Těhotenství - nástup do nové práce

4856
25.1.07 19:07

Těhotenství - nástup do nové práce

Ahoj, všechny vás moc zdravím a obracím se na vás s prosbičkou spíš o názor než o radu.
Právě mi můj lékař potvrdil šťastnou novinku, KT potvrdil moje těhotenství. Podle mých výpočtů jsem na přelomu 5 - 6tt.
S manželem jsme moc šťastní, jen mám teď před sebou velké dilema. Od 1. února mám (po dvouměsíčním oddechu doma) nastoupit do nové práce na pozici manažerky. Nějak mi to nejde dohromady. Jak se o sebe starat a být na sebe opatrná a zároveň přijít do nového prostředí, kde bude kolem mne spousta nových lidí a situací.

Co si o tom myslíte? Není to příliš riskantní? Je mi 31 a nechci si zbytečně zahrávat se svým štěstíčkem.
Předem velmi děkuji za vaše názory, věřím, že mi usnadní mé rozhodování.
Mějte se krásně.
Vlaďka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3011
25.1.07 19:53

Ahoj Moth,

Asi bych si s manželem sedal a vše bych probrala,zodpověděla veškerá pro a proti…
Jaká je u Vás situace na pracovním trhu, jestli jsi dlouho hledala tuto práci,jak moc o to místo stojíš?
Jak moc je ta práce náročná?
Jak jsi na tom zdravotně?
Jak jste na tom po finanční stránce?
Přemýšlet trochu dál i do budoucna, jak to bude až se vrátíš z MD? Jestli plánujete ještě 2 dítko atd.

Já osobně bych do toho šla, teď zpětně si neumím představit, že bych byla celé těhotenství doma, byla jsem ráda, že můžu být v práci, asi bych se ukousala nudou (ještě v den porodu jsem byla v práci :wink: )

Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6217
25.1.07 20:11

Ahojky Moth,

já jsem byla v podobné situaci jako ty. S tím rozdílem, že jsem otěhotněla vzápětí po nástupu do nové práce :) Docela jsem se bála, co na to šéf. Byl naprosto v pohodě, akorát chtěl vědět, do kdy se mnou má v práci počítat. Pracovala jsem do konce poloviny osmého měsíce. Vše bylo OK. Doma bych se asi zbláznila.

Souhlasím s Katkou - záleží na mnoha okolnostech…Ale pokud vše hraje pro - taky bych do toho šla :wink: Ale záleží pouze na tobě, jak se cítíš atd.- přesně, jak psala Katka.

Držím palce a ať ti bříško pěkně roste.

Efča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
566
25.1.07 21:26

Moth, moc gratuluji k nové práci i požehnanému stavu. Jestli se cítíš dobře, jdi do toho. Pomůže ti to i lépe těhot. zvládnout-kdo se nenudí, nepřemýšlí nad blbostma..
Uvidíš, že ty těhuhormony ti pomůžou i počáteční stresík líp zvládnout-u mě to bylo tak, že co bych dřív děsně řešila, jsem si řekla-ono se to nezblázní, stejně jdu brzy na MD. Pracovala jsem pořád, myslím, dost kvalitně (taky jsem zastávala funkci ve vyšším mng ve firmě), ale tak nějak „s nadhledem“.
A kdybys po nějaké době zjistila, že na to fyzicky nestačíš, prostě tě to vyčerpává, doma můžeš zůstat vždycky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1274
25.1.07 21:33

Month..souhlasím s Emiton…já jsem nastoupila do práce v cca 8 tt řekla sjem to jen na personálním,ale ta mi řekla,že to jako neslyšela a ať to časem řeknu svému vedoucímu…No po čase,když už jsem měla trošku jistotu,že je mimi v pořádku,jsem to oznámila a všechno bylo v pohodě. Jen jsme se museli domluvit,do kdy budu pracovat a také počítal s tím, že se může „něco“ stát a můžu zůstat doma dřív. Ale já jsem měla pohodové těhu a doma bych se určitě zbláznila nudou - stačil mi doma ten měsíc a půl před porodem :wink:
Takže myslím,že pokud jsi na tom zdravotně dobře a nebudeš mít fyzickou ani příliš velkou psychickou zátěž,tak to zkus…však při nejhorším můžeš odejít vždycky a pokud ti práce vyjde,ještě si vyděláš nějaké korunky na výbavičku :wink:
Přeji hodně štěstí!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4856
25.1.07 21:37

Moc děkuji za názory, tak jak o tom píšete mi to připadá velmi rozumné. Pravda je, že se teď cítím velmi unavená a být v procesu si jen nedovedu představit.

Řeším ještě jednu věc. Nechci si za měsíc připadat hloupě, až příjdu s tím, že jsem těhotná.

Myslíte, že by bylo rozumné vybalit karty na stůl okamžitě a o mém fungování ve firmě mluvit narovinu.

Ještě jednou moc děkuju!

Vlaďka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4856
25.1.07 21:39

Moc děkuji za názory, tak jak o tom píšete mi to připadá velmi rozumné. Pravda je, že se teď cítím velmi unavená a být v procesu si jen nedovedu představit.

Řeším ještě jednu věc. Nechci si za měsíc připadat hloupě, až příjdu s tím, že jsem těhotná.

Myslíte, že by bylo rozumné vybalit karty na stůl okamžitě a o mém fungování ve firmě mluvit narovinu.

Ještě jednou moc děkuju!

Vlaďka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
566
26.1.07 08:08

Moth, bylo by fér to říci rovnou. U vyšších pozic se často dá domluvit-pokud už někoho přijmou, považují tě za perspektivní, tudíž ti nejspíš navrhnou, že pokud by ti to zdravotně nevyhovovalo, nakombinuješ si práci domov-kancelář a nejspíš se budete bavit i o nějaké variantě toho, že budeš pracovat s miminkem.
Já sama jsem řešila naprosto stejnou situaci jako ty-ve své pozici jsem přestala být spokojená, našla si jinou-téměř totožnou, za více peněz. Pak jsme zjistili, že bude miminko. Tam kam jsem měla nastoupit-ještě to bylo před podpisem smlouvy, ve fázi vyjednávání-jsem se o tom s nimi bavila, majitelka firmy je sama maminka, která pracuje téměr od narození dítěte, vůbec v tom neviděla problém. Nakonec jsem z toho „vycouvala“ kvůli tomu, že se objevil další problém-měli jsme odcházet do zahraničí během 2 měsíců kvůli manželově práci. Řekla jsem si, že to tedy v té stávající práci dotáhnu až do mateřské a paní to pochopila. Stále mi ale nechala volná vrátka, že má zájem o spolupráci. Toho jsem nevyužila, švagr si založil firmu a tam mě plně vytížil-je mi hloupé mu nepomoci, když mám zkušenosti, které on potřebuje a draze by je platil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
191
26.1.07 08:57

Ahoj Moth,
já bych karty vybalila. Tvoje práce bude náročnější, s největší pravděpodobností budeš ze začátku dost unavená, třeba se sama rozhodneš zůstat doma. Já jsem pracovala také až do konce, ale už jsem věděla, co a jak, byla jsem „zajetá“. Vezmi v úvahu, že budeš docházet každé 3 týdny do poradny + nějaké testy, UZV (pokud nemáš u lékaře). A hlavně přemýšlím, že by to bylo dost nefér, za necelých 8 měsíců nastoupíš na mateřskou, tak aby zaměstnavatel našel za tebe včas kvalitní náhradu.
Alča.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4856
28.1.07 20:31

Ještě jednou moc děkuji,
přes víkend jsem si to rozmýšlela, zítra do dé firmy zavolám a uvidím, jak se dohodneme. Je to velká mezinárodní firma, tak myslím, že na mne moc ohledy brát nebudou, ale pravda postě je, že moje priority jsou teď úplně jiné a rozhodně se netýkají práce:)))

Opravdu si cením vaší pomoci.
Vlaďka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama