Pejsek a miminko

9299
22.1.07 14:00

Pejsek a miminko

Zdravím všechny budoucí maminky a samozřejme i ty které už maminkama jsou…
Jsem tady poprvé a tak se seznamuji s novymi stránkami…Rozhodla jsem se vám taky napsat a podělit se o moje starosti…

Když jsem si s přítelem pořízovala pejska (bylo to před rokem) ani ve snu by mě nenapadlo že zachvílku u nás doma bude další přírustek. Jsem v 36tt a čím blíž je můj očekavaný porod tím víc řeším otázku co miminko a moje 11měsíční fenka (labrador). Bojím se toho kdo a jak bude na sebe reagovat. O miminko nemám ani tak strach protože to bude spinkat, papat, ale co fenka která je sama ještě jako dítě v pubertě…teď mi ještě dokonce začala harat.. Máte doma pejska? Řešíte podobný problém nebo po případě jak jste to vyřešili??? Děkuji vám všem za odpovědi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

532
22.1.07 14:15

Myslím, že to je stále diskutované téma - miminko x pejsek. Bohužel budeš to muset brát tak, že máš doma děti dvě, nemůžeš ošidit ani jedno.

https://www.emimino.cz/pages/story/669
koukni sem, tady je o tom moc hezký deníček + komentáře

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
22.1.07 15:40

Máme doma labradora, když mu bylo pět let, narodila se nám dcera, o dva roky později ještě syn.
Vztah mají spolu všichni úžasný, no je to demoliční trojka :D
Pes na ně nikdy nežárlil, dětičky učím se k němu chovat ohleduplně (třeba si z něj nedělat koně, že:-))

Ale je pravda, že času na pejska není tolik jako dřív a hlavně na procházkách se chodí teď o dost pomaleji než byl zvyklý:-)

Chce to pejska po porodu nezanedbávat, ale nicméně ho naučit, že pořadí ve smečce se změnilo, už ne pánící, a pak pejsek, ale páníci, děti a pak pejsek. Pochopí to, neboj:-)
A děti získají skvělý vztah ke zvířatům

Labradoři jsou super úžasný psi a k dětem podle mě moc dobrá volba (trošku výchovy teda samo potřebujou i labroušci)

Jediný negativum, který vidím je, že že naše chlupatá obludka pomalu nabírá kilíčka, protože děti mu házej z vysokejch židliček svoje zdravé blivajzky, o které nestojí a labradoři jsou jak známo chodící popelnice, tudíž zblajznou vše - i nastrouhanou mrkvičku s piškotama:-)

• Nahlásit
  • Citovat
6909
22.1.07 15:45

Ahoj,
vůbec se nemusíš ničeho bát.Já přišla z porodnice v sobotu a taky jsme se prvního setkání s naším 2,5 letým labradorem trochu báli,ale dopadlo to nádherně.Nero si Matýska očuchal a teď kdykoliv zabrečí je hned u jeho postýlky a když jsem třeba v obýváku nebo kuchyni,přijde pes pro mě :)
Uvidíme,jak to bude vypadat dále.Je pravda,že bude na psa asi teď méně času,ale když matýsek spinká,hladím Nera a hraju si s ním.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
22.1.07 16:16

My máme Německou ovčandu a Novofundlandskýho psa a nějak sem snad nikdy neřešila co děti a psi… Nějak mě nenapadalo že by to mohl být problém. Ovčanda při prvním dítku trochu žárlila že se se mnou nechtěla nějakou dobu kamarádit ale při druhym už vůbec nic a pes ten má děti nadměrně rád takže tomu to přišlo boží…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9441
22.1.07 16:19

Ahoj,

my sice nemáme labradora, jen mopsíka, ale tvé obavy chápu. Taky jsme si štěnátko pořizovali a vůbec nepočítali s tím, že budeme mít mimi tak brzy.

Nejvíce jsem se bála, že bude pejsek žárlit, ale je to ok. Naopak, když malá zabrečí, hned je u ní a „hlídá“. Horší je to s tím časem na procházky, ale zvykáme si. Jsem si jista, že až malá povyroste budou z nich věrní kamarádi.

Přeji Ti, abyste i Vy sblížení „přežili“ v naprosté pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
253
22.1.07 23:03

neboj. a jestli máš labradora, tak se spíš těš, bude mimi milovat a hlídat! my máme jezevčici a je k dětem úžasná, v nejhorším, když je z nich unavená, tak si někam zaleze. spíš musím hlídat aby je neolizovala. vlastní děti nemáme, ale s kamarádčinou holčinou si jednou vyměnily hračky, každá žužlala něco jinýho :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9299
23.1.07 10:44

Ahoj

Děkuji vám všem za vaše příspěvky. Mám akurát ještě jeden dotaz dali jste miminko nějak pejskovi hned na začátku onuchat nebo jste se spíše vyhýbali nějakým kontaktum kuli bacilum nebo tak něco?.....

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
23.1.07 11:26

My sme nechali hned když sme přijeli z porodnice seznámit, no a pesan je takový „velký hovado“ takže podle toho malá dopadla :lol: Takže pak pokaždý když sem nachvíli odvrátila pozornost tak jí stačil slíznout celej obličej…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6165
23.1.07 12:42

Ahoj, my máme šestiletou fenku staforda a protože je hodně mazlivá a trochu hyperaktivní, tak jsem také měla obavy, jak to bude až se vrátím z porodnice s miminkem. Myslím, že už během těhotenství poznala, že se děje něco nového, už se na mě nevrhala a tolik neskákala. První seznámení bylo z její strany nad mé očekávání. Měla jsem pocit, že jsme ji přinesli malé štěňátko, ona už štěňata měla, takže se chovala jako zkušená matka :wink: a často se na mě dívala pohledem:,,Ty nevíš co teď, vidĎ?" :lol: Myslím, že bylo rozhodující, že jsme ji nazakazovali k miminku přístup, samozřejmě jen za našeho dohledu! Jediné co jsme ji nedovolili je malé olizovat obličej, ale všem malým nedopatřením jsme takoé nezabránili. Když bylo malé před 6měsíců a začala lézt, tak se trohcu karta obrátila, teď malá leze za pejskem a pejsek chrní v pelechu :D Když to shrnu, tak na začátku to byla docela makačka, je to fakt jako 2 děti a já měla potřebu, aby ani jedno nestrádalo, ale člověk si zvykne a zajeli jsme si takový pohodový režim, který nám vyhovuje.
Jediné na co musím já upozornit je, že naše fenka na sebe teď více upozorňuje, když někdo přijde, to je hodně otravná, vtírá se hodně do jeho pozornosti a snaží se v té směčce malou předskočit, nejdřív ona a pak teprve malá. Takže trocha žárlivosti tam je,,,,,,ale myslím, že se mají rády :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4329
27.2.07 16:27

No, my máme hyperaktivního chrtíka, který je na nás extrémně závislý a až přijde mimi tak moc času na našeho miláčka nebude, proto jsme se rozhodli mu pořídit kamaráda, který je zatím ještě také v bříšku a v červnu by měl putovat k nám. Takže kluci budou mít cca 4 měsíce aby se zžili, vytvořili dvojku která se v případě nedostatku času zabaví…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
133
28.2.07 20:10

Lenko: tak to vás obdivuju:-) Máme štěně labradora (4 měsíce) a do ještě fazolku v bříšku, ale do druhého psa bych nešla :-) Neumím si představit, že bych měla dobrovolně „dvojčata“ :-D Pořád se s manželem uklidňujeme, že třeba se fena zklidní, než se malé narodí, ale já se spíše vnitřně připravuju na solidní masakr :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4329
2.3.07 10:44

Wonca: Já má s pejsky celkem zkušenost a vím, že mladší se učí od starších. Navíc pejsek je plánovaný na červen a mimi se má narodit až v červnu. No a co se týká chrtů tak ti jsou už jako štěňata celkem rozumní a náš pes byl už v 6-ti měsících naprosto rozumné zvíře, které mohlo chodit i do nejluxusnějších restaurací a choval se jako lord znalý nóbl prostředí :lol: .
S labradory je to těžší mám dvě blízké kamarádky s labíky a do 2 let i dýl to byla praštěná štěňata…
Já bych po zkušenostech do dalšího psa nešla, proto pořizujeme vippeta a jsem v klidu.
Ale neboj, všechno určitě zvládnete a pejsek se taky přizpůsobí :wink: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1384
12.3.07 21:42

Ahoj holky, ja jsem sice teprv na zacatku tehu, ale psa resim taky. Mame petiletou fenku kokra a bydlime v dvoupokojovem byte, takze nejaka izolace psa a mimca nebude mozna… nez zacne lezt, bude to v pohode, ale pak to bude asi mas :o) Doufam, ze nebudeme muset hledat pro fenku jine bydleni, je dost zarliva a alergická na dětský křik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.3.07 11:52

lukrecia neboj se toho ,pokud nebudeš psa odstrkovat a odsouvat na druhou kolej tak to bude v pohodě,to u nas bude veselejš,mam psi tři ,malej byt a mimčo se narodí v zaří.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama