Dudlík ve 3,5 letech

12.6.17 11:56

Dudlík ve 3,5 letech

Ahoj holky, už si opravdu nevím rady, mám doma obrovskou závislačku na dudlíku. Za 4 měsíce ji budou 4 roky a ona pořád vyžaduje dudlík, už jsem ho pochopitelně několikrát zkoušela odebrat různými způsoby, ale nikdy se nepodařilo, s největší nadějí jsem šla k zubařovi a ten před ní, že to ničemu nevadí - opravdu mi pomohl :nevim:. Dudlík vyžaduje hlavně přes den, má ho na řetízku, takže když chce mluvit, tak není problém, dokonce mluví hodně a až nečekaně dobře, ale ihned jak domluví, šup s dudlíkem zpět do pusy. Už jsem zkoušela stříhat, v prosinci dávat čertům, prostě nic nezabírá. Je pravda, že když jdeme ven, lidi na ní koukají divně, popravdě, neřeším to, ale jde mně o ní, mám to nechat vyšumět, někdy ho přece už odmítnout musí, nebo co byste poradili? :srdce: ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2078
12.6.17 11:58

Vyžaduje? Na dudlík je už opravdu velká, udělala bych to jaké u své dcery když byla menší, všechny dudlíky ustříhala a žádný jiný nekoupila. Povolíš ty jako rodič, ona sama si ho asi těžko koupí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8100
12.6.17 12:00

A proč jí ho nesebereš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Verun83
12.6.17 12:01

Tak pravidla snad urcujes ty. Takze bych dudlik ustrihla a novy nekoupila. At se treba postavi na hlavu.

• Nahlásit
  • Citovat
4251
12.6.17 12:01

Do školky nechodí? Tam by dudlíka určitě mít nesměla.
Asi nejsi dost důsledná. Pokud ho odevzdala v prosinci čertům, tak kde vzala další? Musela jsi jí ho dát, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Verun83
12.6.17 12:02

A chyba byla v prvnim tvym poruseni sebrani. Tim sis na sebe usila bic. Holka te ma na haku, protoze te vzdy zlomi. Bud duslednejsi, jinak ti preroste pres hlavu

• Nahlásit
  • Citovat
19200
12.6.17 12:03

@antea121 A když ho nedáš, tak co? Když něchci, aby děti něco měly, tak jim to prostě nedám a basta. Já jsem rodič a já rozhoduji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
12.6.17 12:04

Proste ji ho seber a finito. Tak si chvíli porve a bude klid

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15236

@antea121 Nevím, co to máte za zubaře, ale mám ten dojem, že právě dudlík může u zoubků hodně vadit -) špatný zkus a růst atd. Ale velká na něj už opravdu je, moc se nedivím, že lidi koukají. Normálně bych jí ho zabavila -) jak ho jednou někde nechá, tak zahodit s tím, že ho tam nechala a už tam není. Anebo pěkně narovinu -) tak velké holčičky už dudlíka nemají, ve školce ho taky nikdo nemá. Asi bych to na ní nenechávala, sice do 18 ho mít asi nebude, ale stejně máš za 2 roky první třídu, a tak s dudlíkem asi nepůjde, ikdyby na krásno chtěla…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1925

Už bych jí ho pomalu ale jistě fakt vzala :-) Já se se svojí dcerou úplně v klidu domluvila asi ve 14 ti měsících… když vidím dvouleté a tříleté děti s dudlíky, přijde mi to divné, ale snažím se blbě nekoukat, každého fakt věc. Myslím si, že se musíte asi rozhodnout vy a stát si za svým rozhodnutím.. jestli se rozhodnete jí ho už nedat, ať z vás dítě cítí jistotu, prostě ho vyhoďte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32866
12.6.17 12:09
@Jarka K píše:
Do školky nechodí? Tam by dudlíka určitě mít nesměla.
Asi nejsi dost důsledná. Pokud ho odevzdala v prosinci čertům, tak kde vzala další? Musela jsi jí ho dát, ne?

k nám do třídy chodí dítě s dudlíkem..teda má 2,5let ale chodí..

chyba je v mamince..odebereš, nedáš..bude třeba pár dní trucovat, brečet, křičet, ale to se musí vydržet, nepovolit..za pár dní zapomene..Zpětně vidím, že mé děti nebyli závislé, ale já byla slabá jim ho vzít, když už na to byli staří..
Nic proti, taky bych se dívala divně, ale ne na dítě, ale na tebe.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10975
12.6.17 12:12

A holky máte tip na palec? Naše dvouletá dudlík nikdy neměla, ale ten palec :zed: :zed: :zed: Jednu dobu už to bylo jen bezprostředně před usnutím, ale teď už ho má v puse zase pořád.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29442
12.6.17 12:15

V tomhle věku bych ho zkrátka vzala a nedala. Vyžadovat může co chce, ale matka jsi ty a ty máš slovo. Jasně, nebude to asi bez scén, řevu… ale základem je to vydržet a nepovolit. A né, že se to nepodaří. Ono se to podaří, jen to chce tu důslednost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19200
12.6.17 12:15
@MisaHanuska píše:
A holky máte tip na palec? Naše dvouletá dudlík nikdy neměla, ale ten palec :zed: :zed: :zed: Jednu dobu už to bylo jen bezprostředně před usnutím, ale teď už ho má v puse zase pořád.

Nemám, ale dvouletá ho jede taky. :cert: Když je unavená/mrzutá a při usínání/během spaní. :zed: Chtěla jsem jí v lékárně koupit nějaký ten hnusný lak na nehty a prý už se to nedělá (navíc mi lékárnice řekla, že to bylo pěkné svinstvo a dítěti by to nedala).
Pořád jí říkáme, že je to fuj, vyndaváme, ale efekt nula nula prd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
242
12.6.17 12:16

Holcicka uz je dost velika.. normalne bych ji vysvetlila, proc se ti to nelibi a domluvila se s ni, ze az bude pripravena, tak at ti ho da a ze ho spolu vyhodite ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama