Svrab a kojení???

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.19 11:19
Svrab a kojení???

Holky, prosím setkala jste se některá se svrabem a při tom kojila? Dcera byla na víkend u kamarádky (normální rodina - žádní špindíři, pravděpodobně si ho přivezli z dovolené) no a dcera tam spala dvě noci o víkendu s kamarádkou ve velké posteli. Pak mi to její maminka volala, že to není bohužel „jen“ vyrážka co měla. Volala jsem hned naší kožní co s tím, ta nám všem předepsala mast na svrab - preventivně, ale problém je v tom, že já stále kojím a v příbal. letáku je uvedeno, že se nemá kojit 5 dnů. Malé je sice už rok, ale 3× denně a tak 2× v noci prostě pije. Odstavit jí nechci, ani odstříkat mi nejde taky skoro nic a malá UM odmítá :.(. Setkala jste se s tím některá? POradíte? Jsem z toho na prášky :-( Mám to kojení, když už není úplně malinká i přesto risknout, co by se jí mohlo stát? Nebo ne a sebe tedy nemazat a doufat, že to nechytím…? Se starší dcerou se normálně mazlíme, občas si s ní lehnu taky do postele, když večer usíná, takže pokud je ona v inkubační době (4-6týdnů) je klidně možné, že už ho mám v těle taky, ach jo… Jsem fakt bezradná. co s tím? Klidně pište do sz… předem moc děkuji.

Reakce:
Aduš8
Závislačka 3042 příspěvků 05.01.19 11:31

Pokud svrab, tak ho nemáš v těle, ale pod kůží. InfectoScab, ta mastička, obsahuje látku, která je pěkný jed, takže já bych nekojila, neriskovala bych to. Hlavně je důležité přeléčit všechny, když ty by ses nenamazala, můžeš za pár dní nakazit celou rodinu.

dalmatinka 123
Hvězda diskuse 47348 příspěvků 05.01.19 11:44

Nemusíš používat InfectoScab ale můžeš si koupit sirnou mast kterou můžeš mazat tělo i v těhotenství i při kojení a dokonce s ní budeš muset namazat i kojence proto že léčit se musí celá rodina naráz.bohuzel to máme přesně na Štědrý den za sebou :lol: ..všechno vyprat..všechny textilie a vyvařit a vyprat koberce,přejet matrace žehličkou a je to pěkná pakárna! :mrgreen:

Viky211
Kecalka 227 příspěvků 05.01.19 11:51

Svrab je svinstvo, takže určitě dodrzuj vše, co ti řekl doktor. Takže namazat a nekojit. Rozhodne bych to neriskovala, z práce vím, ze muže být obtížné se ho zbavit.

Ennny
Ukecaná baba ;) 2216 příspěvků 05.01.19 11:53

hlavně nekojit,je to pěkný humus ten InfectoScab ,ale v lekarně ti přece musí dát alternativu ne ?Ale hlavně se musíte přelečit všichni a všechno vyprat (vyvařit nejlépe) jinak se toh nezbavíš

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.19 13:10

Holky, moc děkuji za rady, už jsem volala na kožní pohotovost - a dr. mi slíbila předepsat tu srinou mast, tak tam za chvíli jedu. Ještě jednou moc děkuji. hezký den všem.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozhovor s primářkou nemocnice, kde leží Pomeje: Ročně u nás zemře 200 pacientů

Do Nemocnice Na Pleši byl před několika týdny přemístěn herec a producent... číst dále >

Mám méně fanoušků, protože jsem gay, stěžuje si Kovy. Jako vážně?

Karel Kovář (22) alias Kovy patří mezi nejznámější české youtubery. Jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >