Syn má strach usnout

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Viktee
Nováček 1 příspěvek 09.01.19 13:13
Syn má strach usnout

Dobrý den potřebuji radu. Mám doma 6 letého syna a poslední 3 měsíce se bojí v noci usnout a má strach ze snů. Jeho nejlepší kamarád ve školce žije jenom hrou na zombiky a zabíjením lidí. Dneska mi vyprávěl jak si ve školce hráli na zabijačku a mixovali panáčky z lega aby udělali koktejl z krve a tu pak vypili a stane se z nich zombie a jak se lidem pojídá mozek atd.. Můj syn je hodně uzavřený a neprůbojný a moc kamarádů nemá. Má strach že kdyby si s tím chlapečkem přestal hrát, tak nebude mít už žádné kamarády. Doma pláče že se bojí a že se mu to nelíbí jak si hrají. Ve školce jsem to už byla s učitelkama řešit a bylo mi řečeno že ony s tím nic dělat nemůžou a že ví, že ten chlapeček je nějaký,, divný". Může mi někdo poradit jak by situaci řešil? Chlapečkovi rodiče v tom nevidí problém jak si jejich syn hraje a domluva s něma není. Kvůli synově povaze, špatně si hledá kamarády a hodně špatně se adaptuje ho nechci dávat do jiné školky.

Reakce:
Lisianne
Kecalka 280 příspěvků 09.01.19 13:20

to je moc těžká situace. A nebylo by mu opravdu lépe v jiném kolektivu, když to ani neřeší učitelky, tak se to nezmění.V novém prostředí budou třeba lepší děti a hlavně učitelé, které řeší problémy.

Lendie
Zasloužilá kecalka 640 příspěvků 09.01.19 13:21

My zkusili sprej proti bubakum (muzete dat proti zlym snum, zombie atd.) …teda ono se to neprodava jen jsme si ho vyrobili z rozprasovace a nalepili na nej bubaky a pismena…proste jakoze etiketu. Pak jsme nastrikali a bubaci byly vyhubeni a novy prijit nemohli. Kazdopadne muzete udelat neco obdobneho proti zlym snum a treba sehnat neco za prisadu. My do vody dali kapicku levandule. Ma uvolnit stres a prijemne voni. Tak treba najdete neco na usinani. Myslim ze medunka je na spani. A pred tim muze zkusit vypit odvar z ni, to take vyborne zklidnuje. :palec: Taky bych zkusila o tom vsem mluvit, ze takove veci proste neexistuji. S kamaradem nic nenadelate. Nekdo to v detech podporuje a neresi, ze tim desi ostatni deti. :(

Lendie
Zasloužilá kecalka 640 příspěvků 09.01.19 13:22

@Lisianne ono to jde spatne resit obcas. Promluvite s rodici a nekdo proste je schopny rict treba,ze to neni jeho vec,ze syn pani je poseroutka. Jsou rodice co to podporuji a nebo maji zkratka volnou liberalni vychovu. V dnesni dobe nic neobvykleho. Pracovávala jsem v mš a sama jsem tam mela zkusenost s tim, ze se s timto horko tezko neco dela. :,(

Lendie
Zasloužilá kecalka 640 příspěvků 09.01.19 13:26

Pardon za spamovani :mrgreen: ale nasla jsem ten napad i na internetu a je to dost podobne tomu co jsme vyrabeli my :)

Lisianne
Kecalka 280 příspěvků 09.01.19 13:26

@Lendie a to já mám přímo „sprej proti bubákům“ a vím kde se prodává, je to stejný, jak píšeš, navíc voní moc fajn a je uklidňující. Klidně pošlu do SZ at nedelám reklamu. Jinak ryba smrdí od hlavy a řešit to mají učitelé a rodiče. V tomto případě bych šla o dům dál - jiný kolektiv dětí i učitelek.

ajmy
Kecalka 135 příspěvků 09.01.19 13:32

Sprej proti bubakum se prodava v DMku. Ale je to myslím taky jen nějaká směs levandule…

Lendie
Zasloužilá kecalka 640 příspěvků 09.01.19 13:40

@Lisianne jasny. Ono hodit to na ucitelky je jednoduche. Myslite, ze s temi rodici nemluvime? Nesnazime se jim to vysvetlit horem dolem? Ono to tak jednudeche totiz neni. :? A ano. Vim, ze se prodava, ale osobne mi prijde lepsi dite namotivovat tim,ze si treba „uvarime“ recept - lektvar a dite samo vidi co a proc se tam dava. Uzije si to a vic tomu pak i veri. Ja osobne mam rada spolecnou praci s rodici, respektive…kdyz se dite na vyrobe podili. Ma to sve plusy, kdyz se to s detmi umi. :palec:

FenekUsaty
Závislačka 4434 příspěvků 09.01.19 13:43

presne, prodava se v DM a voni to taky po levnaduli, ale teda pochybuju, ze to pomuze. Ten chlapecek ma zle sny, je urcite dost velky na to, aby si uvedomoval, ze jsou to jen sny, tj, ze to neni realna vec, ale ty sny proste ma a mit nechce. Sprej na bubaky je pro trilete deti. Mam stejne stare dite a taky tohle obcas miva, a vi, ze to neni realne, ale nic to nemeni na tom, ze ty sny nechce mit a jsou ji neprijemne. Zakladatelko @Viktee , je to predskolak, mel by uz umet pochopit, ze kdyz ten kamarad dela veci, co se mu nelibi, tak si s nim hrat nema. Co bude delat ve skole? Chapu, ze je uzavreny, ale ve skole nebude mit ani ty hodne ucitelky aby to soudcovaly, ani rodice. Proste bych na nej apelovala jako na velkyho kluka. Do jine skolky bych ho v sesti letech nedavala, to je situace, kterou se musi naucit uz zvladat, co bude pak v te skole delat? Tam budou horsi individuality, nez chlapecek co si hraje na zombiky.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.19 15:20

ANONYM Z DŮVODU INFORMACÍ O DCEŘI.

Dcera 7 let má to samé. Mívá noční děsy a večer brečí že se bojí jít spát. I různě vymýšli ab, spánek oddálila, jako třeba mám ještě hlad, musím čůrat, vyčistí zuby a naschvál něco sní aby musela čistit znova atd… Měla v životě nějaké změny, v dubnu vloni se narodil syn, v létě přišla o babičku se kterou se vídala denně a která umírala doma, v nemocnici byla jen poslední týden, v září nástup do 1.třídy, tam problémový spolužák… chodíme k psycholožce a docela to pomáhá. Za posledních 6 týdnů měla jen 2 epizody. Předtím třeba 3× týdně. Takže bych taky zvážila nějakou terapii.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

Články z Expres.cz

Kam zmizela nechvalně proslulá iniciátorka kauzy Me Too Asia Argento?

Bývalá herecká hvězda, Jimmy Bennett reagoval na loňskou vlnu Me Too, ve... číst dále >

Propadák Koptashow: Dopadne hvězda Sněženek a machrů stejně jako Mareš?

Česká televize začátkem roku 2019 spustila novou talk show. Moderátorem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >