Môj trojročný čertík

428
8.1.19 16:57

môj trojročný čertík

Mám doma malého čertíka. Je síce aj múdrejší (aspoň mne sa zdá), ako by mal byť v jeho veku, no často vystrkuje rožky. Keď mu niečo človek povie, aby urobil - napríklad má pri večer sedieť pri stole a nebehať po kuchyni, má si obyť papučky atď, tak nereaguje, ani keď sa mu to zopakuje viackrát za sebou. Až keď mu to poviem s krikom, vtedy poslúchne, no samozrejme, rozplače sa. Ako sa to dá bez kriku? Myslím, že 5× zopakovať kľudným hlasom stačí. A nechcem svoju požiadavku opakovať aj stokrát, lebo už pri tých piatich razoch si pripadám jak taký debil. Sluch má syn v poriadku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

3154
8.1.19 17:05

5× je moc, jednou říct normálně, jednou důrazně a pokud je to bez reakce, tak přimět k vykonání fyzicky, tj. například odchytit, posadit, obout bačkory, posadit k tomu stolu, když běhá večer, tak odchytit, jít do stejné úrovně očí, a říct pevným klidným hlasem „je večer, už se chováme v klidu, neběhame“. A takto pořád.
Nicméně s tím běháním, dělají to všechny děti, nebo téměř všechny, když měli sousedi malé děti, tak byl rachot od nich, pak se to zklidnilo, teď zase někdy večer dělají curbes ty moje. Zase je člověk nemůže přilepit na židli a čekat, že se nehnou, tak nějak rozumně usměrňovat, ale nebuzerovat, pak už jsou děti vořvaný, zahlceny a matku zkrátka ignorují.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
428
8.1.19 17:50

ok, len to budem pri nom opakovat aj najmenej mesiac, kým sa to naučí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.1.19 20:36

Mně třeba funguje spíš když začnu vysvětlením, např.: „Venku je velká zima, podlaha je studená, šáhni si.. tak abysme neměli studený nohy tak si dáme bačkůrky, jo? Nejdřív pravá, teď, levá..“. Prostý „povel“ můj syn taky nějak moc nebere :mrgreen: Ale to s tím lítáním je těžké, prostě některé děti neposedí :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
428
8.1.19 21:42

už som to sem písala, ale zopakukem - ked má syna obliecť na noc manžel, dieťa šaškuje, skáče po posteli, behá po byte, doknca si začne vyberať dalšie hračky?!…ked to trvá pridlho, vbehnem do izby a hlasom speváka z AC/DC tam nakričím (ešte nemám uplne hlasivky v poriadku, tak nejako tak znie môj hlas) a muž, že prčo kričím…ked ja idem moje slniečko zlatunké prezliekať, tak do minuty-dvoch je prezlečený - niekedy sice kope, ale po chvili prestane…manžel mu dovolí všetko

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.1.19 08:14

To je ještě OK, syn má 2r. A je to velice chytré a nadané dítě. V podstatě ho zajímají jenom lumpačiny. Taky nechce poslouchat, někdy má světle chvilky.
Naposledy jak si nechtěl obout zimní boty, ale rval si na nohy jarní, tak jsem spustila klasické jak napočítam do tří, tak si mě nepřej. Tak tedy počítám jedna, dva a jak následovala trojka, tak z chodby na mě syn tži a ukázal 3 prsty. No, začal se smát a utíkat..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
428
9.1.19 16:33

Inak Niekdy je lepšie nahučať, prípadne aj po zadku capnuť. Ja „milujem“, ked varím a dieťa, že ide miešať.To dovolím, ale on po chvili kukne na mňa a ide CHYTIT HRNIEC. Hrnce sú síce na zadnom horáku, ale so stoličkou, ktorú používa aj v kupelni, by dočiahol. Ked zvresknem, že nech ide preč, tak aj on začne kričat. Ale vtedy sa mi nedá vysvetlovať kludným hlasom, že nedotýkaj sa hrncov, ked sú práve rozpálené. A on vyslovene to vidím na ňom, že čaká na moju reakciu. Ked mieša, je to ok, ale nech nič nechytá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
428
27.1.19 14:51

Syn má zápal stredného ucha, zajtra ideme na kontrolu. Ako sa vyšetruje, či dobre počuje? Lebo keď mu poviem, aby si upratal hračky, tak nereaguje ani na piaty raz a ja neviem, či preto, že ma nepočuje, alebo preto, že ma nechce počuť. Lebo ja mu to 5× poviem kľudným hlasom, až potom začnem kričať. Ja si skôr myslím, že má selektívnu hluchotu, ale kto vie?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
123
29.1.19 14:53

Dcera selektivní hluchotou trpí taky. Aplikuju pravidlo jednou říct normálně, podruhé důrazně, potřetí chytnu a donutím. Nebo zařvu, když nemám svůj den. Pokud jde o uklízení, oblékání a podobné „povinnosti“, do třetí fáze to dojde bez výjimky vždy. Nebo když má o něco poprosit. To řešíme desetkrát denně už skoro rok, nikdy jsme neslevili z nároků a ještě ani jednou se nestalo, aby poprosila automaticky. Vždycky je to „CHCI…“. Tak prostě všechno opakujeme do zblbnutí a snad jí to někdy docvakne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
428
29.1.19 21:24

No, ja si tiež zakričím, ale potom sa rozkašlem a kvôli mojej chorobe má hlas ako spevák z AC/DC.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
428
7.3.19 22:39

Tak situácia z dnešného večera. Syn si mal upratať hračky - konkrítne dať časti stavebnice do krabice,namiesto toho skákal po kuchyni, behal po byte, až keď som na neho zrúkla, začal upratovať. Keď ho muž prezliekal na noc, tak skákal po posteli (syn, nie manžel), až keď som zvýšila hlas, tak prestal. A manžel mu nič nepovie, ani keby neviem čo dieťa robilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama