Tekutiny u miminek

89
15.4.07 20:23

Tekutiny u miminek

Dobrý den,
je nutné mimiku 4 měsíce staré v těchto horkých dnech ještě občas podat pár lžiček čaje? Neslazeného? Je plně kojené.
Díky Jarka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

967
15.4.07 20:44

No, myslím, te když je vedro, tak převařenou kojeneckou vodou nebo hořkým dětským čajem ze lžičky nic nepokazíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8602
15.4.07 20:48

Ahoj

no já si myslím, že ještě takové vedro není aby se muselo doplnit čajem či vodou. Já mám 7 měsíční dítě a to mi odmítá pít z lahve či hrníčku,takže pije jen ode mě,taky pořád kojím. Mě všichni říkali že stačí kojení,a přidat pití jen ve velkých vedrech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1493
15.4.07 23:28

Ahoj,
nutné to není - pokud budou hodně velká vedra, tak se doporučuje plně kojené děti častěji přikládat, ale jiné tekutiny než mateřské mléko nepotřebují.

Můj syn se narodil v loňském parném létě, asi první 2,5 měsíce jeho života bylo skoro pořád přes 30 stupňů a poprvé ochutnal jinou tekutinu než mateřské mléko (kojeneckou vodu) až v 7 měsících. V těch parnech jsem kojila skoro každou hodinu (v noci byla 8 hodinová pauza). Zatím ještě nejsou taková vedra, ale častější kojení na žízeň není na škodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
197
16.4.07 10:04

misenko my máme úplně stejnej problém, taky mi odmítá pít z čehokoli kromě prsu. Už jsem z toho zoufalá, jedem k moři a nevím jak to udělat s pitným režimem. Nevezme si pití ani ze lžičky a nenarvu to do něj ani stříkačkou. Uklidňuje mě jen myšlenka, že někdy se to přeci naučit musí…
Jinak u 4m děťátka pitný režim zatím moc neřešila, já měla taky Matýska přes ty vedra a stačilo ho jen častěji přikládat, aby zahnal žízničku. Samozřejmě mi všechny chytré „tetky“ radily, že mu musím dávat šťávičky nebo čajíčky a měly mě za matku tyranku, že jsem mu nic nedala. Nemyslím, že to bylo třeba :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.4.07 15:22

Štefko,
já v podstatě souhlasím s holkama a tím, co psaly přede mnou.
Když byly mé starší dcerce 4 měsíce - to byl květen 2005 - tak byla taky velká vedra. Hodně jsem ji přikládala, ale prostě jí to nestačilo, protože měla trošku propadlou fontanelu. A taky od narození velmi často kakala a dost řídko, takže velká část tekutin šla takto pryč. Dávala jsem jí proto pít převařenou vodu kromě toho častějšího přikládání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15
16.4.07 19:19

Nykam, my to mame uplne stejne - do vsemoznych pitek, savicek, hrnicku, atd. uz jsem investovala majlant a lezi nam to ve skrini. Jedine, co Terezce jakztakz vyhovuje, je obycejna pet flaska (nemusim dodavat, ze po vypiti 10ml se musime jit komplet prevleknout).
Ted je ji skoro 11m, lonske leto jsem plne kojila a stacilo to. Ted take jeste kojim, ale pres den uz moc ne, tak bojuju za kazdy lok caje, stavy,vody - proste tekutiny, kterou je ochotna pozrit :o)
Prejeme vam peknou dovolenou - hezky si to uzijte

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1493
16.4.07 20:02

Mně syn taky nechtěl z ničeho pít, dudlíka odmítal, láhev s dudlíkem taky, pítko taky. Do 6,5 měsíců byl plně kojený. Dlouho jsem hledala způsob, jak do něj dostanu nějaké jiné tekutiny, protože jednou se to přece naučit musí. Začala jsem s učením v 7 měsících - protože mi z ničeho nepil, tak jsem zkusila obyčejnou skleničku (tu jsem mu totiž občas dávala na hraní, aby ji olizoval, tak mu nebyla cizí). V ní jsem dávala pít kojeneckou vodu. Kupodivu z ní i něco vypil, jenže toho bylo víc na synovi než v něm :) Takže to nebylo dlouhodobé řešení.

Pročetla jsem pár diskusí tady na eMiminu ohledně pití a dobře se osvědčily hrníčky s brčkem. Tak jsem jich pár nakoupila. Syn přišel velice rychle na to, jak brčkem pít (hned napoprvé), jenže jak zjistil, že z toho něco teče, nechtěl to. Týden mi to odmítal úplně (nabízela jsem vždy po obědě). Ani pusu neotevřel, hned odvracel hlavu. Po týdnu si párkrát cucnul, ale pak taky odvracel hlavu. Nicméně jsem vytrvala a po měsíci už to neodmítal a pil hezky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama