Těhu a roční mimino

136
29.6.07 20:25

Těhu a roční mimino

Ahoj,

jsem těhu a mám 13 měsíčního syna, který váží 14 kg. Nevím jak moc je pro mě nebezpečné, když ho zvedám a popř. dýl nosím. Je to takový tulivý človíček, takže ho tak 7 hodin denně nosím v náručí, dřív prakticky pořád (stal se ze mě přeborník v domácích pracech jedno rukou:-)

Ale nevím jestli nějak neohrožuju to malý v břiše. 1. těhu skončilo potratem v 7 týdnu, druhý bylo rizikový (krvácela jsem do 4 měsíce) a teď je to sice všechno O. K. ale tak nějak to nošení staršího syna ve mě hlodá.

Máte s tím někdo zkušenosti?

Předem díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3790
29.6.07 20:48

Wendulo,
tak rika se, ze by se v tehu nemely zvedat tezky veci … , ale ja sveho 4 leteho syna taky obcas musim nekam vyzvednout. ale nedelam to casto. je fakt, ze uz je taky vetsi, nez tvuj syn. :-) pokud mas pochybnosti, tak je vzdycky lepsi poradit se s dr.

nicmene si neodpustim poznamku, ze si myslim, ze to spis ohrozuje tveho 13m syna, ze ho nosis 7 hod denne v naruci. ;-)
to je prece strasne moc .. sice treba jeste nechodi, coz je v pohode, ale kdyz to vezmu ciste teoreticky a odhadnu, ze je vzhuru nejakych 12-13hod denne, pak treba 2-3 hod spanku pres den, tak mi zbyde tak 10hod na hrani, aktivity atd. a z toho ho 7 hod nosis v naruci :?: :?: :?: deti (i takhle male) potrebuji prostor jenom samy pro sebe …
nevim, ale zda se mi to nejak moc a prijde mi, ze ten tvuj clovicek nema moc sanci na to se osamostatnit, i kdyz jak rikas, je hodne tulivy :-) a urcite pro nej delas to nejlepsi, co uznas za vhodny :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1311
29.6.07 20:56

Ahoj,

taky bych řekla, že těch 7 hodin je moc i v případě, že nechodíte. Ta tulivost se dá řešit jinak, chování na zemi v sedě apod.
Já ted v těhu omezila nošení malé jen na to nejnutnější, zvednutí do kočárku, do jídelní židličky, do postýlky. Schody se snažíme zdolávat po svých, je ale fakt, že chodí už krásně. Mazlení probíhá na zemi, na posteli.
Proč tolik hodin v náručí u tak velkého chlapa:)?

R.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
136
29.6.07 21:00

No, když malej jak někam nevidí, co dělám, tak po mě doslova leze, takže to v podstatě nejde ho přehlížet. Už chodí sám, teda jenom po bytě, venku spíš za ruku, ale i tak se chce prostě dost nosit, pomalu ho to odnaučuju, ale nejde to ze dne na den…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13992
29.6.07 21:35

Wendulo - probůh proč 8O ? Tak zkus aspoň nějaké rozumné nosítko. Nosit budeš pořád, ale nebudeš aspoň zvedat :? .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.6.07 00:53

Wendulko ,

zvedej toho tveho tulene tak, ze POKRCIS KOLENA (zada rovne, neohybas se) a jakoby silou od noh, ne jen ohnutim rovnou ze stoje, hodne se ti tak namaha brisko… Snad chapes jak to myslim, nazorna ukazka by byla lepsi.. :lol:

Zkus ho nosit co nejmin at se zbytecne nezatezujes, 14 kg uz je na tehulku hodne.. :wink:

HODNE STESTI!!!
Jana.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
30.6.07 07:54

A co si malého, třeba když vaříš, po:,–(it do jídelní židličky, aby viděl? Já to tak dělala se synem taky, chvíli tam vydržel.
I pokud je žena zdravá a těhu v pohodě, zvedat často tak těžké děcko škodí - napíná se břišní stěna a to může dráždit dělohu ke kontrakcím. Je to nebezpečné hlavně v 2. a 3. trimestru.

• Nahlásit
  • Citovat
136
30.6.07 10:41

Moc vám všem děkuju za odpovědi.

Dneska ráno jsem zkoušela to zvedání od kolen, jak mi radila Kačenka001 a je to vážně o dost lepší. No a pomalu zkoušíme tulení na zemi. A když bude nejhůř vytáhnu vak, co jsme používali když byl menší.

Díky moc za vaše rady, fakt sem potřebovala slyšet, jak tomu malýmu v břiše škodím..... Tak nějak sem to tušila, ale když to slyšíte z tolika míst, tak je to určo lepší. Ještě jednou mooooc díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4258
30.6.07 20:23

AHOJ wendulo,
ja otehotnela,kdyz martinkovi byl rok,tahala jsem ho s nakupama do 4.patra.tehdy mel 11kg,ale prubezne se vypracoval az na13kg:-) vsechno jsem zvladla,ikdyz jsem se ze zacatku setrila,ale pak uz moc ne,ono to ani nejde.
snad to i u tebe bude ok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
133
4.7.07 11:28

Ahoj Wendulo,

já podruhé otěhotněla, když měla malá 16 měsíců. Vážila 10 kg a taky jsem ji tahala. I když max. dohromady jednu hodinu denně. Spíš jsem ji nutila chodit. Bydlíme ve třetím patře bez výtahu, tak jsem ji musela nahoru tahat. Po schodech ještě neuměla moc chodit. I tak jsem v 16tt začala krvácet. Musela jsem do nemocnice, kde mi výslovně zakázali tahat něco těžkého. Nezjistili totiž důvod krvácení. Ale znáš to, jak jsem ji neměla tahat. To nějak nešlo. 14 dní jsem si dala oddych. Manžel mi hodně pomáhal a když už se mi udělalo líp, tak to začalo nanovo, ale v poloviční míře. Přeci jen jsem byla vystrašená, že bych mohla o mimi přijít. Nakonec jsem rodila ve 36+4tt. Alešek byl na 36tt cvalík. Měl 3650 gr, takže v poho. Ale být tebou, tak si dávám větší pozor. Kdyby se náhodou něco stalo, tak by sis to vyčítala (jako já) a taky si uvědom, že až se ti mimi narodí, tak dvě děti v náruči neudržíš.

Ale to všechno záleží jen na tvém uvážení.

Tak hlavně ať je miminko zdravý.

Čau Erika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
133
4.7.07 11:29

A ještě jsem zapomněla dodat, že mi ve 34 tt rozháněli porod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
189
6.7.07 21:03

Souhlasím s Erikou. Moje malá 9kg princezna by se taky chtěla pořád chovat, ale už jsem si týden poležela v nemocnici, i když ze začátku vypadalo všechno v pořádku. Nevím jak ty snášíš těhotenství, ale já jsem teď ráda, že nesu sama sebe. Řeším to tak, že si malou po:,–(ím na klín a čtu knížky, nebo zpíváme. Taky ji baví učit se tanečky. Prostě bát s ní, ale zabavit ji, aby se na mě nesápala (ona je strašně hyperaktivní a neustále vyžaduje pozornost). Já mám ale jednu obrovskou výhodu - babičku v důchodě, takže na nošení je teď ona…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama