tezke porody

2114
10.7.05 00:55

tezke porody

Ahojky vsem, rekla jsem si ze taky hodim prispevek ohledne mych porodu. :arrow: moje prvni dcera se narodila ve 27 t. kvuli infekci, mela neco malo pres 1 kg, na porodnim sale pri porodu mi mezi nohy koukalo asi 10 lidi (doktori+sestry), vse bylo chemicky rizene tomu predchazely dva dny primo na porodnim sale atd. no proste no comment :arrow: pri druhem tehotenstvi sem si rikala „druhorodicka to mam hned za sebou“. :! NE :! tehotenstvi docela pohoda, v 39. t. sem zacla mit ve ST pul hod. pred pulnoci stahy, rano sem zasla do nemocnice kde mi rekli ze sem otevrena na 2 cm a ze muzu zustat nebo jit dom. Vecer sem opet zasla do nem. a nic se nezmenilo, sice si me tam uz chteli nechat ale ja sla dom. V PA rano budim manzela aby me odvez na gyndu zjistit „o co vlastne jde“ Celou dobu od te ST sem mela stahy po 4 min. :! Gynekolog mi zdelil „ze uz to ze me leze“ a ze okamzite musim do porodnice. Nedovolil mi jet vlastnim autem tak sem opet absolvovala cestu sanitou. S doktorkou v sanite sme si tesne pred porodem povidali vtipy, smali sme se a rikala ze „takovou rodicku jeste nemela“ po pulhodinove ceste sanitou sme dorazili do por. kde me okamzite soupli na sal a tlacte. Ja tlacila a tlacila a po 20 min. sestry rikaly ze vidi hlavicku, po dalsich 20 min. stale sestry videly „jen“ hlavicku :( (usmev me presel), no a za 15 min. byla venku presne za pet min. dvanact (poledne), takze po 36 h. I. doby, 55 min. II. doby, nakonec nastrizenej hrazi a posleze roztrzenem i jinem miste se mi narodila ma druha dcera ktera byla „aby toho nebylo malo“ pridusena. ALE OBE HOLKY SOU ZDRAVE :! Takze po tom vsem - MAM STESTI :! :D . Zdravi. Sany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1257
10.7.05 14:30

těžké porody

ahoj Sanny,je to opravdu hrozné,měla jsi štěstí,že tě to teda psychicky nesrazilo…
mě se to totiž stalo u prvního porodu syna,který šel zadečkem,velký 4,5 kg,vůbec jsem se neotevírala a po 16 hodin přivázaná celou dobu se stříkačkama na urychlení v ruce jsem pološílená mylsela,že umřu,poté přišla sestra a ještě mi vynadala,prý jaktože se neotevírám a nemám tlačit apod.,poté přiběhl nějaký doktor,koukl na mě a zařval na celý sál,že tam nemám co dělat a už mě vezli na císař.Nechápala jsem už vůbec nic a už jsem nikdy dítě nechtěla,nyní po 16 letech ! mě manžel přemluvil,jsem ve 21 týdnu a mám jít opět na císař,tak nevím,jaktože to jde někde lehce a jinde je to útrapa…
Dobře,že jsi nakonec porodila a jsi ty i dítě vpořádku,někdy to dobře nekončí,můj syn měl kvůli tomuto porodu lehkou mozkovou dysfunkci a tak jsme se dlouhé roky potýkali s tímto problémem (nebyla to vážně sranda),naštěstí v pubertě se to otočilo a je skvělý kluk.
Takže si myslím,že porody mají vliv na další život dítěte a někdy i matky…
papa měj se hezky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
110
19.12.13 12:37

Zdravim všechny maminky,
pišu poprve do diskuzi. Řekla sem si že taky přihodim svuj přibeh. Prvni syn se narodil před 11lety v Ta, tehdy ješte fungoval Natalis, byla sem nezkušena, porod mi byl vyvolavan, v nedeli prvni tableta a nic v po dalši v ut dalši až ve středu to vypadalo že se porod rozbiha ale večer už sem nemela silu a ve finale sem omdlela. Pak to nabralo rychly spad, syn se narodil cisařem, pak mi řekly že malej šel šikmo a při vaze 4200g, bych stejne nemela šanci že mam ukou panev..Řekla sem si tehdy že už nikdy a skoro bych to i dodržela, nerozvezt se a nepotkat užasneho chlapa se kterym je radost deti mit. Řekla sem si že do toho pujdu, tehot. parada, nechodila sem na žadne předporodni
kurzy naco když po přdchozi zkušenosti je to zbytečny ale neni.
Přiznam se chtela sem rodit cisařem, nechtela sem riskovat zdravi toho mrnouska ale nebylo mi samo vyhoveno byla sem pro ne ta dalši co chce cisaře a chce si to ulehčit, mela sem šileny strach s porodu. V ta nemocnici mi strašne vychvalovaly klasiku jak je to bezproblemove atd. Nakonec se me stejne zeptali tak chcete cisaře nebo ne? Couvla sem a kyvla na tu klasiku.
Porod mi opet vyvolavali, tentokrat to šlo rychle trvalo to dva dny než porod rozbehl. Rozhodla sem se pro epidural, začala sem se otvirat a vypadalo to dobře.
Jenže nešlo to tak dobře, nemela sem už sily na češ mi sestra skočila na břicho(štesti že jizva byla stara),udelali mi nastřih a maleho tahly vexeM.To vše muselo by naraz. Malej mel 4260g, lekaři byli překvapeni.
Po porodu sem nemohla stat na nohou, motala se mi hlava a dole k nastřihu ješte v tom miste velky hematom. Sestra se me při kontrole zeptala tak co bude s tim vstavanim.Tak sem se snažila trenovat vydržet co nejdele to vydržim, bolelo to jako čert když vydeli že mužu už kousek dojit nechali mi maleho na pokoji celou noc a ta byla kruta, malej brečel ja ho nosila na rukou, kojeni me bolelo jako čert a malej to asi vycitil, nevim mel stale hlad. Zazvonila sem na sestru a ta nepřišla. Rano sem sotva stala na nohou a setra mi řekla ale doma zvonek mit nebudete. Řekla sem si o přikrm malej pořad brečel nechtely mi ho dat. Proste sem byla ta divna pro ne.Po propušteni domu sem se vratila zpatky ani ne tyden nebylo, praskl mi steh v nastřihu a dostala sem zanet, v narkoze mi to opravily a nasadily silna antibiotika. Nastal problem s udrženim stolice, už při ceste s porodnice sem se proste po, opravdu fajn zažitek. A to večne machani podvozku v dubove kuře a vetrani a ja nevi co všechno, zlatej cisař na tyhle procedury ma človek opravdu čas když se potřebuje starat o maleho.
V porodnici se me ptaly co je lepši cisař nebo klasika, řekla sem jim to si delate legraci. To je jasny že cisař. Manžel chce ješte jedno ale po tomhle to nevim nevim

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama