Syn chce jen babičku

11.6.15 16:58

Syn chce jen babičku

Ahoj,
bydlíme v dvougeneračním domě, nahoře my, dole tchánovci. Máme dva syny, 3 roky a 5 let. Starší syn poslední dobou dělá scény, kdy mi říká, že mě nemá rád, má rád jen babičku, prý se mnou nikam nechce chodit - výlety apod., jen s babičkou. Dnes řval asi půl hodiny, že chce jít za babičkou dolů, že mě nemá rád, že si se mnou nechce hrát, jen s ní (slíbila, že si pro něj přijde, ale až přijde domů, nikdo v tu chvíli, mimo nás dvou, nebyl doma). Je mi z toho smutno. Se synem si hraju, myslím že dost, v podstatě kdykoliv mám čas, chodíme ven (teď je tedy po nemoci, tak moc ne)… Ale neumím si hrát tak dětsky, jako babička - neumím si hrát jako dítě, které mluví za postavy apod., výlety už nejsou tak často jako bývali, jsem momentálně na pracáku, tak nejsou peníze, krom toho mám rozbitý auto. Babička syny bere min. každý týden někam, např. parník, věž… Kupuje jim každou chvíli dárky, což já nedělám, nemáme peníze, krom toho si myslím, že to není výchovný… Já ho nutim, aby se oblíkal sám, s babičkou nemusí… Co s tím? Jak mu vysvětlit, že každý člověk je jiný, že nemůžeme furt kupovat auta, jezdit na výlety, že nemáme peníze… Je tedy fakt že se s ním častěji rozčiluju, i dostane na zadek, moc neposlouchá, tedy poslechne, buď se řevem, nebo až na podesátý, jí poslouchá víc… dost mě to ničí, že jí takhle protěžuje, vidí se i často s mojí mámou, ale tohle nedělá. Mladší syn je v pohodě, tohle nedělá, myslím si, že ani dělat nebude (starší syn tahle vyváděl už ve třech letech), krom toho, babička na něj není tak hodná jako na staršího, kterýho víc protěžuje. Mladší syn si myslím, že k ní má normální zdravý vztah, je s ní rád, šťastný, ale je rád i se mnou.
Poraďte, prosím!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11133
11.6.15 17:05

Odstehovat se do vlastniho :mrgreen:

ne zertuju. myslim, ze to je celkem normalni faze. ja taky chtela k babicce a pak jsem nechtela domu. uz proto, ze u babicky jsem nemusela jist maso a mohla koukat dyl na telku. deti maji nekdy zvlastni priority ;)
je rozumna rec s tchyni, abyste treba omezili to kupovani darku a nastavili nejake pravidla i na dobu, kdy je s ni?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.6.15 17:08

@Ali-Ali
Rozumná řeč není, řekla mi, že babičky mají rozmazlovat a víc se se mnou o tom nebude bavit. A kdy tě ta závislost na babičce přešla? Odstěhovat se nelze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1482
11.6.15 17:19

@statecna.oslice :hug: ahoj, chápu, že tě to mrzí, ale připadá mi to dcela časté, moje 4letá neteř se takhle chtěla stěhovat k nám, protože mám sbírku panenek, se kterýma ji dovoluju si hrát :nevim: Ty děti sou ještě malé a nemají z toho rozum, pokud říká, že tě nemá rád, tak to samozřejmě není pravda!. Bych se snažila spíš se nad to povznést a neřešit to. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
118
11.6.15 18:13

Moje dcera dela to same už od doby co se naučila chodit a mluvit, u babičky muže všechno, doma musí poslouchat, tak ji i docela chapu, ale taky me to strašně mrzí, ale nema cenu ji odepírat stare rodiče. Chce byt u babičky tak ji v tom už ani nebranim pokud to babičce nevadí, ví že i ja už nemám silu na její hysterické sceny, že domu nechce… :nevim: Čekam jen až ji to přejde samotnou, snad jednou s toho vyroste.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12151
11.6.15 18:30
@statecna.oslice píše:
@Ali-Ali
Rozumná řeč není, řekla mi, že babičky mají rozmazlovat a víc se se mnou o tom nebude bavit. A kdy tě ta závislost na babičce přešla? Odstěhovat se nelze.

Tady je obrovský kámen úrazu. Dokud bude babička ta, co synovi bude cpát horem spodem bez ohledu na názor rodičů, tak syn se chová přesně tak, jak je u dětí obvyklé - je prospěchář. U ní se má skvěle, ona mu dá víc a proto ho to táhne k ní.
Tím neříkám, že chování babičky je nejstrašnější. Je fajn, když dítě se má dobře a pokud mu to nemohou umožnit rodiče a prarodiče mohou, po vzájemné dohodě s rodiči by to mělo fungovat. Škoda, že dospělí spolu nemluví.

Co tvůj muž na to? Co tchán?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.6.15 18:41

@radúna
ona je nerozmazluje pamlskama, nedovolí jim vše… ale - u babičky se při jídle dívají na televizi, starší syn se nemusí sám oblíkat, obouvat, dost často ho krmí, loupe mu jablka, mardarinky, krájí na kostičky (to je mezi námi častý spor). Syn je od přírody lenoch, takže když je pak u ní půl dne, mě pak doma nechce jíst sám (v 5 lětech), mají každou chvíli od ní nové auto, výlety (proti tomu samozřejmě nic nemám, ale podle mě by nemuseli každý týden - i dvakrát jezdit parníkem, vlakem apod.). Pokus o dohody vždy skončil hádkou. Tchánovi vše přijde v pořádku, můj muž - tomu se sice nelíbí závislost na babičce, ale kupodivu mi syn tyhle věci říká většinou, když jsme sami, před mužem moc ne, takže to chlap neřeší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.6.15 18:49
@statecna.oslice píše:
Ahoj,
bydlíme v dvougeneračním domě, nahoře my, dole tchánovci. Máme dva syny, 3 roky a 5 let. Starší syn poslední dobou dělá scény, kdy mi říká, že mě nemá rád, má rád jen babičku, prý se mnou nikam nechce chodit - výlety apod., jen s babičkou. Dnes řval asi půl hodiny, že chce jít za babičkou dolů, že mě nemá rád, že si se mnou nechce hrát, jen s ní (slíbila, že si pro něj přijde, ale až přijde domů, nikdo v tu chvíli, mimo nás dvou, nebyl doma). Je mi z toho smutno. Se synem si hraju, myslím že dost, v podstatě kdykoliv mám čas, chodíme ven (teď je tedy po nemoci, tak moc ne)… Ale neumím si hrát tak dětsky, jako babička - neumím si hrát jako dítě, které mluví za postavy apod., výlety už nejsou tak často jako bývali, jsem momentálně na pracáku, tak nejsou peníze, krom toho mám rozbitý auto. Babička syny bere min. každý týden někam, např. parník, věž… Kupuje jim každou chvíli dárky, což já nedělám, nemáme peníze, krom toho si myslím, že to není výchovný… Já ho nutim, aby se oblíkal sám, s babičkou nemusí… Co s tím? Jak mu vysvětlit, že každý člověk je jiný, že nemůžeme furt kupovat auta, jezdit na výlety, že nemáme peníze… Je tedy fakt že se s ním častěji rozčiluju, i dostane na zadek, moc neposlouchá, tedy poslechne, buď se řevem, nebo až na podesátý, jí poslouchá víc… dost mě to ničí, že jí takhle protěžuje, vidí se i často s mojí mámou, ale tohle nedělá. Mladší syn je v pohodě, tohle nedělá, myslím si, že ani dělat nebude (starší syn tahle vyváděl už ve třech letech), krom toho, babička na něj není tak hodná jako na staršího, kterýho víc protěžuje. Mladší syn si myslím, že k ní má normální zdravý vztah, je s ní rád, šťastný, ale je rád i se mnou.
Poraďte, prosím!!!

tak to mame stejne mam 4deti a ten nejstarsi co je nejhorsi bije ostatni nadava atd…je jeji milacek pred ydnrm se nam schoval ten 2rocni na zahrade a protoze mame pod ni rybnik tak jsme meli szrach a babicky teakce? aby ste se z nej nepoprdeli :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2236
12.6.15 19:17

U nás je to taky tak. A to je babička na ně přísnější než já. Když přijedeme k babičce a dědovi (jezdíme tam tak 1 - 2× týdně), tak mě neustále posílají pryč, ode mě nic nechcou (ani obout) a jenom babička. Zezačátku jsem z toho byla smutná, teď to nechávám být a na podobné řeči nereaguju.
Jenom někdy, dyž syn řekne, že mě nemá rád. Tak mu odpovím dobrá, nemusí mě mít rád, ale já mu taky nemusím dělat palačinky, péct buchty, kupovat hračky, vyprávět oblíbenou pohádku a to pak o tom začne přemýšlet :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama