Svěření dítěte do péče + úprava styku

Anonymní
14.12.20 20:36

Svěření dítěte do péče + úprava styku

Dobrý den.
Jsme už krůček od rozchodu s partnerem (nejsme manželé), máme syna, aktuálně 8 měsíců.
Nebudu zde psát, jaké všechny byly neshody, já jsem se ale snažila vztah udržet - kvůli malému - on ale posledních pár týdnů už vyloženě usiluje o to, abychom se odstěhovali, prostě na tom on trvá. Už nemám šanci, jak to zachránit, nevím jak a hlavně už nemohu psychicky, táhne se to několik měsíců… Úplně prvně mi řekl, že má vše zjištěno a malého si vysoudí do péče týden on - týden já.
Podotýkám, že se o něj nikdy vyloženě sám nestaral, nezná jeho spánkový a jídelní režim atd (což ale jak vím, není dobré se o tomto dohadovat před soudem a také je to slovo proti slovu, že).
Až poslední dobou si ho začal brát na celé odpoledne 1× týdně k rodičům - v tomto případě mu veškeré věci a jídlo pro malého balím já a nikdy před tím, než začal ten spor si ho takto sám nebral, protože nemá čas… Nebere si ho ani na procházky do kočárku, když už ho večer výjimečně vykoupe, tak to končí vydáním z vaničky, atd…
Shrnuto, nikdy se o něj nestaral sám jeden celý den, ale chce se o něj soudit :(
Nyní už „ustoupil“ a prý by ho měl každých 14 dní na celý víkend - což za prvé může tvrdit teď, ale u soudu může otočit a za druhé pro mě je po pravdě nepředstavitelné, takto malé dítě nechat jinde přes noc :,( Doteď s ním nikdy takto sám nebyl - proč taky, nechtěla jsem dítě, abych ho v 8mi měsících někam šoupla přes noc a měla klid…
Chystám se na OSPOD, abych věděla, co mám vlastně vůbec dělat a na co mám nárok, nemám kam jít, potřebuji nejak utáhnout nájem a uživit nás :nevim: Takže co nejrychleji nějak sehnat pronájem a žádat o příspěvek na bydlení (pokud si to takto myslím + máte s tím někdo zkušenost?)
Samozřejmě si přeji malého mít ve své péči a styku s otcem bránit nechci (a ani nemůžu), ale jde mi spíše o to, že nechci, aby zatím takto malý byl sám přes noc..
Moje představa by byla cca takto : jeden týden by si ho vyzvedl v sobotu ráno a večer přivezl + vyzvedl v neděli ráno a večer přivezl + klidně pro mě za mě obden, ať přijede a vezme si ho mezi jídlem například do kočárku. Možná bych byla i ochotná je nechat po tu dobu v bytě, aby si mohli hrát a měli zázemí a já u toho nebyla přítomna (mohu využít např k zařizování nebo nákupu, že)
Druhý týden například opět dva dny od rána do večera, ale pro změnu ve všední dny…
A teď se ptám - je to fér? Může mi to takto projít u soudu nebo mu ho opravdu mohou v 8mi (než se to vyřeší, tak dejme tomu v 10ti ) měsících dát na celý týden??? :,( Vždyť on pracuje, tak se přece nemůže plnohodnotně věnovat synovi tak, jako máma na mateřské, ne? Ještě doplňuji, že syn není kojený…
Také mě zajímá, jestli opravdu stačí dohoda o styku sepsána na OSPODu nebo je lepší to takto sepsat u soudu (nebo soud proběhne tak jako tak? Protože kdo jinak určí, kdo ho bude mít v péči?) Navíc zatím jsme se společně na ničem ohledně tohoto nedohodli, takže se pravděpodobně ani nedohodneme na styku sepsaným pouze OSPODem :nevim:
Předem děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
62164
14.12.20 20:50

Takhle malého prcka mu jen tak někdo nesveri a už vůbec ne do Stridavky, takže klid.. Asistovany styk, časem možná víc. Jinak do 2 let věku dítěte máš nárok na alimenty i ty. Žádost svěření do péče nejdeš na netu, sepis dej na soud. Máš peníze na odstehovani? Dočasně v nouzi lze třeba azylak, nebo jestli nepomůže rodina :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62164
14.12.20 20:54

Ještě dodám, že pokud na ospodu kapnes na solidní pracovnici, pomůže ti návrh sepsat, pokud ne, existují bezplatné právní poradny, hodně při diecezich, charitach atd, tam ti to sesmoli právník. Pokud chlap nesouhlasí, rozhodne soud na základě doloženych skutečnosti.. Chce to fakt hlavně klid a nebát se.. Mrnousove se od mámy neberou, pokud není fetna atd.. Navrhni asistovany styk, popř jeden den o víkendu nebo v týdnu, kdy si ho vezme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1891
14.12.20 20:56

Rozvádim se s mužem, v tuto chvíli jsem s dětmi už odstěhovaná. Mám děti, kterým bude v lednu dva a půl roku a rok a půl, mám advokátku a ta mi rovnou už na první schůzce říkala, že takto malé děti budou automaticky svěřeny do mé péče, i kdyby se chlap stavěl na hlavu. Takže tvůj chlap má jaksi zkreslené představy a může si zadat co chce, ale syn bude v tvé plné péči. První stání ohledně dětí už máme za sebou a děti mám samozřejmě ve své plné péči. Vypadá to, že tvůj chlap pouze nechce platit alimenty :-D než aby ho zajímalo dítě, aspoň z toho, co jsi o něm napsala, ale to má smůlu :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.12.20 21:11

Určitě rodina mi když tak pomůže :srdce: Vím, že jsou nějaké příspěvky na bydlení, z rodičovské to neutahnu, že… :nevim:
Tak peníze jsou kapitola sama o sobě (OSVČ, neoficiálně dle mých představ určitě 50 tis, ale oficiálně jeden rok např 17 tis čišteho, jeden třeba 23 tis) více rozvádět nebudu, ale tak to je věc, na které mi hodně v uvozovkách „nezáleží“, když si hraje na chudáka, taj ať si je nechá, hlavně, aby měl malý co jíst a měli jsme na bydlení ;)
Jak říkám, já budu i ráda, když se uvidí častěji, ale dát malého například nonstop od soboty ráno do neděle večer, tak bych to psychicky nezvládla :,( Až bude větší, tak se tomu samozřejmě jednou stejně nevyhnu, ale takhle malý… Je jasné, že až bude větší, tak bude i on sám být s tátou, že jo, ale to bude zase úplně o něčem jiném, až si bude třeba umět sám alespoň ukázat, co chce…
Já se tak moc bojím :roll:
A vůbec, jak se to dá zvládnout na rodičáku…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.12.20 21:17

Možná ještě - nenašel by se tu někdo, kdo ví o dobré advokatce na Taborsku? :nevim:
Přiznám se, že jsem byla u paní Dohnalové a nejsem přesvědčena, že by se za mě „bila“ a už jen, že přišla pozdě na schůzku na mě dojem neudělalo :(
A ta tedy rozhodně nestála za tím, že „prckové se mámě neberou“ apod

• Citovat
  • Nahlásit
10101
14.12.20 22:01

No, já so osobně myslím, že ten víkend by mu klidně přiklepli, když není kojený. Je jeho biologický otec a záleží na tom, na koho narazíš. Tak jistá bych si nebyla. Známý si takhle malého bere každých týden přes noc, je mu rok. A má to odkleplé soudem. Co se příspěvku na bydlení týká, musíš si nejdřív najít byt, platit nájem a mit rozhodnutí o výši alimentů, jinak nic nedostaneš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.12.20 05:18

@Aduš8
Já si právě myslím, že by to taky takto dopadlo…
Jen nechápu, že to někdo dovolí, když do teď ten chlap s tím dítětem takto sám nebyl a najednou by mělo být všechno na něm přes tu noc…
Přítel totiž už několik týdnů ani doma nespí, nezajímá se o to, kdy a co přesně malý jí a když tímto oponuji, tak mi řekne, že si to „nějak“ zjistí, ať se nebojím :zed:
O takové věci se má přece zajímat sám od sebe, nejlépe se jich i aktivně zúčastnit - nic takového se ale za celých 8 měsíců nedělo, ale někdo cizí (soud) mu ho klidně šoupne z čista jasna na 48 hodin - tohle je pro mě nepředstavitelné :,(

• Citovat
  • Nahlásit
4990
15.12.20 07:55
@Anonymní píše:
Dobrý den.
Jsme už krůček od rozchodu s partnerem (nejsme manželé), máme syna, aktuálně 8 měsíců.
Nebudu zde psát, jaké všechny byly neshody, já jsem se ale snažila vztah udržet - kvůli malému - on ale posledních pár týdnů už vyloženě usiluje o to, abychom se odstěhovali, prostě na tom on trvá. Už nemám šanci, jak to zachránit, nevím jak a hlavně už nemohu psychicky, táhne se to několik měsíců… Úplně prvně mi řekl, že má vše zjištěno a malého si vysoudí do péče týden on - týden já.
Podotýkám, že se o něj nikdy vyloženě sám nestaral, nezná jeho spánkový a jídelní režim atd (což ale jak vím, není dobré se o tomto dohadovat před soudem a také je to slovo proti slovu, že).
Až poslední dobou si ho začal brát na celé odpoledne 1× týdně k rodičům - v tomto případě mu veškeré věci a jídlo pro malého balím já a nikdy před tím, než začal ten spor si ho takto sám nebral, protože nemá čas… Nebere si ho ani na procházky do kočárku, když už ho večer výjimečně vykoupe, tak to končí vydáním z vaničky, atd…
Shrnuto, nikdy se o něj nestaral sám jeden celý den, ale chce se o něj soudit :(
Nyní už „ustoupil“ a prý by ho měl každých 14 dní na celý víkend - což za prvé může tvrdit teď, ale u soudu může otočit a za druhé pro mě je po pravdě nepředstavitelné, takto malé dítě nechat jinde přes noc :,( Doteď s ním nikdy takto sám nebyl - proč taky, nechtěla jsem dítě, abych ho v 8mi měsících někam šoupla přes noc a měla klid…
Chystám se na OSPOD, abych věděla, co mám vlastně vůbec dělat a na co mám nárok, nemám kam jít, potřebuji nejak utáhnout nájem a uživit nás :nevim: Takže co nejrychleji nějak sehnat pronájem a žádat o příspěvek na bydlení (pokud si to takto myslím + máte s tím někdo zkušenost?)
Samozřejmě si přeji malého mít ve své péči a styku s otcem bránit nechci (a ani nemůžu), ale jde mi spíše o to, že nechci, aby zatím takto malý byl sám přes noc..
Moje představa by byla cca takto : jeden týden by si ho vyzvedl v sobotu ráno a večer přivezl + vyzvedl v neděli ráno a večer přivezl + klidně pro mě za mě obden, ať přijede a vezme si ho mezi jídlem například do kočárku. Možná bych byla i ochotná je nechat po tu dobu v bytě, aby si mohli hrát a měli zázemí a já u toho nebyla přítomna (mohu využít např k zařizování nebo nákupu, že)
Druhý týden například opět dva dny od rána do večera, ale pro změnu ve všední dny…
A teď se ptám - je to fér? Může mi to takto projít u soudu nebo mu ho opravdu mohou v 8mi (než se to vyřeší, tak dejme tomu v 10ti ) měsících dát na celý týden??? :,( Vždyť on pracuje, tak se přece nemůže plnohodnotně věnovat synovi tak, jako máma na mateřské, ne? Ještě doplňuji, že syn není kojený…
Také mě zajímá, jestli opravdu stačí dohoda o styku sepsána na OSPODu nebo je lepší to takto sepsat u soudu (nebo soud proběhne tak jako tak? Protože kdo jinak určí, kdo ho bude mít v péči?) Navíc zatím jsme se společně na ničem ohledně tohoto nedohodli, takže se pravděpodobně ani nedohodneme na styku sepsaným pouze OSPODem :nevim:
Předem děkuji

Záleží to jen na soudci, i u takto malých dětí se někdy střídavka dává, ale je to výjimečné, hlavně to není po týdnu, ale třeba po dni, nebo po dvou dnech. Pokud bys chtěla pomoci, napiš SZ.
Ideální ve vašem případě by byla mediační dohoda. K soudu vůbec nemusíte, i když tě tam budou všichni posílat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4990
15.12.20 07:59
@Anonymní píše:
Možná ještě - nenašel by se tu někdo, kdo ví o dobré advokatce na Taborsku? :nevim:
Přiznám se, že jsem byla u paní Dohnalové a nejsem přesvědčena, že by se za mě „bila“ a už jen, že přišla pozdě na schůzku na mě dojem neudělalo :(
A ta tedy rozhodně nestála za tím, že „prckové se mámě neberou“ apod

Táborsko znám dobře, to jsou jedny z nejrychlejších soudů a dávají i tři přespání ve 14 dnech u ročního dítěte, nebo týden : 14 dnům ve dvou letech dítěte. Je to přímo Tábor, nebo jiný okres spadající pod Tábor?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.12.20 16:24

@canaglia
:,(
Ano, k soudu bychom šli do Tábora.
Zatím to ale bude řešit OSPOD Soběslav, kam momentálně spadám bydlištěm

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.12.20 16:57

@canaglia
A můžete mi prosím vysvětlit, jak je možné, že takto malé dítě dají otci na 3 přespání ve 14 ti dnech? Vždyť to je téměř polovina, když vezmu, že je to vlastně 6 dní ze 14 ti!?
Připomínám, že otec se o něj za celých 8 měsíců takto dlouho nestaral ani teď! Tak proč jak je to možné? Vůbec nezměnil svůj styl života, dělá 100% to (nebo naopak nedělá 🙈), co dělal před tím a v podstatě je až 7 dní v týdnu v práci (teď v zimě tedy ne - mimo sezonu), což ale on jistě popře - a pokud by na syna neměl čas, tak by ho dal k rodičům, kteří se o něj už tuplem doteď nedokáží plnohodnotně postarat…
Navíc on usiluje o to, abych odešla. On chce dítěti rozbít rodinu místo toho, aby si to srovnal v hlavě…
Ano - odejdu sice já, ale protože on na ton trvá a navíc nechci čekat na to, až mi vyhodí věci před dům (jako už to jednou udělal, když jsme neměli syna)

• Citovat
  • Nahlásit
4990
15.12.20 22:20
@Anonymní píše:
@canaglia
A můžete mi prosím vysvětlit, jak je možné, že takto malé dítě dají otci na 3 přespání ve 14 ti dnech? Vždyť to je téměř polovina, když vezmu, že je to vlastně 6 dní ze 14 ti!?
Připomínám, že otec se o něj za celých 8 měsíců takto dlouho nestaral ani teď! Tak proč jak je to možné? Vůbec nezměnil svůj styl života, dělá 100% to (nebo naopak nedělá 🙈), co dělal před tím a v podstatě je až 7 dní v týdnu v práci (teď v zimě tedy ne - mimo sezonu), což ale on jistě popře - a pokud by na syna neměl čas, tak by ho dal k rodičům, kteří se o něj už tuplem doteď nedokáží plnohodnotně postarat…
Navíc on usiluje o to, abych odešla. On chce dítěti rozbít rodinu místo toho, aby si to srovnal v hlavě…
Ano - odejdu sice já, ale protože on na ton trvá a navíc nechci čekat na to, až mi vyhodí věci před dům (jako už to jednou udělal, když jsme neměli syna)

Tohle konkrétně byl případ, kdy otec viděl dítě poprvé oficiálně až v půl roce, do roka vysoudil 3 noci/14. Okres přespávání nepovolil, ale táborský odvolací soud se s tím moc nemaže, ještě do posledního odvolacího soudu dítě u otce ani jednou nespalo přes noc, pan předseda Přibyl se jen matky zeptal, proč ještě přespání přes noc nedovolila, ona řekla, že se otec nedokáže postarat a že dítě je malé, navíc alergické a otec to nerespektuje, tak soud rozhodl dva měsíce dvě přespání za 14 dní na zvykačku a pak tři, z toho jednou dvě za sebou. Jde o to, jak moc otec chce. A to OSPOD to přespávání moc nepodporoval.
Proto by byla dobrá mediace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4990
15.12.20 22:21
@Anonymní píše:
@canaglia :,(
Ano, k soudu bychom šli do Tábora.
Zatím to ale bude řešit OSPOD Soběslav, kam momentálně spadám bydlištěm

OSPOD to nevyřeší, jen do toho bude kecat a snažit se to ovlivnit, jak si myslí, že je to nejlepší. Což se mu ne vždy podaří.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.12.20 02:23
@canaglia píše:
Tohle konkrétně byl případ, kdy otec viděl dítě poprvé oficiálně až v půl roce, do roka vysoudil 3 noci/14. Okres přespávání nepovolil, ale táborský odvolací soud se s tím moc nemaže, ještě do posledního odvolacího soudu dítě u otce ani jednou nespalo přes noc, pan předseda Přibyl se jen matky zeptal, proč ještě přespání přes noc nedovolila, ona řekla, že se otec nedokáže postarat a že dítě je malé, navíc alergické a otec to nerespektuje, tak soud rozhodl dva měsíce dvě přespání za 14 dní na zvykačku a pak tři, z toho jednou dvě za sebou. Jde o to, jak moc otec chce. A to OSPOD to přespávání moc nepodporoval.
Proto by byla dobrá mediace.

To snad nemůže být pravda 8o :zed:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat