Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
Tak korba je 80 cm, malý má 65 cm
to by tam měl mít ještě 15 cm místa ne? Nějak si nedovedu představit, že se tam nevleze. Jinak na sporťák mi to přijde brzy.
Tihle prcci se prostě „shrnují“ dolů pohybem kočárku, ba naopak když tam budeš mít fusak nebo podložku, tak se bude hýbat míň.. Jako je bych řekla průměrně velké miminko, takže bych se rozhodně do sporťáku nehnala.
@Anonymní píše:
Dobrý den mám syna meří 65cm a korba mu začíná být dost těsná. Jsou mu ale jen 3 a půl měsíce a do sporťáku mi to příjde brzy.. korba má 80cm ale neustále ho mám dole se skrčenými nohami. Mám pořídit sporťák popř. Jaký aby v něm mohl ležet? Jak jste tohle řešili vy? Být teď zima tak se s fusakem nevejdeme.
V necelých 5 m šel do sportaku. Měla jsem takový, ze se dala dat zadá úplně do lehu. Je květnový, takže do nej šel někdy koncem září i s fusakem. V 4,5m měl 69 a v 5,5m 73 cm ![]()
Jak může být 65cm diteti mala korba co ma 80cm? Nemas spis nadzvednutou tu část, co ma dite pod hlavou?
Obě děti se mi sesouvaly dolů, hlavně, když tam neměly deku ani fusak. Ten je pak udržel na místě. Zbytečně ho budeš dávat do sporťáku. Sice jich jde do lehu většina, ale určitě to pohodlí není takové. A navíc nechrání před počasím tak, jako hluboká korba.
Tak jestli má 65 cm a korba 80, tak se tam vejít musí, ne? Podle míry není syn žádný obrik. Zkusila bych vozit ještě chvíli v korbě a na zimu potom do sporťáku, který lze dát do lehu.
Vztekat se ti ale bude i v zimě ve fusaku. Tam se taky moc neroztahne.
Řekla bych že má normální vejsku, i snad možná je z těch drobnějších děti. Dcera má v 8mi měsících 66.5cm, a do korby 78cm se vejde v pohodě.
Jinak se shrnovala taky. Ale je to tim že se prostě hýbe. Do sporťák bych ho teda nedávala. Dej pod něj deku, nebude tak sjíždět.
@Anonymní píše:
Syn se rád roztahuje a vzteká se mi tam.. je i docelá úzká
Ale ve sporťáku to bude akorát horší. Tam by měl být ideální kolem 8., 9. měsíce. Jasně, že když se tam opravdu nevejde, tak se nedá nic dělat. Ale vždyť tam má 15 cm místa. Korba má tvrdou, pevnou podložku pro správný vývoj páteře, může se v ní hýbat. Ve sporťáku vleze to nezvládne a pasivně sedět nemůže. Myslím, že má dost času.
Tipla bych, že máš kočár, co má odpružení jen na jedné nápravě u rukojeti, takže se houpáním logicky posunuje dolů. Do sporťáku je malý, chtělo by to pořádný kočár s prostornou korbou a vyváženým houpáním. V bazarech jich seženeš mraky, často za symbolickou cenu.
Malej má 66cm a korba 73cm a vejde se mi tam a i s fusakem bych ho tam narvala a mám taky užší korbu, tvůj se tam musí úplně v pohodě vejít, je to jen tvůj blbej pocit. Dítě nespí s nataženýma nohama, takže ve finále tam musí mít ještě větší rezervu. Jak se mimča začínají víc hýbat, tak se naschvál sunou dolu a pak bouchají s nožičkama o rantl, ale tohle by ti dělal i ve 100cm korbě…Nech ho v tý korbě, s rezervou 15cm ti tam vydrží ještě několik měsíců.
Dobrý den mám syna meří 65cm a korba mu začíná být dost těsná. Jsou mu ale jen 3 a půl měsíce a do sporťáku mi to příjde brzy.. korba má 80cm ale neustále ho mám dole se skrčenými nohami. Mám pořídit sporťák popř. Jaký aby v něm mohl ležet? Jak jste tohle řešili vy? Být teď zima tak se s fusakem nevejdeme.