Světle hnědé flíčky na kůži u ročního dítěte

15
28.11.19 10:31

Světle hnědé flíčky na kůži u ročního dítěte

Dobrý den. Syn 12 měsíců má po těle celkem asi 7 světle hnědých flíčků (velikost max pár mm). Když se na ně podívám hodně zblízka a kůži jakoby napnu, tak mi flíček přijde strukturou spíše jako jizvička. Objevil se vždy tak, že tam měl pupinek který vypadal jako štípanec třeba od komára. Namazali jsme a pupínek zmizel a pak se tam objevil tento světle hnědý flíček. Na březen jsme objednání na kožní ( chodíme tam od narození jelikož má syn 3 hemangiomky které teda naštěstí sami krásně mizí). Když jsme tam byli před půl rokem na kontrole tak tyto flíčky už měl dva a paní doktorka na ně koukala a řekla že to vypadá jako pigmentace. Od té doby se ale objevili další a tak mám trošku strach co jiného by to mohlo případně být. Pediatrička mi k tomu vpodstatě nic neřekla, jen ať to ukážu na kožní až tam budeme. Do jara dlouhá doba a člověk nad tím samozřejmě furt přemýšlí. Tak bych se chtěla optat na váš názor co by to mohlo být a zda má někdo podobné zkušenosti. Děkuju moc :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4
27.3.20 08:50

Narazila jsem na tvou otázku, máme stejný problém u 6ti měsíční holčičky, k doktorce jdeme za 2 týdny, ale jsem z toho trochu nervózní, co by to mohlo být. Můžu se zeptat, jak se to u vás vyvíjí a co na to říkala doktorka? Děkuji moc :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
27.3.20 09:30

Zdravím :mavam:
V Motole na kožním nám řekli, že se jedná o lehkou formu Mastocytózy. Většinou do několika let sama odezní.
Dostali jsme doporučení čemu se vyhýbat aby se to nezhoršilo. Měla by se omezit konzumace jahod, kakaa, čokolády, citrusů, koření. Dále, že moc neprospívá příliš teplá koupel nebo naopak dlouhé pobývání ve studené vodě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
27.3.20 11:48

Děkuji moc za info, trochu jsem googlila a zdá se, že je to onemocnění dobře zvládnutelné a do puberty by mělo vymizet. ;) Držím palce, ať se toho co nejdřív zbavíte! U nás to má trochu jiný průběh - pigmentace/flíčky se objevují spontánně, ne z předchozího pupínku, jak jsi psala Ty. Ale podle fotky to vypadá dost podobně, přikládám taky foto. No počkám, co řekne pediatr a taky radši skočím na kožní…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
27.3.20 12:33

Děkuju a také držím palce ;)
Myslím, že to vypadá stejně. Uvidíte co vám řekne doktorka. Pediatrička nám moc nepomohla. Až v Motole na kožním.
Myslím, že nejdříve pupínek a následný flíček být ani nemusí. Říkala nám ale, že projev tý Mastocytózy je i ten, že když se flíček lehce podráždí nehtem (stačí párkrát přez něj přejet), tak lehce zčervená a vystoupne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
29.3.20 16:33

Tak jsem to zkoušela a u nás ten flíček po podráždění nezčervená, ani nevystoupne. Je pořád stejný… No tak uvidíme, co na to řeknou na kožním. Děkuju, měj se krásně a pevné zdraví :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
29.3.20 17:07

Tak budu držet palečky a kdyžtak dejte vědět co to u vás bylo, aby případně další maminky věděly :palec:
Mějte se fajn a vám taky pevné zdraví :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
31.3.20 09:44

Tak jen pro ostatní, kdo by řešili stejný problém - u nás se prý o mastocystózu nejedná, flíčky nereagují na lehké podráždění nehtem, ani na chlad nebo přílišné teplo. Máme vyčkat přes léto, jak se pigmentace vyvine a poté se objednat na vyšetření. Nyní jsme toto řešili s kožní z Motola pouze podle fotek přes email. Ale prý se o nic závažného jednat nebude. Tak uvidíme. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
28.4.20 07:36

Ahoj holky a děkuju. Malý má přesně ten stejný flíček už třetí týden na bříšku. Pediatr řekl, že to nejspíš nic nebude, ale stejně jsem byla nervózní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat