Výživné - rozvod

Anonymní
18.11.20 11:25

Výživné - rozvod

Hezký den,

budeme se s manželem rozvádět, máme 5měsíční mimčo. Zajímá mě jak velké můžu žádat alimenty na takto staré dítě (jeho plat cca 40 tisíc hrubého) a mohu požadovat něco na sebe, když jsem na rodičovské? Vím, že nejste advokáti na rodinné právo, ale zajímají mě zkušenosti maminek, které řešily podobnou situaci.

Děkuju :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4277
18.11.20 11:31

Jako manželka máš nárok na výživné i pro sebe do 3 let věku dítěte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19719
18.11.20 11:31

Do 2 let mas narok na výživné i na sebe. A co se tyce vyse je dost kalkulaček, tak si nejakou vygoogli a zadej tam primo vas konkrétni případ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
538
18.11.20 11:33

Máš nárok na výživné i na sebe do svou let dítěte. Na internetu jsou kalkulačky, kde ti vypočítají, kolik by jsi tak měla dostat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64842
18.11.20 11:35
@Mochomurka83 píše:
Není pravda
@Kriss Tina píše:
Do 2 let mas narok na výživné i na sebe. A co se tyce vyse je dost kalkulaček, tak si nejakou vygoogli a zadej tam primo vas konkrétni případ.

Není pravda.

Podle nového občanského zákoníku má právo na výživné na rozvedenou manželku a to je časově neomenzené. Podmínka je, že se nemůže sama živit a že příčina pochází v manželství. Ve vyjímečných případech lze i tzv. sankční výživné, kdy má nárok na stejnou životní úroven, jako bývalý manžel. Max 3 roky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64842
18.11.20 11:36
@Nicole 1234 píše:
Máš nárok na výživné i na sebe do svou let dítěte. Na internetu jsou kalkulačky, kde ti vypočítají, kolik by jsi tak měla dostat.

Blbost. To platí na neprovdanou matku. Ona provdaná je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
538
18.11.20 11:36

@Lama Lama Nemyslim si, že tohle bude ten případ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19719
18.11.20 11:39

@Lama Lama jenze záleží co je to za podmínku, ze se nemuze sama živit, že ma dítě neznamena, ze automaticky uz nemuze do prace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64842
18.11.20 11:41
@Kriss Tina píše:
@Lama Lama jenze záleží co je to za podmínku, ze se nemuze sama živit, že ma dítě neznamena, ze automaticky uz nemuze do prace.
@Nicole 1234 píše:
@Lama Lama Nemyslim si, že tohle bude ten případ.

Zkrátka se to neřídí paragrafem o neprovdané matce. Ale výživným na rozvedeného manžela. A tam nic o 2 letech není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
538
18.11.20 11:46

@Lama Lama teď jsem se na to dívala a asi záleží, jak to probíhá v praxi. Omezení tam sice není, ale soud také může říct, že od dvou let dítěte je schopna se matka uživit sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15235
18.11.20 11:51

@Lama Lama má opět jako jediná z Vás pravdu. Žádné lhůty neexistují. Ale neexistují ani žádné tabulky, ani přibližné, prostě něco stanoví soudkyně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64842
18.11.20 11:58
@Nicole 1234 píše:
@Lama Lama teď jsem se na to dívala a asi záleží, jak to probíhá v praxi. Omezení tam sice není, ale soud také může říct, že od dvou let dítěte je schopna se matka uživit sama.

Může. Ale to tu můžeme vést stejně mimozní debaty, že to může být taky rok a 296 neo 3 roky, osm měsíců a 5 dní. Já jen řikám, že to nijak nesouvisí s výživným na nerozvedenou matku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73636
18.11.20 12:02
@Nicole 1234 píše:
@Lama Lama teď jsem se na to dívala a asi záleží, jak to probíhá v praxi. Omezení tam sice není, ale soud také může říct, že od dvou let dítěte je schopna se matka uživit sama.

Může, ale většinou to u zdravého dítěte přiřkne do těch 3 let, kdy se běžně nastupuje do školky, neb pro to stanovení 2 leté hranice nemá zrovna moc odůvodnění. U nemocného či postiženého dítěte ho klidně může stanovit do 18 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11391
18.11.20 12:08
@Mochomurka83 píše:

ne, má nárok na výživné do tří let po rozvodu, ne věku dítěte. Pokud neschopnost se živit sama má původ v manželství. Takže pokud bude doma na rodičáku 4 roky, a rozvede se v roce dítěte, má nárok na výživné tři roky od rozvodu klidně do čtyř let věku dítěte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11391
18.11.20 12:09
@Nicole 1234 píše:

blbost. Nic takového soud s největší pravděpodobností neřekne u dvouletého dítěte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama