Větší dítě a poznámky ostatních

Anonymní
27.11.19 10:07

Větší dítě a poznámky ostatních

Zdravím, omlouvám se za anonym, ale chodí sem příbuzní a nechci, aby mě někdo poznal. Mám syna, který není žádný drobek a už mě svou neustálé poznámky ostatních, jak se má dobře, jak je vidět, že mu chutná, jak je baculatý a podobně. Má 11 měsíců a váží skoro 11 kilo, měří asi 78 cm. Podotýkám, že synovi dávám k jídlu jen zdravé věci, je pořád v pohybu, začal brzy lézt a už zkouší i chodit, celý den se nezastaví. Ale tyhle poznámky mě už fakt vytáčí. V rodině byli zvyklí na malé děti a neustále srovnávají :zed: Přitom manžel není žádný trpaslík. A já jsem měla v roce 12 kilo a teď jsem drobná a hubená. Máte taky některá větší " dítko a musíte poslouchat tyhle trapné poznámky? Potřebovala jsem se z toho vypsat, už mě to vážně vytáčí :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

11004
27.11.19 10:09

Jejda, neřeš takové ptákoviny, kdyby byl malý, budou říkat, chudáčku, maminka ti ani nedá napapat
lidi pořád něco říkají, musíš se nad to povznést

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2875
27.11.19 10:11

Já to poslouchám dvojmo…prostřední syn je prcek, 92 cm a 13 kg ve 3 letech. Mimino je zase tlustoucky, váhu má sice ok, ale těch faldiku a brad :mrgreen: Pomáhá jedině neřešit to. Jedním uchem tam a druhým hnedka ven. Děti jsou zdravé a to, že jsou menší nebo větší je přece jedno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
588
27.11.19 10:14

Starší vážila 3,9kg po porodu, mladší 4,5kg a nejmladší syn vážil 4,2kg. V roce všichni kolem 12kg, starší dcery jsou teď však obě drobné po mně a syn asi taky nebude v dospělosti žádný obr, s manželem jsme oba nižšího vzrůstu. Neřešila bych to :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.11.19 10:16

Joo já to taky poslouchám, ale my jsme oba velký tak nevim co na tom lidem přijde tak šokující. :mrgreen: A ešte častějč poslouchám že má velký oči, na to už mám alergii já, i když vim že to nikdo nemyslí zle. Ale když to člověk každou procházku slyší několikrát tak se mu to ohraje… Takže na „ten má ale oči!“ odpovídám „no, má, dvě.“ :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2870
27.11.19 10:17

Ja zas posloucham od babicek opacny blby kecy :roll: Moje holka je dlouha cara a hubena jak nudle. Pritom je velky jedlik. Nekdy obedva vic nez ja.. Na kazde navsteve u pribuznych se dozvim, ze urcite doma poradne nevarime a nedavame ji dost najist…
Mysli si neco o pr.deli a jednim uchem tam, druhym ven.. At uz budes mit jakýkoliv dite, tak si stejne neco najdou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1001
27.11.19 10:19

Ja mam tedy drobne deti a slycham opak nez ty. Pry jim mam dat poradne najist atd. Myslela jsem, ze tebou uvadene miry jsou pro rocni dite prumerne. Svagr byl pry samy faldik a je to stihly a pohledny chlap. Jeho deti byly jako male take buclatejsi, ale postupne z toho vyrustaji. Ja byla vzdy mala a drobna, takze genetika urcite funguje. Tve dite by urcite zvladlo i delsi nemoc. Moje deti by musely na infuze. Ohradila bych se proti recem a zastala bych se sveho ditete. Ono to vnima a driv nebo pozdeji mu to zacne byt neprijemne (memu synovi tyto reci dost vadi). Ty se taky nenavazis do vzhledu ostatnich. Nikdo jim preci pravidelne nepripomina, ze maji krivy nos :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.11.19 10:21

Holky, děkuju :hug: Máte pravdu, vždycky si něco najdou. Ono to jde každému nejlip řešit ostatní místo toho, aby se podívali na sebe a své děti že jo :roll: Já vím, že se syn spokojený, zdravý a šťastný a že to je to nejdůležitější. Budu se snažit obrnet a myslet si svoje :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
6155
27.11.19 10:22

Já mám zase obě holky mále a drobné. To se vždycky někdo najde kdo něco pronese. Každopádně já jsem ráda za ty svoje drobky, tahat takhle těžký dítě bych nechtěla. Ale co nadelas, doufej že to vyběha

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
TRG
2021
27.11.19 10:25

Vím, že je to otrava… :hug:… Ale píšeš o tom, jako by to dělali naschvál a se zlým úmyslem. Je to tak? Říkají to, aby tě nějak poškodili? Asi ne, což? Lidi plácají blbosti. Neví, co/jak říct, tak řeknou „něco“. Tvůj syn je objektivně větší, tak o čem jiném vést small talk (když to moc neumíš)? :nevim: Jestli to lidi kolem tebe přehánějí s komentováním tvého dítěte, nějak vhodně a narovinu jim to řekni, že jsi z toho už přešlá. Zabere to. 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.11.19 10:25

@luci.no no to si pis, že jim to řeknu, když mají poznamky a manžel už taky x krát vyjel, protože ho to štve. Navíc jak píšeš, genetika funguje. Manžel byl jako dítě taky baculaty, pak z toho vyrostl a v pubertě byl vysoký a hubený. Jako malý nemá faldy, ale je prostě mohutný, má silne nohy a je celkově prostě velký. Jenže tady každý No to malý měl v roce 9 kilo a podobně. No tak měl a co? Tohle je moje dítě A je jiné, tečka. :zed: Já nevím, že to lidi tak baví :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
1001
27.11.19 10:33

Casem si na reci zvyknes. Zatim to slychas jen 11 mesicu ;) Ale ja tedy cim dele je posloucham, tim vic se dokazu ohradit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
707
27.11.19 10:37

Vůbec bych to neřešila a byla šťastná za zdravého chlapečka. Moje holky jsou dlouhé hubeňourky, starší má 122cm18kg v šesti letech mladší má 98cm10kg ve dvou. Navíc od porodnice mají husté vlásky takže poznámek typu „jeee to je vlásků a jak je drobounká“ jsme si užili. Jak už bylo zmíněno, lidé raději řeší ostatní než sami sebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7748
27.11.19 10:39

Já poslouchala debilni kecy u vsech trech. První dcera tlustý výkojený mimino, druhý syn všechno jinak, třetí dcera malá drobná. Občas zasnu, čeho jsou cizí lidi schopní. První dceri se matky, některé, v dětské poradne smaly, že je tlustá a po kom že je? :roll:
No a nejmladší dcera zase jak je malá a vybíraly jsme spolu školní tašku, tak prodavačka, mladá holka, začal vyvolavat: „A tohle půjde jako do první třídy?!“ No zážitek výborný. Dceři jsem vysvětlila, že se prodavačka neumí chovat. Málem ji to rozbrecelo

Příspěvek upraven 27.11.19 v 10:41

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4933
27.11.19 10:40

Buďte v klidu, já mám taky větší děti, u syna mě kolikrát zastavili úplně cizí lidi, že to mám těžké že mám postižené dítě. Moje odpověď že syn není postižený, ale že mu nejsou ani dva roky, proto nemluví a hůř chodí je většinou dost vyvedla z míry. On v těch dvou letech vypadal na 5, naštěstí se ten rychlý růst zbrzdil a teď ve čtyřech letech je jen o trochu větší než vrstevníci. To samé mám u dcerky je jí 16m a je jí akorát velikost 98, ale taky očekávám že se těm růst trochu zbrzdí. Rodina naštěstí blbé řeči nemá, protože já i manžel jsme byli velcí (já se narodila přes 4kg, manžel měl skoro 4kg). Jediná rada je hloupé poznámky pouštět jedním uchem tam, druhým ven a nereagovat na ně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama