Životnost spermií

Anonymní
9.2.10 19:38

Životnost spermií

Pokud jsem měla na ruce ejakulát, jen si ruku utřela do kapesníku a po cca 20min. si ruku umyla vodou a pak za cca hodinu jsme měli sex s kondomem a já se při něm rukou dráždila - je možné že spermie z předchozího styku na ruce „přežily“ a mohla jsem si je zanést na pochvu a otěhotnět..?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

9.2.10 19:49

:roll: :roll: :roll: no trošku blbost,to víš že neotehotníš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13101
9.2.10 19:52

8-o můžeš být úplně v klidu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Caty
9.2.10 20:23

Ne, fakt neotěhotníš, spermie na vzduchu rychle umírají, tak klid.

• Nahlásit
  • Citovat
xAnonymnix
9.2.10 20:30

No ja prave nekde cetla, ze na vzduchu jim to trva i par hodin. Ale spis doufam, ze stacila ta voda…

• Nahlásit
  • Citovat
Caty
9.2.10 21:17

anonymní, to asi ne, to by asi bylo téměř jedno, kdy se spermie dodají na spermiogram, musí se dodat nejdéle do hodiny a v uzavřené sterilní nádobce. Fakt bud vklidu

• Nahlásit
  • Citovat
Nufitka
14.2.10 16:34

Právě všude je napsáno něco jiného někde pár minut někde hodiny ale podle mě je to tak do pár minut.Ale jesis umyla ruce podle mě se není čeho bát =)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
4.8.14 13:55

Snažení - životnost spermií

Dobrý den, ráda bych oživila diskuzi, prosím o zachování anonymity, chodí sem pár lidí z rodiny. Ráda bych se vás zeptala, jakou mají životnost spermie? Jaké jsou vaše zkušenosti, jak dlouho si spermie počkají v plodné dny na vajíčko? Snažíme se o mimčo a sex byl ve středu v noci a pak v sobotu ráno. Celý čtvrtek a pátek mě bolel podbříšek a pravý vaječník (klasická bolest při ovulaci, mám to takto každý měsíc). Je šance na otěhotnění? S manželem jsme sice plánovali milování obden, ale únava z práce nakonec zvítězila:(

• Nahlásit
  • Citovat
22369
4.8.14 14:03

Z mého příkladu i kamarádek vím, že spermie 3dny počká. Udává se až pět, ale ty tři dny je celkem standard. A vajíčko je oplodněníschopné max. 24h. Takže plodné období obecně připadá ideálně na 3 dny před ovulací a 1 den po ní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13846
4.8.14 14:04
@Anonymní píše:
Dobrý den, ráda bych oživila diskuzi, prosím o zachování anonymity, chodí sem pár lidí z rodiny. Ráda bych se vás zeptala, jakou mají životnost spermie? Jaké jsou vaše zkušenosti, jak dlouho si spermie počkají v plodné dny na vajíčko? Snažíme se o mimčo a sex byl ve středu v noci a pak v sobotu ráno. Celý čtvrtek a pátek mě bolel podbříšek a pravý vaječník (klasická bolest při ovulaci, mám to takto každý měsíc). Je šance na otěhotnění? S manželem jsme sice plánovali milování obden, ale únava z práce nakonec zvítězila:(

Podle studie (nevím, zda překonané, ale nejspíš moc ne) je životnost spermií v ženě průměrně 1,4 dní, 5% šance, že přežije déle jak 4,4 dny a 1% šance, že přežije déle jak 6,8 dní. Když spolu budete spát kolem ovulace (spíš před a při než po - vajíčko vydrží ani ne den), tak šance bude velká. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4108
4.8.14 14:34

Nechráněný sex jsme měli 7 dní před ovulací a je to tady :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.8.14 14:38
@socina píše:
Nechráněný sex jsme měli 7 dní před ovulací a je to tady :roll:

Zakladatekla - no tak to byl kvalitní materiál tedy:-) Takže si myslíte, že 3 dny můžou být v pohodě? Bolest při ovulaci asi znamená, že už se vajíčko uvolnilo, že?

• Nahlásit
  • Citovat
13846
4.8.14 14:40
@socina píše:
Nechráněný sex jsme měli 7 dní před ovulací a je to tady :roll:

A jak jsi ovulaci ověřila? Ona mohla přijít dřív…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13846
4.8.14 14:41
@Anonymní píše:
Zakladatekla - no tak to byl kvalitní materiál tedy:-) Takže si myslíte, že 3 dny můžou být v pohodě? Bolest při ovulaci asi znamená, že už se vajíčko uvolnilo, že?

U někoho značí přípravu na ovulaci, u někoho už uvolnění, někoho to bolí chvíli po (ta uvolněná tekutina). Každopádně den dva před by to mělo být OK. 3 dny už jsou na hraně, ale záleží.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22369
4.8.14 14:45
@Anonymní píše:
Zakladatekla - no tak to byl kvalitní materiál tedy:-) Takže si myslíte, že 3 dny můžou být v pohodě? Bolest při ovulaci asi znamená, že už se vajíčko uvolnilo, že?

může to být na hraně. Pobolívání má každý jinak, nejlepší je ještě to sledovat jinak, třeba měřením BT nebo aspoň sledováním hlenu. Ty tři je tak ten běžný limit. Já mám takhle dokonce kluka (tvrdí se že víc vydrží holčičí spermie) :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama