Syn rozkazuje dětem

13.6.17 12:04

Syn rozkazuje detem

Ahoj maminky, nevím co mám dělat se synem (skoro 5let)… Určitě jsme si to udělali sami svou „autoritativní výchovou“ ktera se nám teď vraci i když se snažíme změnit k synovi chování (prosím neodsuzuje naší výchovu, ale poraďte jak napravit). Syn je od malička dost osobnost, období vzdoru máme ukazkove cca od 18m a přijde mi, že stále trvaji :D… Je i na svůj věk dost chytrý a myslím, že toho u vrstevníků využívá, proto má furt tendenci jim rozkazovat a poučovat je, je mi to hrozně nepříjemné když někde jsme a furt slyším: nedej to, nechoď tam, ne teď budeme dělat tohle, půjč mi tohle auto atd… Když není po jeho, tak klasická hláška: " tak s tebou nekamaradim" :(… Stále ho okrikuji a napomínán a to se mi už taky nelíbí… Ve školce začal i dost zlobit a prý začal ubližovat dětem (máme 4m mimco, tak asi je to i trochu žárlivost), ale co s tím? Prosím o radu. Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4337
13.6.17 12:08

Podle me nastavuje zrcadlo. Vidite na nem, jak mohl/muze brat vase prikazy a rozkazy, jak na nej pusobi.
Ja mam zase, ze se nerada bavim s cizimi lidmi, spis pozoruju a posloucham, ale nerada se ucastnim. A dcera je to same. A me to taaaak stve :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9124
13.6.17 12:10

Spíš než okřikovat a napomínat by bylo lepší vysvětlovat a vysvětlovat. Že se to dětem nelíbí, že nekamarádit se je horší, že je lepší se domluvit, atd. Je to sice běh na dlouhou trať a bude to mít i v povaze, ale aspoň se to třeba trochu zlepší. Napomínání a okřikování je vlastně to samé, co nechcete, aby dělal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.6.17 12:25

Můj syn bude mít 5 let a dělá to samé. Někdy jsem autoritativní ale ve většině případů se domlouváme. I jsem se inspirovala „Nevýchovou“. Myslím že je to

1. období

Náš to má taky hodně teď. Navíc je ještě puntičkář a perfekcionalista a jak dělají něco děti jinak než je zvyklý nebo než je správna cesta, no to máš vidět :-)
A zažila jsem holčičku, která tekto dala do latě celé hřiště. Teď je z ní supr slečna a už taková není.

1. trochu i v něm.

Já jsem byla taky taková jako dítě, mamka učila v Mš a když si odběhla na WC, já jsem se hned "pasovala na její místo a vedla celou třídu. Celé dětství jsem si hrála na učitelku a někoho sekýrovala a světě div se, vyrostl ze mne normální člověk, tedˇse dokonce řekla bych umím lépe přizpůsobit a podřídit.
Anonymní KK.

• Nahlásit
  • Citovat
3547
13.6.17 12:26

On třeba nechápe, proč by to mělo být špatně. Nejprve měl být „už velký“, třeba si sám hrát, sám se obstarat a najednou, když teda něco vymyslí, je to špatně…
Souhlasím s vysvětlováním, ukázat alternativu, vysvětlit, jak se cítí ostatní děti a proč se jim rozkazování nelíbí atd…
Nám to syn taktéž předvádí on 6, sestra 3, takže ji komanduje… ale postupně se to lepší

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2236
13.6.17 13:02

Přestala bych to řešit. Jsou to jeho vztahy s dětmi. Myslím, že dítě vycítí, když na nějaké chování zaměříte pozornost a pak jakoby má tendenceto „just“ dělat. To, jestli začal dětem ubližovat ve školce může být důsledek žárlivosti. Několikrát jsme to doma řešili, v prní chvíli jsme sijeho chování vůbec nedávali do souvislosti s miminkem. Nebyla to žádná klasická žárlivost, jak jsme si ji představovali. Spíš zvýšená agresivita. Pomohlo to, že jsme se s manželem domluvili, že každý den já (nebo jeden z nás, dle času) bude trávit pouze s ním. A také jsem s ním začala chodit na cvičení, bez mladšího sourozence. A tato zvýšená pozornost věnovanápouze jemu zabrala (trvalo to cca týden, dva)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14733
13.6.17 13:16

@lenik365 kopíruje vás..Změňte přístup ve výchově a přestane to dělat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19202
13.6.17 13:27

@lenik365 Neokřikuj ho a nekomanduj ho. Syn s největší pravděpodobností kopíruje vzory, které má z domova.
Takže zkuste doma změnit svůj slovník a chování vůči dítěti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
3302
13.6.17 15:47

Já bych ho taky neokřikovala, pokud dětem vyloženě neubližuje nebo je nešikanuje. Nech děti, ať si to vyřídí mezi sebou, však jsou to jejich vztahy. Chápu, že je ti to nepříjemné, asi i proto, že tím opravdu nastavuje zrcadlo vám jako rodičům. Zkuste doma změnit způsob komunikace a třeba se změní i synovo chování k druhým dětem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.6.17 21:55

Všem moc děkuji, určitě je pravda, že nás napodobuje… Budeme se snažit to změnit, ale je to boj…

Dnes jsem celý den byla jak milius ;), že školky po O, výlet, zmrzka… Na všem jsme se domluvili, žádný příkaz, ale jen prosby atd…, Teď večer peklo, nebylo po jeho, opět " já chci" a přes hodinu brutální scéna, že chce??? Kupodivu jsem se udržela a zároveň neustoupila… Ale hodinová scéna??? Není už na to trochu velký?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
971
14.6.17 16:14

@lenik365 Jako u nás. Včera krásný den, který jsme si všichni užili a večer scéna. Měl se jít koupat, plno blbin a srandiček dělal, až se konečně svlékl a vlezl do vany, tak si vzpoměl že se chce napít (klasika, jakkoliv to pozdržet). Důležité je abys trvala na svém a neustoupila, časem se to poddá. Scéna, řev, ale já jsem trvala na svém, na to měl dost času místo blbinek před.
Za 2 měsíce mu bude 5. Už se to lepší, ale i tak se nevyhneme těmto scénám :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.6.17 21:07

@Ráchelia děkuji za podporu, vždy potěší, že je to i jinde stejně ;)… Našemu bude 5 v říjnu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama