Taky vám teď v horku děti nejí?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Emilie
Generální žvanilka 20518 příspěvků 07.07.10 12:20
Taky vám děti nejí?

Co jsme se vrátili z dovolené (cca 14 dní) se Jarda (2,5 r.) nějak nemůže zorientovat a vrátit do svých straých kolejí. Mimo jiné má i problémy s jídlem. Jako on by jedl, ale čokolodávové řezíky, sušenky, Všechny ty Brumíky, atd. Ještě po boji do něj manžel dostal sekanou. Já vím, odborníci přes zdravou stravu by asi skákali oknem, kdyby to viděli, ale … když cokoli jiného s vervou Fučíka u výslechu odmítá? Tak spíš jsem se chtěla ujistit, že ty vaše děti taky … nežerou a nežerou … :-)

Jinak když poslouchám svůj matřeský šestý smysl, říká mi, že je to v pohodě, prostě nemá hlad, spíš že ho honí mlsná. Bohužel jsem pod šíleným tlakem okolí, kdy mi mi všichni „kladou na srdce“, že jako matka mám dohlídnout na to, aby dítě minimálně pětkrát denn ějedlo zdravou stravu … a to pak jednoho dost zviklá …

Reakce:
radúna
Extra třída :D 12040 příspěvků 07.07.10 12:24

Ahoj Emilie, kašli na okolí a tlaky, které na Tebe tlačí :kytka: . Prckové mi taky nejedí, i když jsme ještě nikde na dovči nebyli. Je horko, nemají takovou potřebu furtovat a zahřívat si tělíčko jídlem. Nežerou a nežerou. A když, tak něco málo. A kdyby to jen trošku šlo, tak by starší měla na jídelníčku denně chipsy, křupky, tyčinky..... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .

Shílenka
Závislačka 2972 příspěvků 07.07.10 12:25

Ahoj, moje díťata teď taky moc nejí, myslím, že je to tím vedrem. Jediné, co jsou schopni jíst na kila jsou rajčátka. Takže dělám jen samá lehká jídla, různé saláty, těstoviny a tak a s tím už problém nemají. Jinak normální jídla, co jedly doteď, do nich také nenacpu… :lol: :lol: :lol:

Brusek
Echt Kelišová 9940 příspěvků 200 inzerátů 07.07.10 12:25

tak nás malý momentálně už skoro týden taky moc nejí, jak je jindy jak kyselina. Dopoledne ještě jakž takž to ranní mlíčko a pak jogurt, ale pak už nechce obědvat, někdy se mi do něj podaří narvat aspoň pár lžiček polívky a potom celé odpoledne boj-nepojí do večera skoro nic, sem tam něco uzobne a to za ním musím pořád běhat a nutit ho. Ale jinak kokinkaaa to jooooo :zed: takže jsme na tom asi jako vy, i s tím věkem (viz metřík), a to jsme ani nemuseli být na dovolené. Přikládám to těm horkům, malý je dost špatně snáší (asi po mě :roll: ), i zvracel, další den měl průjem, pak už sice nic, ale nechce jíst. No a sotva se zbrchá, tak začnou vedra znovu :pocitac:

Alyss
Extra třída :D 10534 příspěvků 07.07.10 12:29

No mě malej poslední dobou jí míň a moc hlad nemá,ale řekla bych ,že je to tím vedrem…Sušenky apod. nedávám,ale chtěl teď častěji jogurty a z oběda si většinou jen tak trochu uzobl a pak snědl okurku,rajče a víc (maso,brambory apod.) nechtěl..

milhaus
Kelišová 5907 příspěvků 07.07.10 12:31

Taky si myslím,že to bude vedrem,malá taky moc jíst nechce,hodně pije,tak jsem ráda.Jinak okolím se nenech nervovat.

levi
Závislačka 3317 příspěvků 07.07.10 12:45

Moje děti moc nejedí během celého roku a teď v těch vedrech je to ještě horší. Že do každého jídla musím nutit staršího, na to jsem celkem zvyklá, ke zlepšení pomohl pevný režim, prostě každý den ve stejnou hodinu jsou svačinky i oběd. Když tu hodinu prošvihnem, tak pak jíst už nechce. Taky hodně pomohlo,že nedostává během dne sladkosti, ty jsou opravdu jen za odměnu, třeba když mooooc hezky jí.
Momentálně však nechce jíst ani mladší, takže to taky přičítám tomu vedru.

eva76
Ukecaná baba ;) 1180 příspěvků 07.07.10 12:59

u nás je taky „stop stav“ :mrgreen: , odpo jedu k lékaři, páč má Elinka ještě horečky, přičítala bych to tomu vedru a, v našem případě, ještě právě se prořezávajícím špičákům, chudinka malinká :hug:

Sunnny
Kelišová 5425 příspěvků 07.07.10 13:15

Taky skoro nejí hlavně obědy,ale začalo to už před těmi vedry-vypije mlíko pak si dá někdy rohlík s lučinou tak jednu osminu rohlíku-oběd čtvrt přesnídávkové skleničky je úspěch a pak tak půlku jogurtu večer kaši toť vše.Jdu do něj cpát oběd to zas budou nervy :nevim:

kačenka89
Závislačka 2532 příspěvků 07.07.10 13:19

tak u nás je to stejné.. :roll: takže prdim na velké vaření a dělám spíše lehké obědy.. např.polívky to mi malá sní a nebo jen brambor s brokolicí atd…

clovek
Extra třída :D 10017 příspěvků 07.07.10 14:30

Pridavam se, nas dvouletak taky do vseho jen tak dloubne, snidani nepotrebuje, svaciny by zrusil, obed nekdy sni, vecere opet nic moc, no jesteze rano i vecer vypije trochu mleka, samozrejme tycinky, cokoladu, lentilky apod. by mohl porad. Jeden cas mne to jeho nejedeni dost trapilo, ale uz jsem nejak rezignovala, nasilim to do nej stejne nenarvu. Pevne nervy s nejedliky!!!

Emilie
Generální žvanilka 20518 příspěvků 07.07.10 15:06
kačenka89 píše:
tak u nás je to stejné.. :roll: takže prdim na velké vaření a dělám spíše lehké obědy.. např.polívky to mi malá sní a nebo jen brambor s brokolicí atd…

No … to mi připomnělo, navařila jsem jeho oblíbenou polívku do zásoby (sní tři čtyři lžíce, a vesměs teda brambory s troškou vody na lžíci), víte, co sní dvouletý dítě, to nemá cenu dělat jednu dvě porce … a to bylo komentářů, že ho krmím „jen“ polívkou ..... :cert:

fragola
Generální žvanilka 24804 příspěvků 07.07.10 15:15

Sakryš, tak to jenom já mám doma kyseliny, který jsou, s prominutím, rozežraný pořád :lol: :mrgreen: Ať je jaro, léto, podzim, zima, jsou při chuti 8-) Ale je fakt, že se při horkých dnech vyhýbám nějakému zdlouhavému vaření a dělám spíš lehčí jídla, urputně se bráním třeba rajské omáčce s knedlíkem apod., i když věřím, že děti by si daly, spíš na to v takovém teple nemám chuť já :wink:

Já bych řekla, že tolik horkých dnů nebude, aby děti - nejdlíci vyhubly na kost a do jídla bych je nenutila :wink: Hlavně, když pijí a až se ochladí, zase to doženou :-D
Na tlak okolí bych se vykašlala 8-)

Clementine
Nadpozemská drbna 27298 příspěvků 07.07.10 15:26

Taky baští všeho půl až 3/4 svých porcí. Taky to přičítám vedru, ale možná je přesycený, protože minulé tři týdny jedl ažaž, tak si dává oraz :-)
Jinak vedra budou ještě fest, ach jóóó :cry: :cry:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Dvě ženy za jeden večer: Jak Onder zvládl polibky na ruku i dámské lodičky

Po velkém finále StarDance následovala samozřejmě afterparty, na které se... číst dále >

Nejdrsnější kritika Sparty: Rosický na to nemá, Křetínský je analfabet, říká Luhový

Dlouho bylo ticho, teď ale z úst Milana Luhového (55) zazněla jedna z... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >