Snížení alimentů, když má otec další dítě

Anonymní
1.12.20 17:33

Snížení alimentů má další dítě

Zdravím, čeká nás s ex soud o snížení alimentů. Jako důvod uvádí, že má teď další dítě. Zajímá mě, jestli s tim nemá někdo zkušenost, muže mu soud vyhovět? Předem děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16129
1.12.20 17:36

Bohužel ano…v tomhle státě si může udělat třeba 20 dětí a posílat každému stovku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
727
1.12.20 17:44

Tak samozřejmě že může, i to druhé dítě musí jíst…ne jen první. Ale záleží na mnoha mnoha okolnostech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9285
1.12.20 17:47

Záleží na mnoha okolnostech, může.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.12.20 17:47

Ano

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.12.20 17:48

No asi záleží na soudci… Jeden bejvalej kolega si upíchnul další dítě a podal si žádost na snížení alimentů. Soudkyně se mu vysmála, že už tak platí málo (asi 2 tisíce na 15 nebo 16 letýho kluka) a že si měl to další dítě rozmyslet, když je nedokáže uživit :pankac:

• Citovat
  • Nahlásit
52631
1.12.20 17:49

Poda žádost může, ale záleží na jeho příjmu a taky kolik platí ted na dítě. Pokud nic závratného tak mu to nejspíš ani nesníží ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2255
1.12.20 17:51
@Anonymní píše:
No asi záleží na soudci… Jeden bejvalej kolega si upíchnul další dítě a podal si žádost na snížení alimentů. Soudkyně se mu vysmála, že už tak platí málo (asi 2 tisíce na 15 nebo 16 letýho kluka) a že si měl to další dítě rozmyslet, když je nedokáže uživit :pankac:

Kolegyni takhle alimenty dokonce navýšili :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10194
1.12.20 18:07
@Anonymní píše:
Zdravím, čeká nás s ex soud o snížení alimentů. Jako důvod uvádí, že má teď další dítě. Zajímá mě, jestli s tim nemá někdo zkušenost, muže mu soud vyhovět? Předem děkuji.

Může, ale pokud platí málo, tak se mu může stát, že se mu nesníží ale navýší. To že si pořídí další dítě znamená že to první už toho tolik nepotřebuje? Obě děti potřebují, tak jich má mít tolik, kolik zvládne uživit a ne že si pořídí další a to předešlé má smůlu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4928
1.12.20 18:09

Z odůvodnění rozsudku:
otec žádal o snížení výživného z důvodu, že má novou manželku a s ní dítě, tedy další dvě vyživovací povinnosti. Soud dal za pravdu matce a výživné zvýšil, neboť se zvýšily odůvodněné potřeby dítěte, navíc otec početím dalšího dítěte prokázal, že je v jeho možnostech hradit vyšší částky na výživné a rozhodnutí otce o početí dalšího dítěte nelze dát k tíži dítěte, když si otec musel být vědom povinnosti toto dítě vyživovat, včetně faktu, že náklady na výživu tohoto dítěte porostou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1008
1.12.20 18:13

Pokud teda já vím, tak založení nové rodiny není důvodem pro snížení výživného na starší děti. Odůvodňované tím, že platící si má pořizovat jenom tolik dětí kolik zvládne uživit a nelze řešit výživu dalších dětí tím, že se ubere těm stávajícím.
Je ale pravda, že pokud chce třeba pečující rodič naopak navýšení výživného a platící si mezitím pořídil další děti, šance na navýšení se tím výrazně snižuje.
Ale toť jenom teorie… v praxi záleží na soudci a spoustě dalších okolností a předem Ti nikdo nic nezaručí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
863
1.12.20 18:13

Já bych podala protinávrh na zvýšení, pokud už Ti platí delší dobu stejnou částku, máš velkou šanci na zvýšení. Zkušenost z okolí a ne jen jedna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32846
1.12.20 18:44

V nějakém konkrétním rozsudku jsem četla, že na výdaje spojené s pořízením dalšího dítěte se otec mohl předem připravit a nesmí tím zanedbavat děti, které už otec má. Záleží ale na mnoha okolnostech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61674
1.12.20 18:55
@Anonymní píše:

Může a nemusí.. Hodně záleží na okolnostech i na tom, kolik platí.. Pokud nějakou smesnou částku, tak nejspíš ne.. Pokud by šlo o vyšší částky, tam už to hrozí atd. Toto se hodně těžko odhaduje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
783
1.12.20 19:10

Z toho, co tu čtu, koukám, že asi opravdu záleží na soudci. Moji sestře alimenty snížili, když se otci mě netere narodilo druhé dítě. Neteri byly tenkrát 2 roky a on měl stanoveno platit 2000 Kč a ani ty dva tisíce neplatil pravidelně a nepřispíval na nic jiného. Nepracoval, takže návrh na zvýšení, který ségra podávala, byl zamítnut. Ale jeho návrh na snížení byl přijatý a snížili mu to na 1500 Kč, které platí doteď (a to je neteri skoro 12 let). A nejsou to ani dva roky, kdy ségra znovu zadala o zvýšení a zase ji to zamítli, protože on stále nemá práci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat