Tělísko a riziko otěhotněni

2073
14.2.10 21:05

Telisko a riziko otehotneni

Ahoj holky,
momentalne neplanujeme zadne dalsi mimi a tak uvazuji o antikoncepci - HA nemohu a tak jsem si rikala, ze bych zkusila Mirenu - myslela jsem si, ze je hodne spolehliva (vim, ze nic neni na 100%), ale ted me docela vydesilo kolik holek tu psalo, ze otehotneli pres telisko - je tedy opravdu tak malo spolehlive - mene tez treba HA?
Diky moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Aghata nepřihlášená
14.2.10 21:44

http://www.sexus.cz/…pcnich-metod
tady je tabulka spolehlivosti antikoncepčních metod

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
14.2.10 21:54

Ahoj, mne doktor rikal, ze nejspolehlivejsi antikoncepci je sterilizace, pak dlouho nic, pak Mirena, pak dlouho, dlouho nic, pak HA a pak ostatni metody (kondom, spermicidy, prerusovani, obyc. telisko).

O zadnych pripadech tehotenstvi s Mirenou nevim, s obyc teliskem se to stat muze. Gynekologove uz ani nechteji obyc telisko zavadet, pry je zbytecne vysoke riziko zanetu delohy kdykoli v dobe, kdy je telisko uvnitr. Navic neni tak spolehlive. Mirena ma v sobe ovsem navic hormonalni tycinku, ktera lokalne miminalizuje rust sliznice, cimz brani pripadnemu usidleni tehotenstvi.

Na Mirenu jsou ale dva nesmiritelne nazorove tabory: jedni chvali do nebes (spolehlive, neciti ji, nemenstruuji, atd.), druzi zatracuji (citi ji, partner citi pri styku bolave konce vlaken, MS neni, ale PMS vzdy, atd.). Ze zkusenosti si myslim, ze je to vec posilenosti panevniho dna. Ja ji mela po druhem diteti rok (kojila jsem, nechtela jsem HA). Panevni dno jsem mela hrozne povolene, takze jsem se radila do druheho tabora se vsemi popsanymi priznaky. Po roce jsem ji nechala odstranit a beru vicefazovou nizkohormonalni HA s nesyntetickymi hormony (letos novinka). Vyhovuje mi. Zacala jsem sportovat a panevni dno posilila. Mozna bych uz ty problemy s Mirenou nemela a presla do druheho tabora, ale na to je to uz ponekud drahy spas.

Preju, at se dobre rozhodnes.

ps. omlouvam se, ze pisu anonymne, ale nerada bych, aby si me soukrome zalezitosti dohledali podle nicku znami :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
1180
14.2.10 21:59

Aghato, no jo, ale v té tabulce Mirena uvedená podle mě není. Je tam sice uveden podkožní implantát, ale to nitroděložní tělísko je bráno klasické - tedy ne Mirena. Tabulka je roku 2002 a to se snad Mirena ještě nezaváděla u nás. A nebo se s tím teprve začínalo :think:

Jinak Verveve, já tedy osobně neznám žádnou ženu, která by otěhotněla i přes Mirenu. Potíž může nastat, když by ji gynekolog špatně zavedl a nebo pokud ji organizmus nesnese, vypudí ji a žena to včas nezjistí. Já ji mám téměř rok a jsem zatím moc spokojená. MS minimální, zavádění bezbolestné, já ji necítím a manžel si taky neztěžoval :wink: . Jo a ještě - Mirena je také HA, nefunguje na stejném principu jako klasické nehormonální tělísko. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2073
14.2.10 22:04

Holky diky moc.
Ja vim, ze je Mirena HA, ale tu mohu. Ja nesmim klasickou Ha - mela jsme totiz trombozu :-(
Take se torchu bojim jeslti ji snesu - nemam s tim zadnou zkusenost a bohuzel je to dost drahe, ale snad to bude v pohode.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30293
14.2.10 22:13

Ahojky,
mne Mirena vyputovala dva mesice po zavedeni z tela ven…Proste jsem mela stale kontrakce delohy a ejhle-uz couhala skoro ven!!!!!Muzu byt rada,ze jsem tehdy neotehotnela.........
Ale zase musim rici,ze v techhle pripadech se vraci pomerna cast -ne penize za zavedeni,ale penize za Mirenu samotnou…Jen to musi byt tvuj gyndr ochoten dohodnout s distributory!"

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1180
14.2.10 22:38
verveve píše:
Holky diky moc.
Ja vim, ze je Mirena HA, ale tu mohu. Ja nesmim klasickou Ha - mela jsme totiz trombozu :-(
Take se torchu bojim jeslti ji snesu - nemam s tim zadnou zkusenost a bohuzel je to dost drahe, ale snad to bude v pohode.

Jojo, je to tak trošku sázka do loterie. Většině žen vyhovuje a snáší ji dobře. Mně můj gynekolog řekl, že v případě, že by tělo Mirenu během prvního roku užívání vypudilo, tak dostanu celou částku zpátky. Tak to mají právě nasmlouvané.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama