Terra Group - jak se vyvázat ?

12.10.20 14:27

Terra Group - jak se vyvázat ?

Před lety jsem jim podepsal smlouvu o zastoupení, v rámci akce pro danou pražskou čtvrť seženou nejlepšího dodavatele, za nejlepší cenu, odvolávali se na starostu. Podepsal jsem, rok nic, po roce někam přidělili, odhlásili u Pražské plynárenské.

Po letech jsem na ně zapomněl, bral jsem, že mám s někým smlouvu a aktivita Terry mě už nezajímá. Omyl. Bez mého vědomí mě nejprve v srpnu odhlásili u dosavadního dodavatele. Poté přišli s nabídkou, vyjádřil jsem předběžný zájem. Když mi po zaslání faktury sdělili, že bych platil asi o tisíc za sezonu více, už jsem nereagoval. Přesto jsem se zpětně dověděl, že dosavadní dodavatel mi ukončil smlouvu. Přitom mi zasílali přihlášku k novému, tam jsem nic nevyplňoval, když by to bylo dražší.

Asi měli smlouvu na zastupování, na dobu neurčitou. Nevíte, jak se od nich vyvázat. A hlavně nemít nevýhodný závazek na další 2 nebo 3 roky? Nechce se mi platit více, oni slibovali nejvýhodnější nabídku, což neplatí. Soudy jsou drahé, oni asi s nima mají zkušenosti. Ale těží z toho, že většina lidí se nebude soudit a nechá si diktovat. Děkuji předem za reakce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12.10.20 15:00

Terra group je aukce, neni to stejne jako u bezneho dodavatele. Proto tam hrozi pokuty. Maji od vas plnou moc a na zaklade toho vam budou neustale menit dodavatele. Myslim, ze ve vasem pripade by se vyplatilo kontaktovat pravnika, nez to rusit na vlastni pest. Ja sem v energetice delala a aukcim nerozumnel absolutne nikdo. Tim ze pro ne neplati stejna pravidla jako pro dodavatele energii, to neni lehke zrusit. Nebo zkusim ČOI, jestli by neporadili tam…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.10.20 17:07

Čau. Řešila jsem Terra Grouptaky, hrozná anabáze! Bylo to poté, co naši na mě přepsali dům a právě oni měli podepsanou smlouvu o těch aukcích. Já jsem už v tom nechtěla pokračovat. Komunikace šílená, zabralo mi to půl roku intenzivní komunikace s čertem, ďáblem. Hlavně NESMÍŠ nic nechat jen tak ležet a jakže to vyšumí, nevyšumí - na to bacha! Já jsem jim napsala oficiální mail, že si přeji ukončit spolupráci a zdůvodnění. Veškerou komunikaci mám založenou. Donutila jsem je opakovanými telefonáty, aby mi zaslaliDOPIS ( nikoliv mail), kde bude černé na bílém potvrzeno, že se mnou ukončují spolupráci a nevedou vůči mě žádné závazky. S tímto jsem byla fakt neodbytná. Až jsem toto měla, odhlásila jsem vše, co mi domů došlo jako nasmlouvané ( firmy až do roku XY - oznámení o dodávce jsem o nich měla, posílají to předem), to už jsem musela sama - u každého bylo potřeba oficiální ukončení a zdůvodnění. Upozorňuju, že pokud má dodávka energie začít teď někdy brzo, už to od té firmy musíš vzít, jinak se vystavuješ riziku nemalé pokuty. Ale přinejhorším to vydržet a zrušit až tu následující firmu. Mi se stalo, že ještě po zrušení spolupráce s Terra Group mi došlo oznámení o vysoutěžení nabídky, ale to jsem obratem utla - měla jsem v ruce ten papír od TG o ukončení spolupráce. Tož tak. Hodně, hodně štěstí, jsou to svině!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.10.20 17:10

Udělal jsi strašnou chybu, že jsi to neřešil hned a nereagoval. To je nejhorší. Tyhle věci musíš řešit razantně… já jsem nebyla vždycky úplně společensky korektní… :oops: a byla jsem připravena dát to právníkovi, kdybych neuspěla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.10.20 20:18

@Adina Mandalova Máte pravdu, můžou mi měnit dodavatele a nemusí se ptát. Přitom se prezentovali jako akce úřadu městské části, o které ví pan starosta. První dodavatel, nebylo to špatné, i když až po roce. Vyrazilo mi dech, že mi vypoví smlouvu a až po měsíci mi dají jako nabídku. Tu nijak jasně neakceptuji, ale stejně mi to změní.

Možná to není tak zlé. Možná ten, co mi posílal kolik by to stálo vyúčtování u nové společnosti, tak to spočítal blbě. Což je moje šance, ale vadí mi být uvázaný, když jsem být nechtěl. Budu se chtít vyvázat z těch Terra, tento závazek asi nechám doběhnout, ale musím zjistit, co jsem jim vlastně podepsal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.10.20 20:25

@SibyllaTrelawney Díky za popis vlastní zkušenosti. Já nyní se snažím vyhodit neplatiče z bytu, o jara neplatí nájem, nejen mně, ale i služby, energie, takže mi dělají dluh za plyn, elektřinu. Zjistil jsem, že v našem státě je nemohu vyhodit, nechat odvrtaz zámek, zavolat na ně policii atd. Dokonce ani nesmím nechat odpojit plyn a elektřinu. Jelikož je ovšem neplatí, tak k odpojení asi dojde bez mé aktivity. Případně zkontaktuji ty firmy, aby je odpojily. Ať mě dají k soudu, možná toto bych prohrál u soudu, ale zbavil se jich.

Jinak mi hrozí, že soud bude za rok, oni další rok budou bydlet, dluhy na mé jméno, ztráta nájemného (mj. platili mi tak 60% běžné výše nájmu…). Pak vyhraju soud na vyklizení bytu a zaplacení dluhů. U dodavatelů budu muset mezitím uhradit sám. Baba pak udělá osobní bankrot, už nyní má exekuci, bere důchod zhruba ve výši, která odpovídá nezabavitelné částce. Takže na ní si nic nevezmu a dcera původní nájemní smlouvu nepodepisovala, akorát nyní už jako dospělá tam taky zadarmo bydlí.

Takže náš stát chrání šmejdy a neplatiče. To není náhoda, to je tak cíleně nastavené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1389
13.10.20 11:46

Terru je možné vypovědět ke konci kalendářního čtvrtletí ve lhůtě alespoň 3 měsíců od data odeslání výpovědi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.10.20 20:57

@JTom díky za info.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie