Tatínek u porodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

freeonit
Ukecaná baba ;) 1477 příspěvků 09.08.10 11:51
tatínek u porodu

Ahojky maminky, mate zkusenosti s tatinkama u porodu? jaky maji prava co vsechno vidí a jestli se musi nejak hlasit kdyz chteji prestrihavat pupecni snuru nebo natacet nebo fotit? znami kteri byli u porodu tvrdi ze neni o co stat ze stejne nic nebylo videt ale pritel se o to nechce ochudit.. budu rodit v náchode tak jestli mate nektera zkusenosti primo s touto porodnici budu rada.. :-)

Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Reakce:

Pipet
Generální žvanilka 23464 příspěvků 09.08.10 12:11

Tak asi nejde o to, co všechno tatínek uvidí, ale že tam bude s tebou jako psychická podpora hlavně! Jak není o co stát - uvidí svoje dítě, hned úplně maličké a čerstvoučké, uvidí svou ženu, jak to všechno zmákla, uvidí, že porod není žádná „sranda“. (I když my se na boxu i nasmáli, bylo to hezké…)
Ke stříhání šnůry ho vyzvala sestřička, taky ho popoháněla pro foťák, protože jen stál a čučel jak péro z gauče=)
Rodila jsem v Ostravě, tak s Náchodem přímo neporadím.

Edit - a jinak viděl všechno. Hlavičku na půl cesty, nástřih, šití, všechno… Kdyby nechtěl, dívat se jasně nemusel, mohl mi hledět do očí zamilovaně třeba, ale chtěl, tak viděl. Nijak ho to „nepoznamenalo“. :palec:

Příspěvek upraven 09.08.10 v 12:13

barbaraF
Kecalka 297 příspěvků 09.08.10 12:11

Ahoj tak muj přítel u porodu byl a byl moc rád.Mohl se podívat jak už vykukuje hlavička,jestli chce přestřihnout pupeční šnuru se sami zeptali,ale je lepší když to řeknete dopředu,hned po narození mohl mimi vyfotit,být s ním u první očisty,prostě super.Natáčet porod nemohl ale tak to myslím důležité není,kdyby natáčel tak by mi nemohl stírat pot a držet za ruku :wink: Já teda rodila ve šternberku ale myslím že je to všude podobné.

pajulík
Závislačka 3435 příspěvků 09.08.10 12:12

Já teda nejsem z Náchoda ale z Olomouce, a za sebe můžu říct, že mít taťku u porodu byla velice dobrá volba. :palec: Fotit a natáčet si mohl kdy chtěl a na pupeční šňůru se ptali, jestli chce přestřihnout až to bylo aktualní. :lol: Navíc je moc krásné, když se mimi narodí a jste u toho oba. :palec: :lol: Přeji pěkný a rychlý porod. :kytka:

surikataXY
Echt Kelišová 9518 příspěvků 09.08.10 12:13

nebylo nic videt? a co tatinek Tvych znamych chtel videt? :lol:
takze ja mela tatinka u porodu, pomahal mi zvedat se na luzku (sjizdela jsem ) a otacet me, nemela jsem silu se pretocit na zada, kdyz me PA chtela vysetrit…foceni nam musela detska sestra pripomenout, jakoze proc si to nefotime (nejak jsme zapomneli :oops: ) pri tlaceni mi zvedal hlavu, potom choval malou, kdyz me sili, takze rozhodne to pro me pomoc byla…

ale aby se treba dival me mezi nohy, jak leze mimco, jakoze aby z toho porodu neco mel, tak to bych si neprala

Angua
Hvězda diskuse 50732 příspěvků 09.08.10 12:15

Rodila jsem jinde, ale drahý fotil bez problémů, o šňůru by se musel hlásit asertivně a předem, říkali nám na kurzu, je to pak šup šup a občas zůstanou tatínci vyjeveně stát, že chtěli stříhat, ale včas neřekli a nestihli to. My jsme nakonec rodili kleštěma, tak na podobné vylomeniny nebyly myšlenky, byli jsme rádi, že je malý venku.

Nevím, co chtěli známí vidět, drahý viděl víc, než chtěl. Jestli chtěl manžel nakukovat přímo „do chřtánu“ - nevím, jestli je o co stát a jestli to doktorům neva, že by se jim tam pletl :lol: :lol: :lol: Když by nebyl problém, tak třeba ne… MM mi stál u hlavy a viděl i tak víc, než dost :lol:

Jako jestli to brali jako dokument National Geografic - Zrození lidského mláděte, tak je možné, že měli takové pocity, já jsem byla strašně ráda, že jsem tam muže měla jako oporu a on zas viděl, co je to za dřinu. Před pár dny byl u porodu kamarád ten taky říkal, že to takové nečekal, že klobouk i slipy dolů před všema maminama :lol: :lol: :lol:

Gina108
Generální žvanilka 23849 příspěvků 09.08.10 12:18

Hihi, taky mne dostalo, že nebylo nic vidět :mrgreen: Tatínek tam není kvůli nějaké podívané, ale kvůli tomu, aby tě podpořil, třeba podal vodu (PA tam se tebou nebývá celou dobu - má na starost i jiné rodičky, nebo jde na kafe) nebo tě podpíral, když chceš chodit o psychické podpoře nemluvě.

Kakika
Extra třída :D 14184 příspěvků 09.08.10 12:27

Přítel byl a bylo to super. V průběhu porodu se natáčet nesmí (ani bych to nechtěla), byl mi oporou, pomáhal mi do sprchy, podával pití a pomáhal otáčet, když přišli natočit monitor. Při porodu se snažil dívat, ale když došlo na nástřih, tak ho ta snaha rychle přešla :mrgreen: Viděl malého dřív než já (a že prý není nic vidět :-P ), sestřička mu pak řekla, ať si fofrem vezme foťák a maže za ní :lol: Tam mu ukázala a vysvětlila co všechno s malým dělá, hezky si tam pokecali a vrátili se, až když jsem byla zašitá. Prostě super, nijak ho to nepoznamenalo (i když jsem měla strach, hlavně, když mi pak líčil s husí kůží jak se cítil při mém nástřihu 8-o ) a při dalším se mnou chce být taky. Byl z toho pěkně vyvalený, prý netušil, kolik toho ženská musí vydržet, úplně ho to dostalo :hug:

Jo a rodila jsem v Hradci - pupeční šňůru nestříhal, ani jsme o tom nemluvili, ale myslím si, že by stejně nechtěl - bál by se. Rozhodně je ale třeba hlásit se dopředu.

liška
Echt Kelišová 7539 příspěvků 09.08.10 12:38

Manžel byl u obou porodů, hlavně, jak už psaly holky, jako psychická podpora. :palec:
Natáčet jsem nechtěla já, ani aby mě fotil, až potom děti.
Jsem mu moc vděčná, že tam se mnou byl, u prvního mi stál u hlavy, počítal a zvedal hlavu, u druhého (vyvolávaného), jsem nesnesla dotyk kohokoliv, tak stál u okna a viděl vše, ale byla jsem ráda, že tam byl se MNOU. :hug:
Pupečník nestříhal ani jednou, ale problém by nebyl, záleží na domluvě. A pro foťák ho poslala taky sestřička. :mrgreen:

Farllin
Neúnavná pisatelka 17368 příspěvků 09.08.10 12:43

Vy jste to tak krásně napsaly, úplně mě to dojalo :hug: .Ale to možná bude tím, že jsem strašná cíťa teď poslední dny. A nad tatínkem u porodu pořád uvažuju, jestli ho tam chci. On chce, já nevím.

Angua
Hvězda diskuse 50732 příspěvků 09.08.10 12:47
Farllin píše:
Vy jste to tak krásně napsaly, úplně mě to dojalo :hug: .Ale to možná bude tím, že jsem strašná cíťa teď poslední dny. A nad tatínkem u porodu pořád uvažuju, jestli ho tam chci. On chce, já nevím.

Já bych si ho vzala, poslat na chodbu ho můžeš vždycky, když ti poleze na nervy :lol: :lol: :lol: Nebo třeba jenom na první dobu porodní a na sál jít nemusí… Ale za sebe říkám, že je to fajn tam někoho mít. Už jenom jako rychlého posla. Maminka, co se mnou byla v porodnici rodila sama a říkala, že to bylo složité se vždycky někam doplazit a někoho si zavolat. Navíc souběžně rodila jiná mamina, která byla v závěru o kousek rychlejší a jí řekli, že pan doktor teď nemá čas :lol: To bych tam sama být teda nechtěla 8-o :lol:

Kajaaada1
Ukecaná baba ;) 1901 příspěvků 09.08.10 12:48

Ahojky, manžel byl u porodů obou dcer a byla jsem za to hrozně moc ráda. Rodila jsem ve Svitavách.Byl pro mě psychickou oporou. Porodní asistentka se ho sama ptala, zda bude chtít přestihnout pupeční šňůru.Holky fotil jak je sestičky měří, váží atd.

katka 79
Kecalka 292 příspěvků 09.08.10 12:49

Manzel mi cele tehotenstvo tvrdil, ze k porodu nepojde, ze sa na to neciti. Tak som sa s tym proste zmierila. No cestou do porodnice povedal, ze tam bude, ze je to predsa nase babatko, ze chce byt pri jeho narodeni. Videl snad vsetko, snuru neprestrihoval, no cely porod ma drzal za ruku, povzbudzoval…ja som bola po porode totalne ko, takze po dobu, co ma sili (hodinu) maleho drzal na rukach on. Keby tam nebol, maleho by proste odniesli a ja by som ho nevidela. Videl ako maleho osetrili, zvazili, zmerali, vsetko nafotil. Teraz hovori, ze keby tam nebol, ja by som ani neporodila :mrgreen: (uz som nevladala tlacit, manzel povedal, ze uz len raz zatlacim a babatko bude na svete a mal pravdu).
Nechapem, co chceli tvoji znami vidiet, o co stali :nevim: Ved narodenie maleho cloviecika je to najkrajsie na svete, tak nechapem, ako mozu povedat taku blbost :zed:

freeonit
Ukecaná baba ;) 1477 příspěvků 09.08.10 13:21

barbaraF jj znami prave rodili vetsinou ze sternberku protoze jsou z moravy, prave povidal jeden tatinek ze byl u hlavy maminky a jen ze ji drzel za ruku , nevim jestli mu nedovolili se podivat jak mala leze ven nebo co… :-( no na druhou stranu ted premyslim jestli tatinka na to ted pripravit aby se mi tam nesesypal, to by moc velka psychicka podpora nebyla… :lol:

Aludnev
Ukecaná baba ;) 2415 příspěvků 09.08.10 13:23

Já chlapa u porodu neměla. Já jsem v dnešní době ta „divná“, co si myslí, že chlap prostě nemusí být u všeho. Měla jsem kamarádku a neměnila bych. K dalšímu porodu jsem s ní domluvená zase. Snažila se to tam zlehčovat vtipnejma hláškama, který bych v takový situaci teda od chlapa rozhodně nesnesla. :lol: :lol: Nehledě na to, že by jich určitě nebyl ani schopen. :mrgreen: :mrgreen: Například se s porodníkem dohadovala, jestli stihnou oběd… :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Myslím, že snad chlap ví, že to není procházka růžovým sadem a nemusí to celé vidět, aby si mě za to vážil. Jo a můj muž mi je za tento můj postoj neskonale vděčný… :wink: :wink: :-D :-D :-D

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jsem expertka na zkrácené úvazky, směje se Karolina

Karolina Macúchová působí klidně, jako by se právě vrátila z jógové lekce.... číst dále >

Jak dítě odtrhnout od počítače? Klíčem je jiná zábava

Také byste radši viděli své děti trávit čas jinak než koukáním na videa na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Všichni překonáme strach, ale nesmíme ho zazdít, říká sociální pedagožka

Láska. Hledání. Rozvod. Handicap. Puberta. Strach. Zoufalství. Zranění.... číst dále >

Horší než ranní nevolnost. Při nemoci, kterou má Kate, může jít o život

Ranní nevolnost někdy zastihne skoro každou těhotnou ženu, daleko menší... číst dále >

Reklama