Těhotenský test a pocity

Anonymní
16.8.11 09:55

Těhotenský test a pocity

Hezké dopoledne,

občas zde pročítám diskuze či deníčky a dnes jsem se rozhodla naspasat. Podělit se o své pocity. Omlouvám se za anonym, ale snad pochopíte.
Poslední týden jsem neustále namáčela těhotenské testy do své moči. Přála jsem si dvě čárky. A ejhle. První den, docela slabá čárka a do limitu. Další ráno zase čárka. Sice světlá, ale byla tam. Další dva dny obdobné testování. Přítel sice viděl jenom jednu čárku, ale jeho domněnka zněla, že ty dvě čárky mají být stejně silné.
Včera jsem měla dostat menstruaci a ona nikde. Smíšené pocity. Těhotenský test hlásí sílející čárku. Už dobře viditelnou i pro přítele. A dnes - bolesti břicha a krev. Máme malého synka, ještě mu není ani rok. Od září mám nasmlouvanou práci a na leden státnice. Mé pocity nad pozitivním testem byly smíšené, ale teď mi je moc smutno. Jak je možné, že čárka tmavla a já to dnes stejně dostala? Uvědomila jsem si, jak jsem byla strašně sobecká. Prvně jsem řešila otázky - Co práce, škola, syn nebude ochuzený? Taková sobeckost místo těšení se na nový život. Mám pocit, že jsem selhala jako člověk, žena a matka. Ne, proto, že jsem začala krvácet. To se tak někdy stane, ale proto, že jsem řešila pouze svoje potřeby a ani mě nenapadlo, že by ten malý vznikající život nemohl být v pořádku. A proč píšu? Abych se vypovídala a pověděla dalším maminkám, co třeba teď koukají na dvě čárky a mají protichůdné pocity - buďte šťastné, protože jste dostaly krásný dar, nového, ale zatím malého života.
Omlouvám se, ale potřebovala jsem se svěřit.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

46669
16.8.11 10:13

Ach jo, to je škoda!
V první řadě jsi ale neměla testovat před očekávanou MS! Vždyt takovýchto „těhotenství“ může ženská mít spoustu za život, a pak je z toho zbytěčný smutek…

Snad se to povede příště. Jestli teda ještě chceš :wink: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8286
16.8.11 10:16

ahoj anonyme… stává se to bohužel často, vajíčko se oplodní ale odejde s požděnou ms, mě se to stalo před 4 měsíci… sobecká nejsi, já měla myšlenky stejné protože jsem netušila do té doby, co se může vlastně stát… ted až se mi ukážou // budu nejdřív čekat až to bude opravdu potvrzené i se :srdce: a až pak budu přemýšlet co a jak…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23033
16.8.11 10:37

rozhodně nejsi žádný sobec, já s prvním pozitivním testem taky asi tak 10 vteřin po údivu zapla v hlavě kalkulačku :lol: jestli to zvládnem, jak to bude, s prací a pod.
naopak si myslím, že je to o zodpovědnosti a né o sobectví :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
697
16.8.11 11:10

v lednu 2009 se mi stalo lautr to samé, nezměnila bych nic, než že místo anonymu podpis (to není nic proti, jen jeden z rozdílů, že nejsme jedna osoba:-))a to, že mě čárka příliš nesílila, spíš byla stále stejná (slabší) a bylo to trochu varování. Navíc to bylo absolutně neplánované…pocity navlas stejné, jako píšeš …zpočátku, pak jsem to taky obrečela…považuju to celkem za normální a dobře, že ti pomohlo vypsat se:-)
akorát jsem to nahlásila svému gyndr a musela jsem ještě na krev, že hcg kleslo (klesá) jak má..to byl blbý pocit jít si s již probíhající ms nechat nabrat krev a čekat jak vyjdou testy.
Teď už mám druhýho klučíka, děti jsou od sebe 28m místo 19m (jak jinak než neplánovaně - ikdyž vysvětlení toho slova, tak já říkám, jakože se povedl dřív, všchno bylo chtěné, jen později, zřejmě jsme chyběli v sex.výchově:-DD) a směju se, že bych měla buď jedno/ho nebo druhýho (protože jsem otěhotněla v době potenciálního TP toho „těhu“, kterým bych tak snad ani nenazývala.. - jak píše někdo přede mnou, stává se to za život dostkrát, tak lepší nevědět a nepídit se..)

Hodně štěstí příště :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1325
16.8.11 13:33

Když jsme tenkrát s manželem pracovali na mimi,tak hned ten první měsíc,když jsem to měla dostat,jsem to dostala a bylo mi to líto(to bylo pondělí),jenže to bylo spíš takové větší špinění,tak jsem ve středu udělala test,nemohla jsem to vydržet a objevila se tam slaboučká druhá čárka.V pátek jsem šla k dr.,ještě mi sestry řekly co tam dělám takhle brzo,že bych tam měla jít po delší době a ještě když to nedostanu,ale nedala jsem se odradit.Nabrali krev a odpoledne po telefonu potvrdili těhotenství :mrgreen: takže MS nemusí znamenat,že nejsi těhotná.Hodně štěstí v životě :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5850
16.8.11 14:38

S manželem jsme také začli pracovat na miminku, hned první měsíc MS nedorazila, dělala jsem si jeden TT za druhým, celá nervózní, jestli se podařilo a ejhle na dalších testech už se 2 čárky objevily, sice slaboučko ale byly tam. Další den, další test - opět dvě čárky. Nakonec jsem testla digitálním TT a test ukázal plusko 1-2týdny od početí. Byla jsem nadšená, manžel taky, MS stále nikde už 2 týdny zpoždění. Hned na další týden jsem se objednala k Dr.. Jenže den před návštěvou gyndy, křeče v podbřišku a silná MS. Nevěděla jsem co se děje. Byla to hrůza. Teprve dnes jsem se dozvěděla, že šlo o samovolný potrat :-(. Radovala jsem se předčasně :-( . Chci jen říct, že už nebudu používat TT dřív než bude zapotřebí, kdyby člověk nebyl netrpělivý neměl by být z čeho zklamaný (ani by vlastně netušil). S manželem se začnem snažit znovu hned, jak to bude možné. Už se těším :dance: a anonymko neházej flintu do žita. Určitě to výjde, a když ne ted tak přiště :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7267
16.8.11 21:08

taky si myslim, ze nejsi sobec, ja pri pohledu na pozitivni test ,kdyz malemu ,uz druhemu nasemu ditku, byl akorat cerstve rok , myslela , ze omdlim. Opravdu se mi zatmelo pred ocima a musela jsem si sednout. Nastesti to dopoadlo dobre, takze ted se tomu spis smeju, sice byl neplanovanej, ale o to vetsi „dobrodruzstvi“ to bylo , on je proste nas bozi dar, a tak jsem ho i vzdy brala, jen proste v prvni chvili to cloveka zaskoci , to je normalni. Drzim palce , at miminko zase prijde :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama