Hamiltonův hmat aneb prošťourání

19.1.07 01:02

Hamiltonův hmat aneb prošťourání

Ahoj všichni,

doufám, že píšu na spávném místě a můj dotaz si někdo přečtě. Zajímal by mně váš názor na Hamiltonův hmat pro ty kteří nevědí je to úkon prováděný v konečném stádiu těhotenství pro vyvolání porodních kontrakcí, kdy lékař či porodní asistentka vsune prst do vagíny a prstem provede oddělení membrán děložního čípku je to krouživý pohym uvnitř středu čípku. Už jsem se setkala i s názvem prošťourání. Někdy to vede k nastartování porodu, někdy také ne. Některé ženy uvádí, že tento úkon je bolestivý a krvacely. Některé uvádí, že je doktor ani neupozornil na to, že tento úkon provede a pacientky se cítily zneužity a pod.. Mně by zajímal váš názor na věc. Já osobně mám za dva dny termnín porodu a to mě už dneska porodní asistentka nabízela tento úkon. Prvně jsem byla nadšená protože chci rodit do vody a tohle by mi pomohlo uniknout vynucenemu porodu v nemocnici, ale po přečtení reakcí žen které tím prošly už si nejsem tak jistá. Tak jestli vás to někoho zaujmula a máte zkušenost s tímto úkonem podělte se se mnou a s jinými těhulkami.
evka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1935
19.1.07 01:20

Ja osobne zkusenost s timto nemam, ale taky jsem slysela, ze to boli a ze se krvaci. Jenze to muzou byt taky babske povidacky a realita je jina. Co ja bych udelala je ze bych se optala doktora ci asistentky, jestli to boli. Ti to musi vedet, kdyz to provadeji ne? No jinak ti drzim palecky, aby k nicemu takovemu nemuselo dojit :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
792
19.1.07 07:38

Ahoj, já osobně s hamiltonem zkušenost mám a rozhodně bych nebyla proti - když chce někdo porod uspíšit - může, ale taky nemusí. Každopádně si nemysím, že by se tím mamině nebo miminku ublížilo. Já mám docela velké miminko, tak mi na požádání DR hamiltona dělal na posl.kontrole - právě, abych nepřenášela. Není to moc příjemné -ale v pohodě se to dá vydržet, prostě trošku bolestivější kontrola. Pak nastoupí lehké špinění - zase nic drastického. Pokud jsou porodní cesty dozrálé, může hamilton porod vyvolat klidně ještě ten den..
Lucka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
380
19.1.07 07:40

Ano, Hamilton trochu boli, ale zase na druhou stranu ti to urychli porod, teda nekdy. A doktori to nerikaji proto, abys nebyla krecovita a nebala se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1718
19.1.07 08:26

smazáno autorkou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
19.1.07 08:33

Já jsem si Hamiltonův manévr nechala udělat, bylo to trochu nepříjemné (neřekla bych bolestivé, ale spíše to trochu pálilo). Doktor mi tento hmat trvající ani ne půl minuty provedl v pondělí v poledne a naše dcerka přišla na svět ve středu v poledne (kontrakce nastoupili ve středu ráno ve 3 h). Asi bych do tohoto zákroku šla zase, lepší než přenášet a nechat si porod vyvolávat uměle (medikamenty). Držím palečky Pavla

• Nahlásit
  • Citovat
2185
19.1.07 08:44

Mne ho take delali, slabe kontrakce mi zacaly uz po 2 hodinach od hmatu, ale ty prave silne po cca 12 hodinach. Takze na me to fungovalo. Neprijemne to sice trochu je, ale i pri hmatu jsem s Dr. zertovala a smala se :-). To teseni na to, ze to snad urychli nastup porodu a nebudu uz dal prenaset bylo velke :-)

H.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
334
19.1.07 08:53

Ahoj, mne to DR delal, trosku to zaboli, ale uplne v pohode :wink: , pak jsem zacala trosku krvacet, ale taky v pohode. Mne Dr rekl, ze se podiva a postouchne mimiska, ja necekala zadnou bolest nic, tak mne to sice zabolela, ale vazne to bylo v klidu, a pak mi rekl, ze mi udelal ten Hamiltonuv hmat…zneuzita se rozhodne necitim :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
334
19.1.07 08:55

Jo a na mne to nefungovalo :wink: sice jsem pak mela slabe kontrakce co 10 min, ale pres noc presly, a druhy den uz mi porod vyvolavali - prenasela jsem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5784
19.1.07 09:27

Já jsem nastoupila do nemocnice na vyvolání, při záváděni tablety mi udělal i hemiltona. Je to trochu nepříjemné, ale v pohodě se to dá vydržet. Opravdu bych řekla že to nebolí jen je to nepříjemné, takže se není čeho bát. Po hodině a půl mi odtekla voda a po další hodině a půl byl malej na světě, takže jestli toto pomohlo. Tak se nerozmýšlím a vždy půjdu do toho :wink: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
532
19.1.07 13:10

Ahojky, tak mě dokotr Hamiltona prováděl před druhým porodem, nic moc příjemného to nebylo ( ale to je u každé maminky jiné, některá to prý ani necítí, no já ano), začala jsem ten den trochu špinit a pak nic. Takže mě moc nepomohl, rozrodila jsem se sama, ale až 7 dní po termínu a to už jsem ráno nastupovala do nemocnice kvůli přenášení, ale malá se naštěstí umoudřila a odpoledne to začlo samo. Hamiltna mi dělal cca 4 dny před tím než jsem porodila sama.
Přeju příjemný porod, zdravé a krásné mimi :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
741
19.1.07 14:17

ahoj,

bolest to je, ale přirovnala bych to k bolestivější menstruační křeči. Mně ho dělali dvakrát po sobě, protože si ti doktoři jaksi neřekli, že už jednou to bylo provedený :twisted: Ale pomohlo to.

Bibina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
474
19.1.07 15:03

Ahoj, tak me delala porodni asistetnka Hamiltona pri prvni dceri taky a vubec mi nepomohl. Rodila jsem po terminu (prenasela jsem dva dny). Je to opravdu individualni.

S.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ha
513
19.1.07 16:15

Porod posléze ti nezaručí, mě jej dělali v den termínu a porodila jsem 10 dní potom indukcí, takže to zaručené není.
Z druhé strany to zas až tak nebolí, trocha krve vyjde…pokud to alespoň může pomoci urychlit, určitě bych podstoupila.

Přeji rychlý porod
Pa, Ha

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4258
19.1.07 20:39

AHOJ,tak ja si myslim, ze to co mi dr. delal, byl Hamilton, rekl,ze jestli chci trochu bolesti :lol: ja ze to vydrzim(to uz jsem prenasela), a nebolelo me to vubec,pak jsem trochu spinila. za dva dny jsem rodila-a nevim co provadi PA,jestli je to taky ono,ale asi tak 4× pri porodu, vzdy kdyz jsem mela stah,tak mi krouzila pres hrdlo-coz teda asi bylo ono,no a to myslim, ze mi hrozen moc pomohlo!protoze kdyz jsem tam prisla-o pul7 VECER tak rekli,ze to bude rano!a bylo to do 3hodin!
ja bych do toho sla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama