Těhotná ve 14ti - co dělat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.07.19 20:24
Těhotná ve 14ti

Zdravím holky chci se zeptat co se stane pokud je dívka těhotná ve 14ti má dobrá kamarádka má dceru která je nejspíš těhotná a chybí ji měsíc do 15ti neví co ma dělat a zkrátka mě poprosila zjistit něco víc. Děkuji za odpovědi

Reakce:
mamule42
Zasloužilá kecalka 888 příspěvků 04.07.19 20:38

Pokud ji není 15 jedná se o trestný čin zneužití, pokud je chlapec starší 15
let, bude mít velký problém.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.07.19 20:53

@mamule42 i přesto že ji chybí měsíc do 15ti? Kolik je chlapi to nevím neptal jsem se

Uživatel je onlineČičorečka
Ukecaná baba ;) 2319 příspěvků 04.07.19 20:54

No co. Zavolat policajty na chlapce a s děvčetem se domluvit, co si představuje ona. Za vlasy ji na interrupci asi nedotáhne.

Verun83
Extra třída :D 10190 příspěvků 04.07.19 20:58
@Anonymní píše:
@mamule42 i přesto že ji chybí měsíc do 15ti? Kolik je chlapi to nevím neptal jsem se

Ano.

mamule42
Zasloužilá kecalka 888 příspěvků 04.07.19 20:59
@Anonymní píše:
@mamule42 i přesto že ji chybí měsíc do 15ti? Kolik je chlapi to nevím neptal jsem se

I kdyby ji bylo zítra 15,už je těhotná, a to je problém, pokud by bylo chlapci 18 může jít sedět. Ono se to kvalifikuje jako trestný čin znásilnění.

unuděná
Echt Kelišová 8246 příspěvků 04.07.19 21:01

Tak tohle proste je prusvih. A je jedno, jestli ji bude patnact za tyden nebo za rok. Trestny cin zneuziti musi nahlasit i gynekolog, ktery bude potvrzovat ci vyvracet tehotenstvi, pripadne provadet interrupci.
Je mi jasne, ze se nejedna o zadnou tvou znamou a jeji dceru…Sla bych na interrupci, neuvadela za zadnou cenu zadna jmena (pokud neslo vylozene o znasilneni) a hoooodne se dovzdelala v oblasti sexualni vychovy.

Sněženka25
Závislačka 4459 příspěvků 7 inzerátů 04.07.19 21:13

Ahoj, zaujalo mě téma…a co když bylo i chlapci pod 15 let? Ten není trestně zodpovědný přece…tak bude hrozit něco jeho rodičům? Nebo jak by se tohle řešilo? :)

Aspera
Generální žvanilka 22113 příspěvků 04.07.19 21:13
@unuděná píše:
Tak tohle proste je prusvih. A je jedno, jestli ji bude patnact za tyden nebo za rok. Trestny cin zneuziti musi nahlasit i gynekolog, ktery bude potvrzovat ci vyvracet tehotenstvi, pripadne provadet interrupci.
Je mi jasne, ze se nejedna o zadnou tvou znamou a jeji dceru…Sla bych na interrupci, neuvadela za zadnou cenu zadna jmena (pokud neslo vylozene o znasilneni) a hoooodne se dovzdelala v oblasti sexualni vychovy.

Tohle jsem si taky myslela, ale prý už ta povinnost není. Povinnost gynekologa je nahlásit toto rodičům (zákonným zástupcům) a ti s tím naloží dle svého. Pokud nepůjdou na PČR nemusí z toho být nic. Měli jsem tu dvě takto těhotné v okolí a ani jeden tatínek nesedí ve vězení.

Aspera
Generální žvanilka 22113 příspěvků 04.07.19 21:14

@Sněženka25 dozor sociálky, protože rodiče nezvládli výchovu, jinak asi taky nic. Rodičům určitě vězení nehrozí.

Kotatko03
Echt Kelišová 8750 příspěvků 05.07.19 08:17

No…postavit se k tomu celem, chlap/chlapecek se kterym to ceka, at pocita s tim, ze to bude resit PČR jako trestny cin…pokud i jemu je pod 15, pak to bude resit i OSPOD.

berry4
Nadpozemská drbna 28661 příspěvků 05.07.19 09:03

Co ona. Ale co rodiče s tím budou dělat? Těžko bude moct vychovávat dítě, když sama je dítě.

katintheBOx63
Zasloužilá kecalka 580 příspěvků 05.07.19 09:13

@berry4 Tak dá se to - mám známou co měla dítě taky v 15ti a pak normálně vystudovala a založila rodinu. Její dcera se taky pomamila a taky měla před pár lety mimčo v 15ti - tedy známá byla už k 32 narozeninám babička :D Přitom je to slušná rodina ze střední třídy, fungují úplně normálně akurát ty první děti rodí hodně skoro :mrgreen: Holčina se o dítě stará, známá nešla za ní na mateřskou. Pravdaže jí pomáhají a bydlí u nich, ale normálně dále studuje na individuální plán a nijak tu situaci teda nehrotí. Asi se projevuje její vlastní zkušenost. Já osobně bych asi tohle nedala, určitě bych s dcerou v tomto věku probrala i interupci - ono ne každá slečna je v tomto věku už stavěna na porod a mohlo by jí to ublížit zdravotně více než případná miniinterupce.

berry4
Nadpozemská drbna 28661 příspěvků 05.07.19 09:36

@katintheBOx63 pravdaže : bydlí u nich a oni ji podporují. A jistě to jsou nemalé fin, částky. To je to.

katintheBOx63
Zasloužilá kecalka 580 příspěvků 05.07.19 11:06

@berry4 Tak zase je kopa maminek co kolikrát mají i manžela, co taky žijí s rodiči a není jim 14, a taky je rodiče hodně finančně podporují. Neříkám, že je to pro každou rodinu, ale u téhle jedné to funguje a pokud mohu soudit, tak finančně si nijak nepohoršili. Na dovču chodí tak jak předtím a ani jinak se moc neomezili. A to tedy těhotná 14ka byla nejstarší, mají ještě dvě mladší děti po kterých mimčo zdědilo hodně věcí. A taky něco financuje určitě i rodina z tatínkové strany, takže pokud se k tomu obě strany postavili takhle rozumně, tak se to dá.

Váš příspěvek
Reklama