Syn11r, krev v moči

789
17.2.21 22:53

syn11r, krev v moči

Nemá někdo zkušenost? Syn 11let, neděle večer, krev v moči, jako kdybych vylila do záchodu červené víno, 3× po sobě, jinak žádné bolesti, pálení, teplota, nic. Ráno u dr zjistil, že má jen lehce zvýšenou bílkovinu, proto to na atb není, že to tím pádem není bakteriálního, ale virového puvodu, no a že je teda na horní hranici krev v moči, ale vizuelně druhý den už v moči krev nebyla, na těch testech ano. Že si mám koupit brusinkový sirup a urologický čaj a středa a pátek znovu moč. Dnes jsem nesla moč a že bílkovina je tam minimálně a že v pondělí té krvi měl 600, dnes 200, že je to na ústupu. Ale mě zajímá, kde se to teda vzalo? On mi to nedokáže dr vysvětlit, prostě neví. Je toto normální?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5294
17.2.21 23:03

@eldarka
Při takové makroskopické hematurii (přítomnosti krve v moči) bych na nic nečekal a frčel do nemocnice. Ale když už je to na ústupu, tak stačí ambulantní postup. Určitě bych se přimlouval na vyšetření v nefrologické ambulanci. Udělali vyšetření erytrocytů ve fázovém kontrastu? Tímto vyšetřením se určí, zda krev pochází z ledvin nebo z dolních cest močových.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6069
17.2.21 23:07
@eldarka píše:
Nemá někdo zkušenost? Syn 11let, neděle večer, krev v moči, jako kdybych vylila do záchodu červené víno, 3× po sobě, jinak žádné bolesti, pálení, teplota, nic. Ráno u dr zjistil, že má jen lehce zvýšenou bílkovinu, proto to na atb není, že to tím pádem není bakteriálního, ale virového puvodu, no a že je teda na horní hranici krev v moči, ale vizuelně druhý den už v moči krev nebyla, na těch testech ano. Že si mám koupit brusinkový sirup a urologický čaj a středa a pátek znovu moč. Dnes jsem nesla moč a že bílkovina je tam minimálně a že v pondělí té krvi měl 600, dnes 200, že je to na ústupu. Ale mě zajímá, kde se to teda vzalo? On mi to nedokáže dr vysvětlit, prostě neví. Je toto normální?

no me laika napadlo prvni, zda nemel k obedu repu… ale pokud krev diagnostikovana i doktorem, tak je ma domnenka mylna… divim se, ze vas nehnal na blizsi vysetreni. me ihned hnal na odborne vysetreni a to jsem sla jen na prevencku a zjistil to z odberu… a co to je? doktor si to neumi vysvetlit? me samotnou by takoveto jeho tvrzeni znepokojilo a o to vice bych nalehala na detailnejsi vysetreni…

Příspěvek upraven 17.02.21 v 23:17

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
789
17.2.21 23:08
@Doctus píše:
@eldarka
Při takové makroskopické hematurii (přítomnosti krve v moči) bych na nic nečekal a frčel do nemocnice. Ale když už je to na ústupu, tak stačí ambulantní postup. Určitě bych se přimlouval na vyšetření v nefrologické ambulanci. Udělali vyšetření erytrocytů ve fázovém kontrastu? Tímto vyšetřením se určí, zda krev pochází z ledvin nebo z dolních cest močových.

však k dr jsme šli hned ráno…jak popisuju… nebo jakože jsem se mela vyprdnout na vysetreni od detského lékaře? - mně teda přijde, že nic moc neví… ale já vím úplný prdlajs a zas si nechci hrát na chytráka…ty erytrocyty, to vubec nevím, co je, ale dnes prvně posla testy do laboratore, jinak to srkal kamsi na svuj pristroj a dalsi test delal z papírků

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
789
17.2.21 23:09
@markytka3 píše:
no me laika napadlo prvni, zda nemel k obedu repu… ale pokud krev diagnostikovana i doktorem, tak je ma domnenka mylna… divim se, ze vas nehnal na blizsi vysetreni. me ihned hnal na odborne vysetreni a to jsem sla jen na prevencku a zjistil to z odberu…

to mi taky říkal o té řepě, ale neměl… a hlavně to by bylo jen zabarvení a ne v testech ta krev…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5294
17.2.21 23:12

Já bych asi nevydržel s nervy při tzv. makroskopické hematurii a i v neděli večer frčel do nemocnice (kdybych samozřejmě nejedl červenou řepu). Divím se, že vás praktik neposlal minimálně na ultrazvukové vyšetření ledvin. :nevim: Pokud jsou erytrocyty (červené krvinky) deformované, pocházejí z ledvin, pokud ne, tak z vývodných močových cest, tak lze určit přibližný zdroj krvácení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
789
17.2.21 23:17
@Doctus píše:
Já bych asi nevydržel s nervy při tzv. makroskopické hematurii a i v neděli večer frčel do nemocnice (kdybych samozřejmě nejedl červenou řepu). Divím se, že vás praktik neposlal minimálně na ultrazvukové vyšetření ledvin. :nevim: Pokud jsou erytrocyty (červené krvinky) deformované, pocházejí z ledvin, pokud ne, tak z vývodných močových cest, tak lze určit přibližný zdroj krvácení.

Já se hodne uklidnovala tím, že mu jinak nic není. Ale ted me totálně se. e ta nevedomost. Chtela bych vedet, co je spatne. Takže by bylo vhodne si rict o ultrazvuk? nebo rentgen??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6069
17.2.21 23:18
@eldarka píše:
však k dr jsme šli hned ráno…jak popisuju… nebo jakože jsem se mela vyprdnout na vysetreni od detského lékaře? - mně teda přijde, že nic moc neví… ale já vím úplný prdlajs a zas si nechci hrát na chytráka…ty erytrocyty, to vubec nevím, co je, ale dnes prvně posla testy do laboratore, jinak to srkal kamsi na svuj pristroj a dalsi test delal z papírků

muj nazor - schopny doktor se pozna podle toho, jaky je diagnostik a pokud nevi, nema problem postoupit pacienta kolegovi… mluvim, ze sve zkusenosti, kdy nas detsky praktik se snad ctyricetiletou praxi sam uznal, ze to co ma me ditko, nikdy nevidel a ze nebude nic zkouset, a poslal nas na odborne pracoviste… diky tomu sel ihned na operaci s plno mediky v zadech :-) bo to fakt byl vzacny ukaz a nemusel se trapit xy lecebnymi pokusy… a i ja jako laik bych se podivovala, ze se nad takovym nekolikanasobnym vyronem krve nepozastavil a resil neco pres papirky… vzdy z nich preci nepozna, odkud se ta krev bere…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5294
17.2.21 23:20

@eldarka
Ideální postup by byl odeslání na urologickou ambulanci a tam vyšetření:

• moči: moč + sediment, moč ke kultivaci, moč ve fázovém kontrastu
  • ultrazvukové: ledvin a močového měchýře
  • dle rozhodnutí urologa ev. CT břicha (k detekci RTG-kontrastních kamenů)
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
789
17.2.21 23:30

No, i kdyz je to na ustupu, zítra zavolám jeste detskému urologovi..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat