Teplota nad 38 déle než týden

2245
13.3.11 16:28

teplota nad 38 déle než týden

Ahoj holky,

chci se zeptat zda jste to taky některá měla u dítěte.

Matýsek chodil 4dny do školky a minulý týden v pátek v noci dostal zvýšenku 37,5 a od té doby neustále teplotuje vždycky když skončí ta šestihodinová doba kdy účinkuje Nurofen nabo Panadol tak mu to okamžitě skáče přes 38.
ve středu dostal atb Klacid a furt žádná kladná reakce tak včera s ním byl manžel na pohotovosti a tam mu vzali odběry krve a moči a vše v normě.
Prý dokud mu zabírá N+P tak je to v poho zítra jdeme opět k dětské tak jsme zvědavá.

Nemáte někdo podobnou zkušenost a co potom dítěti z toho vylezlo nebo ty teploty odezněly samy?

díky za reakce Lůca

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1495
13.3.11 16:37

ahoj u nás tohle bylo v lednu, malej měl teploty přes týden, v noci mu to lítalo přes 39, po práškách se to srazilo a pak zase dokola…pak už jsem to nevydržela a šli jsme k dětské nabrala mu krev, neměl nic zvýšenýho tak ani atb nedostal …to bylo ve čtvrtek, v noci na pátek měl ještě ke 40 a v sobotu to už bylo ok…asi hnusná chřipajzna…ale nervy to byly…jak marodí děti je to vždycky na hovínko…tak se držte

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4254
13.3.11 17:17

taky jsme měli k viroze týden horečky…
ta teplota se mi nezdá tak vysoká, pokud není nijak schvácený a nezvyšuje se, tak bych ji zkusila chvíli nesrážet. je vidět že tělo bojuje a teplotou si pomáha

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2245
13.3.11 18:17

no právě že není je to síla on prostě vypadá jako by teplotu ani neměl :nevim:

myslíš že nesrážet? bojím se aby mu to nevylezlo třeba aža ke čtyřítce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1495
13.3.11 18:23

no já třeba vždycky zastávala názor teplotu nesrážet do 38, ale loni na jaře Dalího postihla febrilní křeč a už nikdy víc bych to nechtěla zažít takže jsem vyjančená i z těch 38 :nevim: ale doktorka taky říkala nechat tělo bojovat a do 38 nesrážet :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2245
13.3.11 19:37

to nesrážím,ale ty nad 38 už srážím z febrilních krečí mám opravdu trauma :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1226
13.3.11 23:03

Nám se toto stalo před měsícem, horečky až k 39°C, vždycky po panadolu nebo nurofenu klesla, po odeznění účinku nanovo. Trvalo to 10 dní. Byla jsem s malým u dr., poslechl ho - běžná viróza, to přejde. Jenže to pořád trvalo, malý už byl úplně vysílený, takže jsme se jeden večer sebrali a jeli na pohotovost. Tam rtg a s podezřením na zápal plic hospitalizace. Stalo se nám to už podruhé - tyhle nekončící teploty u nás nevěstí nic dobrého. :-( Tak držím palce, ať jste brzy v pořádku a je to jenom viróza :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4254
14.3.11 17:18

febrilní křeče vznikají především při prudkém vzrůstu teploty.
asi bych zkusila vydržet do těch 38,5. myslím, že kdyby mu to nesrážením mělo lézt ke 40, že by vypadal jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2245
17.3.11 17:11

no tak my skončili ve špitále a diagnóza je mononukleóza :cry: ale už jsem doma a hlavně bez teplot :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21
24.4.12 18:11

Zdravím všechny :mavam: my se právě 5 den potýkáme s teplotou od 38 do 40, hrozná zelená rýma, kašel a hrozně chraptí … včera jsme také dostali Klacid a dnes ještě stále 37.5 až 38.. Už jsem z toho zoufalá.. je to naše první.. CRP má v pohodě a taky prý jen viroza..Ale nelíbí se mi to, po antibi je vždy hned lépe, co vím ze své zkušenosti a u malé nic moc teda… Sice je poměrně veselá, ale nechce papat. Myslíte že ji teda mám sbalit a vyrazit na pohotovost? Nebo mám ještě počkat třeba do zítra? :nevim: Já už jsem z toho fakt hotová…
:zed:

Děkuji za rady…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1226
24.4.12 18:44

Podle toho, jak je stará. Jinak teplota 37,5 až 38 je vlastně - když to přeženu - „nic moc“, já se znepokojuju od 39 nahoru. Atb zabírají do dvou dnů, takže zlepšení bych čekala zítra. Ale jestli má CRP v pořádku, tak bych ji na pohotovost dneska nevezla. MMch - na co dostala ta antibiotika?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21
24.4.12 20:02

Stará je 18 měsíců… taky vím že to nic není, ale už je to dlouho..Nechce mi papat. už druhý den je jen 1× denně na Nutrilonu, jinak nic nechce.. :oops: Ty vysoké 39.8 a tak podobně už nás opustili, teď nás drží jen ty nižší… Atb dostala Klacid a ten je na záněty horních a dolních cest dýchacích, zánět průdušek atp..
Ani žádnou diagnozu pořádně nevíme… Paní doktorka také neví kde se ty teploty berou když crp je v pohodě…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1226
24.4.12 20:16

U nás dlouhé teploty znamenaly zápal plic. Ale ty byly pořád vysoké - přes 39 a nešlo to ničím srazit. Kleslo to teprve, až dostal konečně ATB (po nekonečných 8 dnech vysokých horeček, kdy se to našemu dr. pořád zdálo jako „normální viróza“, jsem vyrazila na pohotovost a už jsme zůstali v nemocnici). Ta ATB zabrala ale fakt až do dvou dnů. Já myslím, že pokud už máte ATB, CRP v pořádku a teplota už pomalu klesá(klesla), tak je to na dobré cestě. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21
24.4.12 20:23

Asi zbytečně plaším :kytka: Děkuju moc za info :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1226
24.4.12 20:27

Radši plašit zbytečně, než něco zanedbat a vyčítat si to celý život. V dnešní době všech možný meningokoků a já nevím čeho mám taky hrůzu z každé horečky. Tak držím palce, ať už je brzo všechno OK. :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama