Syn se nechce učit jazyky

Anonymní
5.4.21 20:19

Syn se nechce učit

Zdravím holky. Mému synovi (16) se nechce učit anglicky, ani rusky. Na otázku proč mi odpoví, že ho to nebaví. Nemá na ně nadání (to má po mně), ale předtím měl aspoň touhu a zapálení.

Zatím testy píše na 4 a ve všech ostatních předmětech má nejhorší známku 2. Učí se celke hezky, ale manžel do něj furt valí, že ovládat jazyky je důležitý. Spíš mu to těma kecama jak je nemožnej znechucuje. Ale manžel si jede svoje a mě neposlouchá.

A teď… Co mám dělat já? Žadná motivace mě už nenapadá.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3105
5.4.21 20:23

Ja jsem na jazyky taky dřevo a ve skole mě k smrti nebavily. Ale, co by pomohlo jsou treba ruzne jazykové aplikace do mobilu nebo koukani filmů, serialu v originale s ang. titulky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16039
5.4.21 20:29

No nejlíp se angličtina učí při hraní multiplayerových her - kdy prostě s ostatními mluvíš anglicky a sledováním filmů v angličtině s anglickými titulky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20643
5.4.21 20:32

@Ou Angličtina a jakýkoli cizí jazyk se nejlépe učí v cizině s rodilými mluvčími. Hry a filmy jsou taky gut.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2107
5.4.21 20:33

To je tezky no…me taky jazyky nikdy nesly, hrozne me to navic nebavilo..po snad 9ti letech jsem porad byla na urovni mirne pokrocileho… je to lepsi, umet nejaky jazyk, to urcite..no nejak super anglicky, ani jinak neumim a zivym se pomerne dost dobre..ale jak pisi ostatni..serialy, filmy, hry, nebo aplikace..teeba doulingo..nebo pak pobyt v zahranici, ale to v dnesni dobe nic moc, navic, to uz je i otazka penez..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
202
5.4.21 20:34

Já bych ho namotivovala na nějaký super seriál v Aj s titulkama, koupila jednoduchou dobrou! knížku (žádnou učebnici, těch už má nejspíš plné zuby), ty hry jsou taky fajn nápad a na psaní kámoše cizince s podobnými zájmy. Nebo holku, třeba by ho to bavilo víc :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
449
5.4.21 20:37

Mě v tomhle věku rodiče poslali na jazykový pobyt na Maltu na měsíc. Taky mi to ve škole nešlo, ale na pobytu jsem se prostě chtěla domluvit s kamarádama (pozor, je to tam hodně samá party :oops: - syn musí mít kapku zodpovědnosti). Po návratu už to šlo samo. Samozřejmě je to velká otázka finanční (já dostala pobyt k 15tym narozeninám) a v této době i koronaviru. Pamatuji si jak jsem byla tenkrát na. raná za takový „dárek“, byly to nakonec nejúžasnější prázdniny do konce života.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30339
5.4.21 20:46
@Anonymní píše:
Zdravím holky. Mému synovi (16) se nechce učit anglicky, ani rusky. Na otázku proč mi odpoví, že ho to nebaví. Nemá na ně nadání (to má po mně), ale předtím měl aspoň touhu a zapálení.

Zatím testy píše na 4 a ve všech ostatních předmětech má nejhorší známku 2. Učí se celke hezky, ale manžel do něj furt valí, že ovládat jazyky je důležitý. Spíš mu to těma kecama jak je nemožnej znechucuje. Ale manžel si jede svoje a mě neposlouchá.

Mluvila bych na něj pouze anglicky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9226
5.4.21 20:49
@Anonymní píše:

Dohoď mu nějakou hezkou Rusku a chytne se sám. S Angličankami to bude horší, tam těch moc hezkých není, ale třeba ho ta Ruska naučí i anglicky. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
202
5.4.21 20:55

@Russet To je fakt, nejjednodušší a nejefektivnější řešení :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14712
5.4.21 21:22

A co zkusit online lekce s rodilými mluvčími? Dcera má takto lekce na webové platformě i-talky. Potřebuje jen počítač s kamerou a mikrofonem, což v současné době distanční výuky má každý. Je tam obrovská nabídka lektorů pro různé úrovně znalostí. Vybere si, který se mu bude líbit a pak si domlouvá lekce. Je tam možnost zkušební lekce, která je levnější. Dcera je z toho nadšená, má lekci jednou týdně, domlouvá si to samostatně. Jí teda jazyky jdou, chodí na jazykovou základku a bez problémů kouká na AJ filmy a teď začala i víc číst v AJ knížky. Hodně jí to posouvá dál. Není to teda úplně levná záležitost, ale za mě to jsou velmi dobře utracené peníze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
279
5.4.21 21:35

Teda nevim, ale me kdyz nekdo do neceho hodne nutil, tak jsem se na to vykvajzla. Kdyby mi otec v 16 opakoval, ze jsem pako, kdyz neumim anglicky, tak bych se mu na just snazila dokazat, ze to neni potreba. Ucebnicovou vyuku jazyku na gymplu jsem nenavidela, nechala jsem si klidne naparit 4 na vyzo. Anglicky jsem se naucila ctenim, hranim PC her, na VS praxemi v mezinarodnich tymech a taky cestami do zahranici. Francouzsky se ucim ctenim novin, knih, poslechem audioknih, tady to jeste kulha, ale zacinam se chytat. Asi tak. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
279
5.4.21 21:40

Doplnujici dotaz: Vysvetlil muz, proc mu prijde umet jazyky tak dulezite? Jasne ze je to vyhoda, ale co je konkretne jeho argument? Za dalsi - co syn studuje a jak se chce zivit?

Pak uz teda zkusim nabidnout nejakou radu nebo spis soukromy nazor. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
383
5.4.21 21:51

Tak v jednom má manžel pravdu, umět jazyk má svoje výhody. Mě by na současnou pozici nikdy nevzali bez angličtiny, vlastně v celé firmě je to podmínka. Taky jsou tam ale vyšší mzdy než jinde. Já třeba koukám na seriály v angličtině s anglickými titulkami. Mám ráda Harry Pottera, tak jsem zkusila knížky v angličtině. Pokud má toto téma rád, můžu doporučit, není to nijak těžká angličtina, přece jen to byly knížky určený pro děti. K tomu hrajeme s přítelem hry, záměrně si dáváme angličtinu. Vše mě o něco posunulo. Přítel neuměl ani slovo, pak odjel na 2 roky do Anglie a vrátil se s tím, že umí plynule anglicky. Každému vyhovuje něco jinýho. Pro mě byla motivace možnost získání lepší práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.4.21 10:35
@AZ29 píše:
Doplnujici dotaz: Vysvetlil muz, proc mu prijde umet jazyky tak dulezite? Jasne ze je to vyhoda, ale co je konkretne jeho argument? Za dalsi - co syn studuje a jak se chce zivit?Pak uz teda zkusim nabidnout nejakou radu nebo spis soukromy nazor. :lol:

Jeho jediný argument je „Bude se ti to hodit“ nic víc. Bude dělat přímačky na veterinu a talentovky má už z krku.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat