Insolvence u exmanžela

Anonymní
14.12.20 16:35

Insolvence u exmanžela

Zdravím,
prosím o radu k následujícímu. Před dvěma lety jsem se rozvedla, odešla jsem prakticky s igelitkou z domu, chtěla jsem vyrovnání 100 tisíc za vybavení, které mi měl exmanžel do konce tohoto roku doplatit - dle dohody po rozvodu. Zbývá uhradit cca 65 tisíc. Minulý týden mi volala právnička, že je bývalý manžel v insolvenci. Při zjištění detailů jsem málem padla do mdlob - od rozvodu si napujcoval u všemožných společností asi 700 tisíc. Tu pohledávku vyrovnání tam samozřejmě nepřiznal, takže mám asi utrum, poněvadž lhůta pro přihlášení pohledávek už skončila. Ale budiž, ať si je nacpe do špic, co mě ale zarazilo, bylo to, že mi přímo řekl, ať si nechám zvednout výživné soudem. Jelikož platí 1500 Kč měsíčně a cokoliv nad rámec bylo nepředstavitelné, hnusné dohady, připomínky a podobně, nechce se mi věřit, že svůj návrh myslí jen z čistoty duše. Upřímně, nejlepší by pro mne bylo, kdyby si ty peníze nechal, jen aby nedělal neustálé problémy a nevykládal synovi nesmysly. Chci se zeptat, spíše z opatrnosti, jestli mi něco nehrozí, nemáte zkušenost? Bojím se, že by třeba soudem zjistil výši mých příjmů a mohl pak chtít syna do péče plus ode mne alimenty, aby se měl v insolvenci lépe… Dekuji za podněty.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2236
14.12.20 16:39

Imho jen ty prachy nechce dát věřitelům. Stejně mu nezůstanou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23973
14.12.20 16:44

Přesně tak, chce dát co nejmíň věřitelům, to už ty peníze dá raději tobě pro dítě…Já bych po tom skočila - k podobné nabídce už asi nikdy nebudeš blíž, jestli je to takovejhle ptáček…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62115
14.12.20 16:56

Neboj se a pozadej o zvýšení.. Je to jediná šance, jak budeš mít alimenty, navíc přímo od insolvencniho.. Je to fajn.. Aliky mají vždy přednost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat