Těhotenství a cysty

Anonymni
24.9.03 11:22

Těhotenství a cysty

Čauky,

mám problém a potřebovala bych poradit. Již jednoho střapatého syčáka máma nyní jsem těhotná cca 5. týden. Lékařka mě , ale upozornila na poměrne velkou cystu. Tak mám docela strach. Máte některá takové zkušenosti? Děkuji :-)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
24.9.03 13:49

Těhotenství a cysty

Jsem v 21. týdnu a již od počátku těhotenství mám cystu na vaječníku. Lékařka mi sdělila, že s tím nic dělat nebudeme, buď se vstřebá anebo se jí budeme zabývat až po porodu. Rozhodně na vývoj miminka a průběh těhotenství nemá vliv.

Ahoj

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
24.9.03 15:13

Těhotenství a cysty

Ahoj,

v 7. týdnu mi doktor také objevil cystu na vaječníku a říkal, že to nejspíš souvisí s těhotenstvím a že by se měla vstřebat. Taky mě to vyplašilo a psala jsem i dotaz do diskuze. Ale na kontrole za 3 týdny tam již nebyla :-)

Určitě se ti taky vstřebá.

Zdraví Marko

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
25.9.03 08:28

Těhotenství a cysty

Děkuji za Vaše odpovědi, doufám, že všechno bude OK. Uvidí se za 3 týdny, jdeme na ultrazvuk. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
14
11.8.18 18:12

Cysta misto těhotenství

Ahojky holk musím se vám svěřit a zeptat se zdali má nějaká z vás takové zkušenosti jako ja? V půlce června jsem měla pozitivní test sice slabý ale měla začátkem července js3m byla u doktora na ultrazvuku prý nic neviděl tak mi brali krev v krvi jsem měla zvýšené hcg tak uz jsem se radovala asi koncem července jsem byla na ultrazvuku a rikal mi doktor ze uz tam je neco vidět ale na kartu tehotenskou ze je brzy tak jsem mela jit teď v pátek byl tam jiný doktor jsem zvyklá na svého ale co se dalo dělat a z radosti ze budu odchazet s fotkou miminka a kartou tehotenskou jsem odešla z brekem doktor rikal ze nechape jak se to mohlo stat a strasne myho gynekologa i omlouval ae nejsem tehotna ae mam cysty nq vaječníků a v děloze, a měla jsem i bolení břicha ze začátku brala sem vše spojené z příznaky těhu.. Říkal ze jsem mela menší cystu prasklou proto to boleni zvýšené hcg a nevím co ještě jsem ztoho ještě teď v šoku a vůbec nevím zdali je totok možné a ještě jak to říct rodině a příteli on se těší moje rodina se těší jeho rodina taky.bojim se jim to říct jqk budou reagovat a třeba mě i nenávidět a myslet si že jsem si těhotenství jen vymyslela přitom jsem se také těšila :,( :,( :,( :,( :,( :,( :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
TRG
2395
11.8.18 19:03

Ahoj, proč by tě měli nenávidět? Nemůžeš jim říct pravdu, že jsi taky zklamaná, ale je to tak? Však proč by sis vymýšlela těhotenství? Spíš bys potřebovala trochu podpory. A přesně kvůli takovým nepříjemnostem já o svém těhotenství říkám jen manželovi a v rodině i kamarádům až po prvním trimestru. Taky by mi bylo nelehko z vysvětlování toho, co se stalo a trápilo by mě to nadvakrát…
Ale hele… jinde píšeš, že tě přítel podvádí a taky že bys chtěla zhubnout… Možná je to lepší, že se těhotenství zatím nekoná. Dej se trochu do kupy, budeš určitě spokojenější… A pak plánuj, co dál. Já bych jako první řešila ten vztah…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14
11.8.18 19:09
@TRG píše:
Ahoj, proč by tě měli nenávidět? Nemůžeš jim říct pravdu, že jsi taky zklamaná, ale je to tak? Však proč by sis vymýšlela těhotenství? Spíš bys potřebovala trochu podpory. A přesně kvůli takovým nepříjemnostem já o svém těhotenství říkám jen manželovi a v rodině i kamarádům až po prvním trimestru. Taky by mi bylo nelehko z vysvětlování toho, co se stalo a trápilo by mě to nadvakrát…
Ale hele… jinde píšeš, že tě přítel podvádí a taky že bys chtěla zhubnout… Možná je to lepší, že se těhotenství zatím nekoná. Dej se trochu do kupy, budeš určitě spokojenější… A pak plánuj, co dál. Já bych jako první řešila ten vztah…

@TRG no prave vztah a bojim. Se ze ted si bude myslet ze sem si to vymyslela aby semnou zustal a ted me opusti pritom sama jsem ztoho jeste ted pav..a to. On musel hned vsude rikat ze jsem tehotna ja mu taky rikala at pocka az budu mit fotku a karticku protozw nikdy nevis co se muze stat a ted tohlw.. Jako. Bych to tusila pritom me to ted hrozne mrzi :,( :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
TRG
2395
12.8.18 16:36

@makinka15 Jo tak to je blbá situace… No, stejně bych řekla pravdu. Nevím teda, jak moc může cysta zvýšit HCG, jestli tam třeba i těhotenství nakonec nebylo. Budeš mít ještě nějakou kontrolu s tím prvním doktorem? Že bys třeba teď doma řekla, že to nevypadá dobře, že tam doktor neviděl, co by měl, a celé to vyprávěla, až budeš vědět, co se teda vlastně děje? Protože přehlédnout něco mohl i ten druhý doktor…
A jsi si jistá, že bude tak reagovat, nebo se toho prostě jen bojíš, ale racionálně víš, že to tak snad nebude? Jestli se fakt těšil, tak bych to každopádně brala jako pozitivní věc. Jak spolu jinak vycházíte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14
12.8.18 16:53
@TRG píše:
@makinka15 Jo tak to je blbá situace… No, stejně bych řekla pravdu. Nevím teda, jak moc může cysta zvýšit HCG, jestli tam třeba i těhotenství nakonec nebylo. Budeš mít ještě nějakou kontrolu s tím prvním doktorem? Že bys třeba teď doma řekla, že to nevypadá dobře, že tam doktor neviděl, co by měl, a celé to vyprávěla, až budeš vědět, co se teda vlastně děje? Protože přehlédnout něco mohl i ten druhý doktor…
A jsi si jistá, že bude tak reagovat, nebo se toho prostě jen bojíš, ale racionálně víš, že to tak snad nebude? Jestli se fakt těšil, tak bych to každopádně brala jako pozitivní věc. Jak spolu jinak vycházíte?

No k tomu svymu prvnímu doktorovi se mi potomhle uz stejne ani moc nechce a je fgt že je starý a má před důchodem třeba vážně to špatne viděl q tento je mladší nějaký primář v nemocnici takže se asi mýlit nebude… No jak vycházíme teď je to právě lepší od te doby co sme zas4 spolu se už uklidnil je hodnejsi a myslim ze i na naky úlety kašle jak to bylo předtím ale právě že se bojim že to vše bylo jen skrz těhotenství že je jiný a teď když zjistí že těhotná nejsem bojím se jeho reakce nevim no co dělat jeho rodiče sem jezdí denně a pořád básní o vnouceti a tak uz nemůžu :,( :,( :,( :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
TRG
2395
12.8.18 17:00

@makinka15 Hmmm… Takže zatím jsi doma nic neříkala, jak proběhla kontrola?
Já bych si asi ještě nějakou kontrolu domluvila, stejně musíš vědět, co s tebou bude, jestli je třeba ty cysty odstranit apod. Takže pokud by se mi podařilo zařídit nějakou kontrolu do pár dnů, řekla bych doma, že to nevypadá moc dobře a na příští kontrole se ukáže. Že tam v nemocnici neviděli, co by měli. Pokud by se další kontrola konala v řádu týdnů nebo měsíců, prostě bych popravdě řekla, co vím. Čím víc to budeš odkládat, tím by to mohlo být horší. To by si pak mohli příbuzní fakt připadat nějak „podvedení“. Že už dlouho víš, že těhotná nejsi a nechala si je těšit se… Ale chápu, že se to neříká snadno. Aspoň mně by z toho taky bylo úzko. Ale jde jen o to začít. S partnerem vás to může i víc sblížit. A když se vyřeší cysty, není důvod, abys doopravdy neotěhotněla (pokud teda bude všechno v pořádku ve vztahu).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama