Půlroční bez večeře

59
27.11.19 18:25

Pulrocni bez vecere

Ahoj, chtela bych se poradit. S mym pulrocnim miminkem mame uz nekolik tydnu takovy rezim, ze ho naposled pres „den“ kojim okolo 4, kdyz prijdeme z prochazky. Po 6 uz je unavene, ale jeste nema hlad a prso nechce. Takze ho vlastne uspavam bez „vecere“ a vzbudi se okolo 8, napije se a spi dal treba do 1. Mne to nevadi, ale rikam si, jestli to nemuze vadit nejak do budoucna, az zacne jist normalne - jestli ho neucim, ze vecere se zaspi nebo tak neco :) Nemate nekdo taky takovou zkusenost? A je mi jasne, ze se to jeste 100× zmeni. Diky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25151
27.11.19 18:28

Prospívá? Přibírá?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16388
27.11.19 18:35

Pokud je zdravej, roste a přibírá na váze, tak je všechno v pohodě. Pokud je nějaký problém, tak stejně bude jinde, než v tom, že nejdřív si dá podvečerního šlofíka a pak se teprve nají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
59
27.11.19 18:41

@lleennttiillkkaa Prospiva, pribira. Neni to zadnej zrout ani prsomil (kdyz nema fakt hlad, posle me s prsem nekam), ale je spokojenej. Jen mi to prijde takovy nejaky… neprirozeny :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16388
27.11.19 18:47

@Capacity přirozené je jedině žít v kmenové společnosti lovců a sběračů v africké savaně, možná ještě tak v subarktické tundře poslední doby ledové. Na to jsme evolučně vyvinutí, zemědělství se vynalezlo před 10 000 lety, průmysl před pár stovkami a velká města postindustriální reality tu máme pár let. On je ten koncept přirozenosti takovej dost vachrlatej. :-D

Takže to že mimino nejí ve stejný čas jako jeho rodiče je zcela a naprosto normální a přirozené - ostatně dělá to chvíli po narození, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6082
27.11.19 18:47

@Capacity V půl roce bych večeři neresila, ať se kojí kdy chce, kdy potřebuje, pokud prospívá není co řešit..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1455
27.11.19 18:51

Nejmladší (4.měsíce) to má stejně, i ten čas :lol: její přístup k prsu je taky podobný, najíst a čau. Pokud je přetažená nebo nevrlá, prso ji vyloženě rozčílí. Já to teda neřeším, nechceš nazdar. On jí hlad dožene a pak sosá jak divá. A přibírá dle tabulek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
59
27.11.19 19:00

@Ou @Alušáček Diky :)

@Pantalaimon Presne jak pises.. vetsina maminek uspava a uklidnuje u prsa. Ja ho vetsinou prsem naopak rozcilim, pokud nema extra hlad nebo neni rozespalej :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6082
27.11.19 19:05

@Capacity Kojí se vecer v 8,v noci, to můžeš brát jako večeři :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1455
27.11.19 19:14

@Capacity No a teď si vem, jaký to byl podraz :mrgreen:, když jsem byla zvyklá, že starší děti to měly jak píšeš, u prsa se uklidnily. Tahle můra chytá hysterák, když ještě není „správný čas“. Vždycky se na mě podívá stylem- tak jsi blbá nebo co a začne ječet :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
59
27.11.19 19:24

@Pantalaimon To jsem strasne rada ze to pises.. bojujem od 3. mesice, bud se vzteka nebo mi u toho neco vyklada, skrabe a mlati me, sebe :)) Uz jsem se ho naucila kojit kdyz se probouzi, to je oblblej :) A na rozdil od tebe jsem vyplasena prvorodicka, takze me to prestava stresovat jen zvooolna.. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1455
27.11.19 19:31

@Capacity Chápu chápu, tak ale poradila jsi si :palec: A tu „večeři“ fakt neřeš, kdyby jsi byla domorodá žena, tak víš prdlačku kolik je hodin a kojila bys taky jak chce :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat