Předběžné svěření dítěte do péče

Anonymní
4.12.20 09:02

Předběžné svěření dítěte do péče

Ahoj,

prosím o radu. Budeme se s manželem rozvádět, máme půlroční mimčo, oba máme jinde trvale bydliště. Je třeba, abych před rozvodem zažádala o předběžné svěření do péče? Četla jsem, že kdyby mě třeba manžel předbehl, byl by průšvih a mimčo by do soudu mohl mít teoreticky u sebe on..

Diky

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
65907
4.12.20 09:21
@Anonymní píše:
Ahoj,

prosím o radu. Budeme se s manželem rozvádět, máme půlroční mimčo, oba máme jinde trvale bydliště. Je třeba, abych před rozvodem zažádala o předběžné svěření do péče? Četla jsem, že kdyby mě třeba manžel předbehl, byl by průšvih a mimčo by do soudu mohl mít teoreticky u sebe on..

Diky

Ne, není to nutné. Pravděpodobně by to zamítli oboum, pokud není nějaké ohrožení dítěte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.12.20 09:23

@Lama Lama A nemůže mi manžel miminko vzít? Jsme teď odloučení. Má přece stejná práva, ne? :think:

• Citovat
  • Nahlásit
5592
4.12.20 09:26
@Anonymní píše:
@Lama Lama A nemůže mi manžel miminko vzít? Jsme teď odloučení. Má přece stejná práva, ne? :think:

Půlroční dítě ti soud nevezme, pokud nejsi fetacka popřípadě alkoholicka apod.. Neboj :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
289
4.12.20 09:27

Myslím si, že je to blbost. Takhle malé dítě nikdo nesvěří pouze do péče otce, zvlášť pokud je ještě kojené. Pokud máš pro dítě zázemí, nejsi alkoholička, psycho nebo podobně, tak se dítě automaticky dává matce. Po soudu o svěření dítěte do péče budou vyměřena otci doba styku. Doporučuji to s otcem ale vyřešit pokud možno domluvou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14874
4.12.20 09:28
@mackA159 píše:
Půlroční dítě ti soud nevezme, pokud nejsi fetacka popřípadě alkoholicka apod.. Neboj :kytka:

Ale ona se ptá, zda jí ho nemůže vzít manžel, což podle mě klidně může :nevim: Jako nevím, zda by se o něj s tebou přetahoval mezi dveřmi, ale kdyby na to došlo, že ho třeba po plánované procházce odveze k sobě domů, nebude mít zakladatelka podle mě moc možností, jak to rychle řešit :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65907
4.12.20 09:30
@Anonymní píše:
@Lama Lama A nemůže mi manžel miminko vzít? Jsme teď odloučení. Má přece stejná práva, ne? :think:

Ano, práva má. Ale rozhodně to nefunguje tak, že kdo dřív podá předběžko, tan mimino dostane do péče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65907
4.12.20 09:33
@unuděná píše:
Ale ona se ptá, zda jí ho nemůže vzít manžel, což podle mě klidně může :nevim: Jako nevím, zda by se o něj s tebou přetahoval mezi dveřmi, ale kdyby na to došlo, že ho třeba po plánované procházce odveze k sobě domů, nebude mít zakladatelka podle mě moc možností, jak to rychle řešit :think:

Jenže dokud to neudělá, tak předběžko nikdo nevydá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14874
4.12.20 09:36
@Lama Lama píše:
Jenže dokud to neudělá, tak předběžko nikdo nevydá

Jojo. Já jen aby tu holky nechlácholily zakladatelku, že je všechno v pohodě a tohle se stát nemůže. Jestli žijí v odloučení a on nejeví o dítě moc zájmu, tak bych se toho ale nebála.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
194
4.12.20 10:39

Normální je, před rozvodem podat návrh k soudu na to, komu dítě bude svěřeno do péče před rozvodem a komu po rozvodu. (ideální stav - společná, či střídavá péče).
Ideální se na tom písemně dohodnout, poslat dohodu soudu.

Nenormální by bylo, podávat nějaké žádosti o předběžná opatření. To má být ta poslední, extrémní možnost.

Logické je, že toto batole je nejspíš kojené, takže se tomu musíte oba přizpůsobit.
Ne, že otci řekneš, že on se o něj starat nesmí jeden den, protože je kojené.
Ale naopak připravíš dítěti mléko, které otec ohřeje atd. To jde, ne? Čím víc přátelsky nastavíte spolupráci při péči o dítě, tím klidnějších dalších 20let prožijete. Dítě se narodilo vpodstatě do rozvedené rodiny, bude v tom vyrůstat a pokud o něj budete oba pečovat stejnou měrou, bude to pro něj jen dobře.

Přestaň se bát, že ti otec to dítě vezme. Je to také jeho dítě, musíš to tak začít brát.

Ideálně začněte tím, že si domluvíte, kdo kdy jak dlouho se bude starat.
Udělejte kompromis, začněte komunikovat, najděte poradnu, mediátora, kdo vám s tím pomůže. Většina problémů je kvůli tomu, že lidi nekomunikují, domýšlí si, nevěří si.

Klidně si udělejte dlouhodobý plán s ohledem na kojení, kde se čas dítěte s rodiči bude vyvíjet od více pečující matky směrem k tomu, že oba budete pečovat stejnou měrou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat