nový průzkum -nemocnost

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
omega3
Povídálka 25 příspěvků 27.03.09 13:10
nový průzkum -nemocnost

otázka zní: kolikrát bylo vaše dítě od narození do 2 let nemocné? počítáme všechna onemocnění charakteru viróz a bakteriálních infekcí, všechny kašlíky, rýmičky, teploty, záněty uší, angíny atd. děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Gabinka
Kelišová 6545 příspěvků 27.03.09 13:25

to je ale taky takové nic nevypovídající:D Bo třeba rýmičku a kašlíček za nemoc jako takovou nepovažuju (zas záleží na tom průběhu a tak). Navíc mám děti dvě a dvakrát hlasovat nemůžu a diametrální rozdíl tam je.

Čili nehlasuji

Zatímco Bára (dnes 4,5r) do těch 2 let marodila (jakože fakt nemocná) cca 2-4× (z toho asi 2-3×? ATB) - angína, průdušky, zánět dásní, tak rýmičky a kašlíčky měla dosti často především v období růstu zubů

Proti tomu Aneta (dnes přesně 13m) už v 5 týdnech dostala první ATB do očí a na rýmu (vyloženě na to, nebyl to žádný ten klasický novorozenecký výtok z očí). Přes léto byla fit, v září si dala oční repete a od října je nemocná prakticky neustále a to se nebavím jen o kašlíku a rýmičce, ale hezky jí ta rýmička barevní, sedá na průdušky. K tomu měla menší ZOO v krku a v noci, přeléčeno před Vánoci ATB. V lednu si střihla herpangínu s pobytem v nemocnici, následovala chřipka v těsném závěsu se zánětem středního ucha a pícháním. Od té doby jedem v režimu mám rýmu a udělá mco můžu, aby se to nedostalo na průdušky (přijdemi, že má zlepšení od nasazení Ecobec inhalátoru a Zyrtec kapiček). Čili u ní by bylo označení víc než 10× tak akurátní a to jí je zatím rok

Petricka
Kecalka 452 příspěvků 27.03.09 13:46

Hele, právě narozené dítě většinou nemarodí, ale 2-letému batoleti se to za ty dva roky napočítá.

omega3
Povídálka 25 příspěvků 27.03.09 14:10

autorka průzkumu: samozřejmě mohou hlasovat pouze maminky, jejichž dítě již mělo druhé narozeniny, jinak by byl výzkum zkreslený, pokud máte více dětí, hlasujte jen za jedno, je jedno za které. a každá rýma , kašel , teplotka je nemoc, jen lehčeji probíhající, ale nemoc to je. můj syn dosud nemocný nebyl , neměl ani kašel ani rýmu, prostě nic, a to je nedonošený, a bydlíme u velmi frekventované dopravní tepny v Praze. právě proto dělám průzkum, bo se mi to nezdá býti normální, když tady čtu t diskuse. velmi děkuji všem za účast

Gabinka
Kelišová 6545 příspěvků 27.03.09 14:16
omega3 píše:
autorka průzkumu: samozřejmě mohou hlasovat pouze maminky, jejichž dítě již mělo druhé narozeniny, jinak by byl výzkum zkreslený, pokud máte více dětí, hlasujte jen za jedno, je jedno za které. a každá rýma , kašel , teplotka je nemoc, jen lehčeji probíhající, ale nemoc to je. můj syn dosud nemocný nebyl , neměl ani kašel ani rýmu, prostě nic, a to je nedonošený, a bydlíme u velmi frekventované dopravní tepny v Praze. právě proto dělám průzkum, bo se mi to nezdá býti normální , když tady čtu t diskuse. velmi děkuji všem za účast

a to jako proč? Co by za to mnohé z nás daly :wink:

No a já tam to druhé klidně dát můžu, vzhledem k tomu, že spadá do té kolonky 10× a víc a vyšší meta tam snad ani nebyla:D

zuzan
Ukecaná baba ;) 2460 příspěvků 27.03.09 14:34

tak to byl přesně starší syn do třech let nebyl ani malinko nastidlý prostě řekla bych super imunita.Ve třech šel do školky a každý čtvrtý den ve školce dostal strašnou rýmu z toho průdušky nebo zápal plic.Za první rok měl 5× antibiotika myslela jsem že mě šlehne.Mladší si to už od miminka prodělávala s ním ale né tak intenzivně a ted je ve školce jakž takž v pohodě jako že vydrží dýl jak čtyři dny.Ono pokud jsi s dítkem doma tak nemá moc co chytit nejhorší je to při celodenním kontaktu s dětmi.
 ZUZAN

Katrinka
Závislačka 3011 příspěvků 27.03.09 14:50

Nechci ať je to bráno, že nějak vrtám, ale můžu se zeptat zakladatelky diskuse k čemu jí tento průzkum bude sloužit?

Má jít o srovnání, zda jsou děti z města vůči dětem např. z venkova více či méně nemocné?

Nemyslím to špatně, opravdu mě zajímá k čemu je takový průzkum dobrý :?: :wink:
 Katka

Taminka
Extra třída :D 13486 příspěvků 27.03.09 20:23
Take by me zajimal vyznam tohoto pruzkumu.
Jinak jsem trochu zmatena-v predeslem pruzkumu ktery zakladatelka ukoncila z toho duvodu ze ji maminky psaly ze vyzkum nedava smysl z duvodu spatne polozene otazky-jak casto je nemocne batole cimz napr. nektere maminky odpovidaly jeste pred prectenim textu ktery byl nize a kde bylo napsano 2-3 let(cimz batole povazuji od te doby kdy se dite zacne batolit) tak nyni je pruzkum uplne o jinem veku-od narozeni do dvou let a pote zakladatelka napise ze mohou odpovidat „cituji“
omega3 píše:
autorka průzkumu: samozřejmě mohou hlasovat pouze maminky, jejichž dítě již mělo druhé narozeniny, jinak by byl výzkum zkreslený,
omega3
Povídálka 25 příspěvků 27.03.09 21:40

autorka průzkumu: tak já asi mluvím arabsky nebo nevím.. v druhém průzkumu jsem položila otázku jinak, dle mého jednoduššeji, protože všichni do toho vrtali.. zvláštní kolik rejpalů se tady najde-myšleno v dobrém :lol: přitom podle mě zní otázka jednoznačně-kolikrát bylo dítě od narození do dvou let nemocné.. průzkum jsem udělala proto, že mě zajímalo , jak si stojí mé dítě s nemocností mezi ostatními dětmi a domnívala jsem se, že i jiné maminky bude zajímat, jak je na tom jejich dítě..pokud např. 50% dětí bylo nemocné jen 1-2×, jak zatím z průzkumu vyplývá, ale něčí dítě více než 10×, pak to možná stojí za zamyšlení, zda by nebylo vhodné něco změnit..

jowana
Echt Kelišová 9522 příspěvků 28.03.09 09:06

Mě se to špatně položené nezdá a ještě bych k tomu přidala, zda bylo dítě kojeno (jak dlouho) nebo bylo na UM?

Katrinka
Závislačka 3011 příspěvků 28.03.09 09:11
[quote:68bb6d68b­c]ale něčí dítě více než 10×, pak to možná stojí za zamyšlení, zda by nebylo vhodné něco změnit..

Mě to vyznívá tak, že kdyby bylo něčí dítě více než 10× nemocné,měli by se rodiny s dětmi přestěhovat do Prahy k velmi frekventované dopravní tepně? Tam zřejmě nemocné nebudou :?

Nevím, asi ten průzkum pořád nechápu.

Taminka
Extra třída :D 13486 příspěvků 28.03.09 09:48

Omego:proc rejpalu?Spis bys mela byt rada pokud udelas takovy pruzkum ze to nekdo cte a ma dotazy ne :roll:
Pokud jen cekas ze nekdo odpovi a nic nenapise tak zde asi neuspejes

sandrik
Neúnavná pisatelka 19820 příspěvků 28.03.09 11:08

ale tady hraje i velkou roli, jestli je v rodině třeba starší sourozenec (dotáhne ze školy/školky bacily, se kterými si poradí, ale mladší ne) nebo v kolika letech začalo dítě chodit do jeslí

• Anetka začala chodit v roce a tak ten první půl rok op nástupu marodila víc, ale děti který nastoupily ve 3 letech do školky si to taky obvykle z počátku omarodí, takže to není nic výjimečnýho, jen to bylo dřív a tak se to počítá do téhle „statistiky“

nemyslím, že by tahle anketa měla nějakou velkou vypovídací hodnotu, možná se zakladatelka chtěla jen pochlubit, jak má zdravý dítě :lol:

Katrinka
Závislačka 3011 příspěvků 28.03.09 11:47

Sandrik , taky si to myslím, jen jsem to nechtěla prezentovat nahlas :)

sandrik
Neúnavná pisatelka 19820 příspěvků 28.03.09 13:20

Katrinka :lol: :lol: :lol:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Daniel Nekonečný vedle pobledlé Vignerové už nevypadá jak z toho světa

Kromě finalistů Muže roku 2018 se na křest kalendáře vydal celý zástup hvězd,... číst dále >

Slávek Boura obviněný z pašování drog: Nesmysl, měl jsem jen napsat bedekr!

Bývalý moderátor TV Nova Slávek Boura (54) čelí obvinění z pašování drog.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >