

http://www.unitaria.cz/…/svatby.html

dokonce je mají rádi i militatnní ateisté
http://www.osacr.cz/…bn-symbioza/

Bude to osobnější a smysluplnější, než unifikovaný projev matrikářky/místostarosty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama