Systém při šetření

Anonymní
29.8.20 12:50

Systém při šetření

Ahoj, chtěla bych se víc zaměřit na šetření, sle nějak nemohu vykoumat ten správný systém - jeden účet mám na šetření, na které se prostě nesahá (rezerva ma konec světa :mrgreen: ), jeden účet mám na šetření na konkrétní věc, takže tam je to jasné. Nicméně chtěla bych nějaké peníze odkládat ještě na takové ty nenadálé, ale drobnější věci - oprava, nová pračka, apod., technická. Tam k tomu byste to ještě nějak dělily? Třeba na krátkodobé a dlouhodobé, nebo už je to zbytečně komplikované. Je lepší mít větší obnos na jednom místě, nebo drobnější částky rozčleněné. Nějak ten systém nedokážu udělat jednoduchý a efektivní.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5164
29.8.20 13:09

Tak na nejakych 5-10 let coz jsou stavebka, akcie apod. A nebo ty kratkodoby, coz nejaky terminovany vklady a sporici ucty. A nebo pak na dloooouhou dobu na stari.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22382
29.8.20 13:14

K tomu, co pise @Cenarius pak jeste nektere banky nabizi v ramci sporiciho uctu tzv. poducty/obalky, tajze mas lepsi prehled, kolik mas treba nasetreno na vanoce, na pracku, na dovolenou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6431
29.8.20 13:16

Máme všechno na jedné hromadě a světe div se, funguje to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5789
29.8.20 13:25

Mam vsechno na jedne hromade, tedy mimo prostredku na investice do cennych papiru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
870
29.8.20 13:48
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla bych se víc zaměřit na šetření, sle nějak nemohu vykoumat ten správný systém - jeden účet mám na šetření, na které se prostě nesahá (rezerva ma konec světa :mrgreen: ), jeden účet mám na šetření na konkrétní věc, takže tam je to jasné. Nicméně chtěla bych nějaké peníze odkládat ještě na takové ty nenadálé, ale drobnější věci - oprava, nová pračka, apod., technická. Tam k tomu byste to ještě nějak dělily? Třeba na krátkodobé a dlouhodobé, nebo už je to zbytečně komplikované. Je lepší mít větší obnos na jednom místě, nebo drobnější částky rozčleněné. Nějak ten systém nedokážu udělat jednoduchý a efektivní.

Tohle mi přijde moc komplikované a časově neefektivní. Rozdělila bych penzijko, stavebko, případně nějaké fondy apod. a to drobné šetření bych delala v rámci obálek v účtu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13352
31.8.20 08:29

My máme každý stavebko a pensijko a pak mám rozdělenou částku na měsíc na útratu potravin a drogerie + „kapesné“.
Co zbyde dávám do obálky do trezoru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama