Teplota v bytě a kašel

853
1.4.09 08:51

Teplota v bytě a kašel

AHOJTE…omlouvám se za pitomý dotaz, ale napadlo mne to v souvislosti s často se opakujícím kašlem.

Bydlíme v bytě, kde topíme plynem a naše teplota v bytě se pohybuje přes den 22stupnů a v noci cca 20stupnů.Náš Fil chodí na hlídání a i spát ke tchýni, kde se topí parovodem a tudíž tam mají odhadem 25stupnu stále.V noci mu tam teda topení vypnu, ale stejně…i když tam spím já, zdá se mi tam tepleji.Jo a také chodíme přikrývat…což si myslim, že spíše nastydne tím, že pár hodin třebas spí odkrytej.Ted sme mu dali spacák a když se odkope zůstane mu aspon peřina.U tchýně se moc neodkope, jelikož spí ještě v dětské postýlce.

Myslíte, že by mohlo mít toto střídání teplot v bytě vliv na kašel???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

14079
1.4.09 08:56

Určitě má veliký vliv jak teplota, tak i vlhkost.
My topíme ve zplyňovacím kotli, přes den tak 20-22st., na noc vyvětráme a v ložnici je tak 19-20 st. Na všech radiátorech máme zvlhčovače a hlídáme v obýváku (tam trávíme nejvíc času přes den) vlhkost, kdyžtak dám na topení mokrou plínu. Spacák i peřina se mi zdá trochu moc - záleží na tom, v čem spí. My dáváme overal, nebo dvoudílné pyžamo a ponožky. Matýsek spí ve velké posteli a málokdy vydrží přikrytý.
Pokud se ti zdá před spaním moc teplo, vyvětrejte a zkuste víc zvlhčovat vzduch.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
853
1.4.09 09:02

No u tchýně teplo a u nás je chladněji jak píšeš ty.Dle odborníků je kolem 20stupnů optimální teplota, jinak spí v pyžamu, ponožkách a na tom má flees overal.U tchýně jen v pyžamku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14079
1.4.09 09:25

A co ta vlhkost? U nás to teda jako v novostavbě nebylo ideální, ale už se to srovnalo. Jen záleží na dobrém větrání, což na vsi není problém (teda pokud někdo nezatopí kdoví čím :evil: ), ale ve městě to asi není jen tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
853
1.4.09 09:41

U nás větrání v pohodě, ale u tchýně je to horší než tam vždy otevřu okno tak se u toho zapotim mají tam plno kytek chjoo/suchý vzduch tam mají/ a navíc tchán pak nadává, že to tam pak plesniví, apod…on je, ale to zdovolením pěknej v.l, ale s tím už nic nenaděláme.Kdysi to byl náš pokoj a větrali sme tam v pohodě, ale ted tam jsou ty přitroublé kytky.
I tak moc díky dost mi to pomohlo, takže má domněnka byla správná.Ted bude nejtěžší to říci tchýni, jelikož už sem jí to nadhazovala a ona mi řekla, že má u nás na noc zimu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
853
1.4.09 09:43

Ted mne tak napadá MILLI???Nebavívali sme se spolu dříve eště než se ti narodil malej náš již byl na světě.Pravděpodobně přes icq a znáš Shayu?Pokud ano, tak to seš ty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14079
1.4.09 10:53

Tak to bude bohužel jen shoda jmen. Kdyby něco, mrkni na moje číslo ICQ, ale to jméno Shaya mi nic neříká.

Ještě k tomu spaní - už jsme s Matesem kolikrát spali i u tchánovců na chatě a tam je v noci v létě třeba jen 16 st. a nikdy mu nic nebylo. A plíseň se dělá hlavně z nevětrání, protože ty kytky taky něco do vzduchu vyprodukujou a nikdo mi nevymluví, že okna jsou jen na koukání skrz ně :D . Momentálně mám už od rána v celém domě otevřeno, teprve to půjdu zavřít :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama