Syn nevydrží v klidu

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
894
20.1.22 06:49

Syn nevydrží v klidu

Ahoj, jen se chci ujistit, že v tom nejsem sama a že prostě děti jsou takové 😂 syn bude mít 4,5 roku, nikdy teda nebyl to dítě, které někam postavíte a tam zůstane, spíš než se otočíte, už je pryč. Ale to není nic zvláštního. Mě spíš „vadí“, že není schopný v klidu sedět, stát,..třeba u jídla sice sedí, ale furt se otáčí, nebo sklání k zemi a jako že asi něco hledá nebo si hraje, když mu čistím zuby, tak mi u toho poskakuje, přerovnává hřebeny v poličce, motá ručník z držáku, na záchodě při čůrání vymotava toaletní papír, někdy na zem, někdy rovnou do záchoda, jindy mi ho tam rozvěsí. Když leží a já mu dávám mastičku na pinďoura, tak u toho dělá blbosti, kope nohama. Když si třeba povídáme, tak u toho běhá nebo skáče po gauči a nezastaví se prostě. Ale na druhou stranu je schopný si sednout k legu a stavět si. Ve školce s ním problém není, učitelky říkají, že je šikovný při výtvarných věcech, ale že je v některých věcech docela chytrý, bystrý, že dokáže poznat, co si na koho dovolit a podle toho se chová, dokáže sehrát divadlo, že člověk pak neví, kde je pravda. Nemá rád moc změny, když ve školce chodili na jedno hřiště a jednou se to změnilo, ztropil hysterickou scénu, když šli poprvé na procházku, odmítl si obléct vestu, zase řev, my když jsme se šli projít obvyklou cestou kolem řeky a pak jsme se rozhodli, že se vrátíme po druhém břehu, tak hysterická scéna že jsme se ztratili a že už se nikdy nevrátíme domů, přitom na ten druhý břeh viděl 🤦 tak by mě zajímalo, jestli to taky zažíváte se svými dětmi 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17803
20.1.22 07:00

Mam doma tri, co neposedej. U pohadek vetsinou cvici stoj na hlave. Asi tak :mrgreen:. Normalni dite :hug:. Jo, a nejstarsi bude 10 a tak rok je to lepsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29340
20.1.22 07:04

Jo taky mám dva takové. Mladší (2 roky) je šílený, ten nevydrží u ničeho, starší je prvňák, tam už se to lepší, ale stejně, u jídla odbíhá nebo u toho stojí a hraje si se vším okolo, když má číst, tak se kroutí a hraje si, venku nevydrží jít normálně, pořád běhá, skáče po obrubnikach atd. Za mě normální, mají víc energie a co pozoruju, tak věkem se to postupně zlepšuje :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3481
20.1.22 07:06

@Meggiska mám to stejné s dvojčaty (6let)…bohužel mají velký logo problém. Takže v kombinaci s tou „neposedností“ se nás snaží natlačit k asistenci. Ve školce mi asistence nevadila, slouží všem dětem, ale do školy tomu bráním.

Inteligenčně jsou na tom až moc dobře, ale nesplňují standart chování, ale bojujeme, snažíme se trenovat krátké useky sezení a jejich relax je kreslení nebo Lego. Proto odmíttají ve školce odpočinek (je to uplně hysterie, kdyby měli ležet přes den)

Nervy to jsou, moje nejčastější věty jsou „proč to děláš? neslyšel jsi mě? proč skáčeš?“ :lol:…kdyby mohli u učiva chodit mezi lavicema :lol: :lol: :lol: :lol: bylo by vše v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3481
20.1.22 07:15

@Meggiska jo a nejlepší jsou kecy okolí " ty jsi je nenaučila jíst v klidu, klasicky stolovat?" nebo „oni jedí sladkosti, to by neměli?“… nebo kecy od ex manžela „oni nepotřebují pravidla a řád, to jsou tvoje výmysly“ :zed: :zed:

Snažím se o co největší aktivity dětí, denně mají pohyb, vybití, ale i tak to není uplně ono. No, snad to přejde, protože třetí menší syn, jede podle nich :lol: takže se mi doma klube další divoch, protože se jim chce dorovnat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29402
20.1.22 07:54

@axlpol Nechápu, proč se tomu bráníš vě škole. Je to asistent pedagoga, takže i tam slouží pro všechny děti. On ten asistent je třeba vezme na chodbu se trochu protáhnout…

@Meggiska Říká se tomu motorický neklid. Často je doprovázen i různými poruchami pozornosti. Dítě to mo cnemůže vědomě ovlivnit, bude to lepší, jak bude dozrávat CNS.
Jen je potřeba to brát zřetel při nástupu do školy. Ne každá učitelka dokáže s nadhledem a konstruktivně automaticky pracovat s dítětem, co jí chce u psaní stát nebo se má tendenci půlku vyučování houpat na židli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3436
20.1.22 08:07
@axlpol píše:
@Meggiska mám to stejné s dvojčaty (6let)…bohužel mají velký logo problém. Takže v kombinaci s tou „neposedností“ se nás snaží natlačit k asistenci. Ve školce mi asistence nevadila, slouží všem dětem, ale do školy tomu bráním.

Inteligenčně jsou na tom až moc dobře, ale nesplňují standart chování, ale bojujeme, snažíme se trenovat krátké useky sezení a jejich relax je kreslení nebo Lego. Proto odmíttají ve školce odpočinek (je to uplně hysterie, kdyby měli ležet přes den)

Nervy to jsou, moje nejčastější věty jsou „proč to děláš? neslyšel jsi mě? proč skáčeš?“ :lol:…kdyby mohli u učiva chodit mezi lavicema :lol: :lol: :lol: :lol: bylo by vše v pohodě.

Promin, ale jestli mají takovou kombinaci problémů, tak by předně měli mít odklad, a pokud jim ani ten rok navíc k dozrani nepomůže, tak určitě asistenci. Jinak rozloží celou třídu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3481
20.1.22 08:17

@Sonmi samozřejmě mají odklad a živější děti byly a budou (bez diagnoz) pracujeme na tom my doma, ve školce, snažíme se trenovat čas na práci v klidu.

Bráním se, protože věřím, že to jde i bez asistentů. Nechci, aby děti byly v nějaké škatulce a byly v kolektivu „jiné“. Nejsem zastánce asistování a inkluze. Takže kdo má jiný názor, nenajdem shodu.
Každopádně se mi snažili děti už od prvního roku školky nacpat do škatulky. I když jsou děti chytré, bystré, byly mi předhazovány pomůcky pro autisty (i když pro komunikaci nebyly třeba)… v další školce mi to došlo.
Mezi čtyřma očima jsme se dohodli, že díky dvěma dětem, které je možno využít…školka získá dvě asistentky. Což pomůže učitelkám a celé třídě v péči o všechny děti. Chápu to, když je možnost, tak proč to nevyužít, ulehčit zaměstnancům…ale do školy je odlišovat nechci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4326
20.1.22 08:27

Taky to mám doma. V lehčí verzi to máme u prvňáka, je to vcelku časté, každý dítě holt není klidný, věkem se to lepší, a pokud ve školce nejsou potíže, je to ok… v horší verzi to řešíme u skolkovyho, tam už je to prý adhd… u toho si školu fakt zatím představit nedokážu.
@axlpol Pokud bude možnost asistentky, určitě ji budu chtít. Vždyť jinak by totálně rozhodil celou třídu, nenaučil by se nikdo nic, když by učitelka musela pořád jen řešit to, že on leží pod lavici nebo leze po stropě. Od toho ty asistentky přece jsou. On má taky i jiné potíže, tím spíš bude ta asistence potřeba. Upinam se na to, jako na super možnost, jak mu pomoct tu školu zvládnout. A sama si teď dělám kurz, jednak to chci dělat, a pak taky abych s ním sama uměla líp pracovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29402
20.1.22 08:33
@axlpol píše:
@Sonmi samozřejmě mají odklad a živější děti byly a budou (bez diagnoz) pracujeme na tom my doma, ve školce, snažíme se trenovat čas na práci v klidu.

Bráním se, protože věřím, že to jde i bez asistentů. Nechci, aby děti byly v nějaké škatulce a byly v kolektivu „jiné“. Nejsem zastánce asistování a inkluze. Takže kdo má jiný názor, nenajdem shodu.

Sorry, ale jako dětský kolektiv většinou minimálně nějaký čas ani neví, ke komu je tam asistent ofíko psaný. Asistent je k ruce učitelce, tak to obvykle je dětem i jejich rodičům prezentováno. Nikdo děti neškatulkuje. Do té škatulky, ale tentokrát třeba „nepozorný, vyrušuje, nedělá co má, furt neví, kde jsme, pomalý“ s enaoipak velmi snadno dostane bez toho asistenta.
A té učitelce asistent hrozně ulehčí práci (možná i mnohem víc, než ve školce) a je pak možnost pracovat s celým kolektivem více na individuální bázi.

Myslím, že předsudky tu máš hlavně ty. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3481
20.1.22 08:41

@Midaku …když se mi povedlo dostat děti ze speciální školky do klasické (i když tam ty asistentky byly, ale u dětí byly minimálně) tak je právě ten „normální“ kolektiv naučil daleko více, než první rok speciální školky. Přizpůsobili se kolektivu, né uplně, ale pokrok byl velký.
:nevim: možná předsudky, ale moje zkušenost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4326
20.1.22 08:48

@axlpol to je super, pro spouští dětí ty speciály prostě nejsou, pokud mají potenciál, ten „normální“ kolektiv jim opravdu hodně pomůže. Stejně tak ve škole, pokud na to inteligenčně mají, což píšeš, že ano, tak je specialka nesmysl. Ale tech asistentů se podle me bojíš zbytečně. Třída vůbec nemusí vědět ke komu je psanej, on pracuje se všemi dětmi, dělá to, co mu řekne učitelka. Do budoucna to na nic nemá žádný vliv. Pokud jsou na tom kluci dobře, tak to určitě zkuste bez asistentky. Ale pokud by ti ji po čase učitelka navrhovala, nebo ty sama bys zjistila, že to úplně nefunguje, nebran se jí. Pomůžeš tím klukům, učitelce, spolužákům, sobě..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17803
20.1.22 08:53
@Svistice píše:
Sorry, ale jako dětský kolektiv většinou minimálně nějaký čas ani neví, ke komu je tam asistent ofíko psaný. Asistent je k ruce učitelce, tak to obvykle je dětem i jejich rodičům prezentováno. Nikdo děti neškatulkuje. Do té škatulky, ale tentokrát třeba „nepozorný, vyrušuje, nedělá co má, furt neví, kde jsme, pomalý“ s enaoipak velmi snadno dostane bez toho asistenta.
A té učitelce asistent hrozně ulehčí práci (možná i mnohem víc, než ve školce) a je pak možnost pracovat s celým kolektivem více na individuální bázi.Myslím, že předsudky tu máš hlavně ty. :lol:

To mohu potvrdit, u obou deti ve skole je asistent a ja sice vim, na koho, ale deti ne. A je jim to jedno. Je to skvela pomoc pro ucitelku, ktera by kvuli nejakym vytecnikum (to nemyslim ve zlem, ale vim, jak muze jedno dite rozhodit cely kolektiv, taky mam nejakou pedagogickou praxi…) mozna nemohla delat svou praci tak kvalitne, jak by chtela.

@axlpol Takze pokud by meli synove narok, tak bych se tomu vubec nebranila. Neco jineho je specialni skolka a neco jineho asistent v bezne skole. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27251
20.1.22 13:09

Syn u pohádek dělá kotrmelce, u jídla leze pod stolem a u úkolů se točí na netočivé židli. U logopedie odbíhá od tématu, skáče do řeči a vymýšlí nesmysly.
Ze školy chodí pokreslený on i jeho pomůcky.
Podle psycholožky je to normální ;) Takže u dítěte, co má do školy 2 roky, bych byla v klidu.

@axlpol i ve skole pomáhá asistentka celé třídě. Oba synové mají ve třídě asistentku a ani jeden netuší, ke komu je. Asistentka má svůj stůl a pomáhá tam, kde to je potřeba.
Mladší syn její pomoci využívá celkem pravidelně.
Takže bych se nebránila. Navíc ona asistentka moc nepomůže tomu, jestli dítě bude nebo nebude v nějaké skatulce. To si dítě zařídí samo svým chováním ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
894
20.1.22 17:37

Holky díky za uklidnění 😀

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu