Testování ve školách

Anonymní
6.5.21 14:50

Testování ve školách

Dobrý den, včera mi učitelka volala že se dcera vrací do školy, bavili jsme se o testování a nošení respiratoru. Řekla mi, ať si to ještě promyslíme a ať jí pak dáme vědět, dnes jsem jí teda volala s tim že dcera do školy nenastoupí. Řekla že musí, jinak pokud to nebudeme mít omluveno od lékaře, bude mít neomluvenou absencí. Vím že v takovém případě, škola už neposkytne distační výuku. Ale tohle je přeci hrozná blbost, psala jsem na ministerstvo školství a teď čekám na odpověď. Ma na takovéhle kroky škola právo? Já myslím že ne a pak vůbec nechápu, jak si to můžou dovolit…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21733
6.5.21 14:54
@Anonymní píše:
Dobrý den, včera mi učitelka volala že se dcera vrací do školy, bavili jsme se o testování a nošení respiratoru. Řekla mi, ať si to ještě promyslíme a ať jí pak dáme vědět, dnes jsem jí teda volala s tim že dcera do školy nenastoupí. Řekla že musí, jinak pokud to nebudeme mít omluveno od lékaře, bude mít neomluvenou absencí. Vím že v takovém případě, škola už neposkytne distační výuku. Ale tohle je přeci hrozná blbost, psala jsem na ministerstvo školství a teď čekám na odpověď. Ma na takovéhle kroky škola právo? Já myslím že ne a pak vůbec nechápu, jak si to můžou dovolit…

absence se v takovémto případě bere jako nemoc, škola poskytne pouze učivo, které se má žák naučit a termín, do kdy má být splněno. U nás je tato absence brána automaticky jako omluvená. Žáka omlouvá zákonný zástupce, ne lékař.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24818
6.5.21 15:00

U nás je to jako u @neumisa .

Není zakladatelka spíš jen typ rodiče, co ve vzdělání nevidí prioritu a tak škola dělá bububu, protože ví, že zrovna konkrétně tohle dítě by potřebovalo do školy jak prase drbání?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48026
6.5.21 15:06

Absence behem vyuky dle msmt se povazuje za omluvenou. Dite omlouva rodic

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
190
6.5.21 15:40

Dítě omlouvá zákonný zástupce, žádné potvrzení od lékaře není potřeba. Distanční výuku mít nebude, jenom dostane látku, kterou se má doučit nebo procvičit. Stejně jako kdyby byla nemocná

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14955
6.5.21 19:45

No ale pak bacha na školní řád a riziko přezkoušení, pokud bude mít u některých předmětů hodně zameškaných (i kdyby omluvených) hodin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat