Kdo bude platit právníka??

Anonymní
30.11.20 13:58

Kdo bude platit právníka??

Dobrý den ženy, potřebuji poradit ohledně soudu a právníka. Chtěla bych podat na svého ex partnera žalobu skrze to že se nehlásí k vlastní dceři a neplatí alimenty.Jen dodám že zatím není v rodném listě zapsaný. Jsem tedy samoživitelka a žiju pouze z mateřské a zajímalo by mne zda právníka mi bude muset platit můj ex partner nebo já sama? Vím že soudní stání platí vždy ex partner samoživitelky. Děkuji za rady a omlouvám se že jsem to napsala jako tatar ale neumím se moc dobře vyjadřovat přes psaný projev. :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
39
30.11.20 14:06

Svojeho pravnika si platis ty sama. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1401
30.11.20 14:08

Soud muze rozhodnout, ze ani jedna strana nema narok na nahradu soudnich vydaju, takze pravnika ti nezaplati, dokonce mozna ani ty soudni vydaje, soudni poplatek budes muset ted stejne platit ty, muzes pozadat o prominuti, ale budes muset prokazat svou financni situaci… nebo taky muze soud rozhodnout, ze zalovany musi uhradit vsechny naklady, to se bohuzel neda dopredu rict. Lepsi je pocitat s horsi variantou. Take jestli neni v rodnem liste, tak se asi bude muset nejdriv prokazovat nejak otcovstvi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30340
30.11.20 14:10

Soudni stani mate zadarmo, pravnika si plati v rodinnych vecech kazdy sveho sam. Muzes pozadat o prideleni advokata, pokud prokazes nemajetnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5199
30.11.20 14:10

Jak muze platit alimenty, kdyz neni psany v RL :zed: na zaklade ceho ho budes zalovat? proc neni psany v RL? najdi si nejakou bezplatnou poradnu, at ti vysvetli zakladni principy a pojmy rodinneho prava

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30340
30.11.20 14:11

Za navrh na urceni vyzivneho se zadny soudni poplatek neplati.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19080
30.11.20 14:16
@Anonymní píše:
Dobrý den ženy, potřebuji poradit ohledně soudu a právníka. Chtěla bych podat na svého ex partnera žalobu skrze to že se nehlásí k vlastní dceři a neplatí alimenty.Jen dodám že zatím není v rodném listě zapsaný. Jsem tedy samoživitelka a žiju pouze z mateřské a zajímalo by mne zda právníka mi bude muset platit můj ex partner nebo já sama? Vím že soudní stání platí vždy ex partner samoživitelky.Děkuji za rady a omlouvám se že jsem to napsala jako tatar ale neumím se moc dobře vyjadřovat přes psaný projev. :)

Co to? od koho to víš? od sousedky? :roll:
ne, právníka si platíte každý toho svého. Tak vzhledem k tomu, že po právní stránce otec není, nemusí ani hradit alimenty, takže radím, napřed vyřeš otcovství. Ale nejdřív se opravdu zastav za nějakým právníkem, ať ti to vysvětlí, máš v tom dost chaos…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.11.20 14:20

Děkuji moc za pomoc holky :andel: Já jen vím že testy otcovství a soudní stání má prý proplatit ten kdo u soudu vyhrál a někde jsem slyšela že potom snad i má matce samoživitelce zpětně zaplatit právníka…Máte některá zkušenost s právníkem zdarma? Prý jsou většinou k ničemu.

• Citovat
  • Nahlásit
1401
30.11.20 14:21
@veria píše:
Za navrh na urceni vyzivneho se zadny soudni poplatek neplati.

Ja myslim, ze se plati min 500 :think:, za urceni otcovstvi se neplati, az podle toho, jestli se prokaze, ze otec je opravdu otec, tak to plati on, i veskere naklady

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20116

Právníka si platis sama, a nechapu jak chces, aby platil alimenty, kdyz neni v rl? A hlásit se k dítěti nemusi, styk mu vnutit nemuzes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

@Keyllah On ví že je otec a i já na sto pro vím že je otec 8) Samozřejmě vím že nejdříve proběhne test otcovství ale zajímá mě ten pravník.

• Citovat
  • Nahlásit
10149
@Anonymní píše:
Dobrý den ženy, potřebuji poradit ohledně soudu a právníka. Chtěla bych podat na svého ex partnera žalobu skrze to že se nehlásí k vlastní dceři a neplatí alimenty.Jen dodám že zatím není v rodném listě zapsaný. Jsem tedy samoživitelka a žiju pouze z mateřské a zajímalo by mne zda právníka mi bude muset platit můj ex partner nebo já sama? Vím že soudní stání platí vždy ex partner samoživitelky. Děkuji za rady a omlouvám se že jsem to napsala jako tatar ale neumím se moc dobře vyjadřovat přes psaný projev. :)

On ale oficiálně otec není, tak na něj nemůžeš podat žalobu za neplacení alimentů + nezájem o dítě. Ten se jaksi poručit nedá. První se musí prokázat že je otec, musí být zapsaný v RL, a pak můžeš požadovat alimenty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.11.20 14:24

@Kriss Tina Špatně jsem se vyjádřila ;)

• Citovat
  • Nahlásit
19080
30.11.20 14:25
@Anonymní píše:
@Keyllah On ví že je otec a i já na sto pro vím že je otec 8) Samozřejmě vím že nejdříve proběhne test otcovství ale zajímá mě ten pravník.

to je klidně možný, ale z právního hlediska otec není, tudíž nemá povinnost hradit alimenty. Právníka si hradí každý sám. Rozhodně neplatí otec svého i tvého.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.11.20 14:26

Ženský prosím vás to že se nehlásí k dítěti, neplatí alimenty a není v rodném listě jsem napsala jen předem abych se vyhla některým otázkám, to vubec neřešte prosím. MĚ ZÁJÍMAL TEN PRAVNÍK :andel: Děkuji za rady a nějak se to teda pokusím vyřešit

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat