Synflorix jaký je maximální rozestup?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Amanda08
Povídálka 38 příspěvků 06.08.18 13:53
Synflorix jaký je maximální rozestup?

Zdravím, chtěla bych se zeptat jaky je maximální rozestup mezi první a druhou dávkou synflorixu. První syn dostal někdy v dubnu zítra máme jít na druhou bohužel to opět musíme odložit. A sestra u doktorky mi říkala že poslední dávku si budu muset zaplatit a že je nesmysl 2-6 měsíců (to si myslím že jsem někde četla že minimálně 2 měsíce od sebe a maximálně 6 měsíců) je mi to v podstatě fuk já lituji i té první ale zajímá mě jak to vlastně je. Že se ještě prý budou muset pobavit s nějakým dealerem o tom jestli to vůbec má cenu doockovat. Díky za odpovědi nejlépe i s nějakým odkazem který bych ji mohla příště dát přečíst :lol: :lol:

Reakce:
 
Popokatepetla
Závislačka 3144 příspěvků 06.08.18 14:55

@Amanda08 tak pokud lituješ i té první dávky, proč chceš dávat další? Se na to vyprdni :nevim:

 
Amanda08
Povídálka 38 příspěvků 06.08.18 16:14

@Popokatepetla nějak ji nedokážu říct úplně ne ona sestra i teď se na mě vždy sesype jak sup že to zase odkladam pro nemoc :zed: doktorka ani tolik ne. Najednu stranu doufám že v tom září už řeknou že to nemá cenu

 
Reflex
Ukecaná baba ;) 2017 příspěvků 06.08.18 16:15

Maximální rozestup asi není stanoven. Pojišťovna ale chce, aby bylo základní schéma naočkované teď tuším do 7. měsíce, jinak to nezaplatí.

 
Amanda08
Povídálka 38 příspěvků 06.08.18 16:25

@Reflex no tak my byli furt nemocní proto se to odkladalo a když jsem volala na pojišťovnu tak s tím odkladem pro nemoc nemají problém když to doktorka bude mít zapsané. Spíš mi jde o to že mi sestra říkala že je to dva měsíce déle to prý nemůže být ten rozestup. Což mi přijde divné.

 
Reflex
Ukecaná baba ;) 2017 příspěvků 06.08.18 20:41
@Amanda08 píše:
@Reflex no tak my byli furt nemocní proto se to odkladalo a když jsem volala na pojišťovnu tak s tím odkladem pro nemoc nemají problém když to doktorka bude mít zapsané. Spíš mi jde o to že mi sestra říkala že je to dva měsíce déle to prý nemůže být ten rozestup. Což mi přijde divné.

Podle nějakých zdrojů to tak je, no. V příbaláku Synflorixu není stanovena horní hranice, je tam jen nejméně 1 měsíc od první dávky. Na vakciny.net je tabulka a tam je 2 měsíce jako maximum. Osobně bych se být tebou zeptala, jestli tu druhou dávku dá nebo ne, ale že odkládáš. Pokud řekne, že jen za úplatu a tys to nechtěla platit, tak bych znovu kontaktovala pojišťovnu a chtěla stanovisko, spousta doktorů očkuje s mnohem většími rozestupy, podle nemocnosti dítěte a je to v pohodě, takže teoreticky to jít musí. Pokud by to neuhradili, tak bych se na to úplně vykašlala. Po 2. roce kdyžtak stačí jen jedna dávka, tak pokud by ses bála pneumokoků, našetříš na tu jednu dávku a je to.

 
Popokatepetla
Závislačka 3144 příspěvků 07.08.18 09:12

@Amanda08 já nevím, ale pokud nejsi o dobrovolném očkování přesvědčená, tak bych ho nedávala. Sestře je do toho houby, nemá se na tebe co obořovat, že nechceš naočkovat nemocné dítě. Tvoje dítě = tvoje zodpovědnost. Připrav si nějakou asertivní odpověď, proč ses takhle rozhodla a nemusíš řešit proplácení a neproplácení pojiš´tovnou.

 
Amanda08
Povídálka 38 příspěvků 07.08.18 22:11

Mě ani tak nejde o to placení, já to klidně zaplatím ale trochu mi přijde že se mě snaží zahnat do kouta. Spíš jsem chtěla vědět ten rozestup. Nemám problém si tam zavolat. My ani tu první dávku neměli pichnutou v 7 měsíci. Takže celkově pokulhavane. Nevadí i tak vám děkuji :palec: :mavam:

 
Saša222
Povídálka 28 příspěvků 09.08.18 20:20

@Amanda08: Půl roku není problém. Jediné limity jsou kvůli proplacení pojišťovnou. Moje malá byla pořád nemocná a očko jsme musely několikrát odložit. Šla asi až po třech měsících. Také jsem pátrala, zda to ještě vůbec bude mít účinek.

 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Restaurace bez dětí: Diskriminace, nebo dobrý nápad?

Rozhodnutí Davida Salomona, že děti v jeho restauraci nejsou vítány, se sešlo... číst dále >

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala... číst dále >

Články z Expres.cz

Heroinová Tereza oslavila v cele smutné výročí. Nakazila svého právníka?

Další soud a další zklamání. Češka Tereza (22), která je v Pákistánu obviněná... číst dále >

Šafářová oslavila Fed Cup s parťačkami i přáteli. Plekanec ale pořád nikde!

Tenisovou kariéru sice pomalu končí, přesto si Lucie Šafářová náramně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Úsporná variace na svatomartinské menu. Hustá polévka i kuře jako husa

Svatý Martin se k nám sice chystá spíš na bílém bicyklu než na koni, ale... číst dále >

Moje přítelkyně se stala mužem, ale stále ji miluji, říká Američanka

Heather Silva z Texasu se před šesti lety zamilovala do ženy. O tři roky... číst dále >